miód

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Miód (Film (2010)[Bal] Reż.Semih Kaplanoglu) ,

Artykuły - Miód (107)

 • Koniec z taniejącym miodem w sklepach?

  Koniec z taniejącym miodem w sklepach?

  Jak pokazują statystyki, przez ostanie dwa lata średnie ceny miodu w sklepowych promocjach spadły o blisko 4 proc. Najbardziej zmniejszyły się w dyskontach i w supermarketach. Branża pszczelarska wstrzymuje się jednak od komentowania tych wyników.
 • Sypki miód rodem z Polski

  Sypki miód rodem z Polski

  - Naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wyprodukowali suszony miód, który zawiera aż 80 proc. miodu naturalnego. Innowacyjny produkt jest w formie proszku i może być doskonałym składnikiem wielu produktów spożywczych oraz suplementów diety.
 • Minister rolnictwa konsekwentnie szkodzi pszczołom

  Minister rolnictwa konsekwentnie szkodzi pszczołom

  Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski drugi rok z rzędu, nie licząc się z dowodami naukowców i nie słuchając opinii publicznej, sprzymierza się z biznesem agrochemicznym, kosztem przyrody. Kilka dni temu minister Ardanowski podpisał kolejną zgodę na odstąpienie od europejskiego zakazu stosowania szkodliwych dla owadów zapylających pestycydów z grupy neonikotynoidów [1].
 • ​Miód z wkładką. W słoiku znajdziesz potężnego szerszenia!

  ​Miód z wkładką. W słoiku znajdziesz potężnego szerszenia!

  Miód chyba każdemu kojarzy się ze słodką, lepką substancją. Za sprawą Japończyków może się to zmienić. Pszczeli produkt z prefektury Oita postanowiono "poprawić" przez zatopionego w nim przerażającego szerszenia!
 • ​Woda z miodem czyni cuda!

  ​Woda z miodem czyni cuda!

  Popularność tej mikstury nie mija. Szczególnie dużo osób pije ją w okresie jesieni i zimy, choć nie brakuje takich, którzy po odstaną przez noc wodę z miodem sięgają przez cały rok. Co takiego ma w sobie ten napój? I jak go pić, by działał jeszcze mocniej?
 • Naukowcy potwierdzają: "domowe" metody najlepsze na kaszel

  Naukowcy potwierdzają: "domowe" metody najlepsze na kaszel

  Najnowsze wytyczne sugerują, że najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na kaszel powinien być miód i leki dostępne bez recepty. Lekarze nie powinni przepisywać antybiotyków, ponieważ w większości przypadków nie poprawiają one stanu zdrowia.
 • Rekordowe zbiory wiosennego miodu

  Rekordowe zbiory wiosennego miodu

  Od 8 do 13 kg miodów wiosennych z ula zebrali w tym roku pszczelarze na Podkarpaciu. "Zadecydowała o tym sprzyjająca pogoda" - powiedział w piątek PAP prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon.
 • Miód nie dla każdego

  Miód nie dla każdego

  Jest zdrowy, działa jak naturalny antybiotyk, ale nie każdy może go jeść. Kto szczególnie powinien unikać miodu?
 • Aż 75 proc. światowych zasobów miodu skażona pestycydami

  Aż 75 proc. światowych zasobów miodu skażona pestycydami

  Globalna populacja pszczół jest w złym stanie. Spośród licznych czynników, które są szkodliwe dla tych owadów, najgroźniejsze są pestycydy. Widać to w jakości produkowanego przez owady miodu.
 • Dziś wielki dzień pszczół

  Dziś wielki dzień pszczół

  W Polsce w 2016 r. wyprodukowaliśmy 19 tys. ton miodu. Największymi producentami miodu były województwa: wielkopolskie (2366 ton), lubelskie (2320 ton) i warmińsko-mazurskie (2141 ton). Cena detaliczna miodu od 2000 r. prawie się podwoiła, w 2000 r. za 400 g słoik miodu pszczelego wielokwiatowego płaciliśmy 6,40 zł, a w czerwcu 2017 r. już 11,85 zł.

Filmy - Miód (17)

 • Kuchnia słodka jak… miód

  Kucharz Jan Kuroń zdradził przepisy na dania z miodem w roli głównej. Jak przygotować dressing miodowy z koperkiem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kuchnia miodem i imbirem pachnąca

  W kuchni programu "Dzień Dobry TVN" Marieta Marecka zaproponowała dania na wzmocnienie odporności. Zdradziła przepis między innymi na zupę czosnkową. Jak przygotować chrupką kiełbaskę chorizo, która będzie idealnym dodatkiem do tej potrawy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nie daj się oszukać. Prosty test miodu da ci pewność

  Miód towarzyszy ludzkości niemal od początków cywilizacji, gdy pszczoły zostały udomowione. Zawiera cenne przeciwutleniacze i substancje o lekkim działaniu bakteriobójczym, oraz śladowe ilości witamin. Niestety naukowcy na razie nie potwierdzają jednoznacznie jego leczniczych właściwości, ale… wszystko przed nami.Badania zostawiamy naukowcom, a my skupimy się na tym, jak rozpoznać, czy kupowany miód jest prawdziwy.
 • "Ewa Gotuje", odcinek 378

  Odcinek pod znakiem miodu. Ewa Wachowicz odwiedzi pasiekę, gdzie dowie się co nieco o miodzie i innych produktach pszczelich - takich chociażby, jak pyłek czy propolis, a także własnoręcznie zbije ramkę, w której znajdzie się później plaster miodu. W programie przyrządzi domowy syrop z miodu, imbiru i cytryny. Zrobi też owsiankę słodzoną miodem a okraszoną pyłkiem kwiatowym. Na danie główne poda bitki wołowe z sosem grzybowym na miodzie pitnym. Natomiast po obiedzie upiecze miodownik z budyniem orzechowym.