miny

Artykuły - Miny (7)

 • Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  Słonie mogą wykrywać materiały wybuchowe

  DARPA kocha zwierzęta. Może pochwalić się długą listą badań gekonów, budowania robotycznych psów i prób odtworzenia lotu kolibrów. Teraz amerykańska armia postanowiła przebadać zdolności słoni do wykrywania materiałów wybuchowych.
 • RADBO - laserowy sposób na pola minowe

  RADBO - laserowy sposób na pola minowe

  Wojska lądowe i siły powietrzne USA pracują nad prototypem pojazdu do oczyszczania pól minowych przy pomocy lasera – czytamy na łamach serwisu Slashgear.
 • One to robią już w łonie matki!

  One to robią już w łonie matki!

  Nienarodzone dzieci "trenują" płacz i grymasy, jakie towarzyszą odczuwaniu bólu - twierdzą naukowcy z uniwersytetów w Durham i Lancaster na łamach magazynu "PLOS ONE".
 • Polacy już w dwóch kategoriach światowych finałów Imagine Cup 2012

  Polacy już w dwóch kategoriach światowych finałów Imagine Cup 2012

  Zespół ARMED z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej oraz The Stack z Politechniki Gdańskiej na początku lipca pojadą do Australii, gdzie będą reprezentować Polskę w finałach światowych Imagine Cup 2012 w kategoriach Projektowanie Oprogramowania oraz Windows Phone Challenge.
 • Długi marsz w palącym słońcu

  Długi marsz w palącym słońcu

  Cztery km na północ od polskiej bazy Warrior leży wioska Agodżan. Kilkakrotnie zdarzyło się już, że właśnie stamtąd ostrzeliwano Polaków. Dlatego nasi żołnierze często odwiedzają jej mieszkańców.
 • Smartfony kontra zapomniane miny lądowe

  Smartfony kontra zapomniane miny lądowe

  Miny lądowe są jedną z najniebezpieczniejszych broni. Mordercze pozostałości po konfliktach zbrojnych tkwią w ziemi długo po zakończeniu starć, stanowiąc ogromne niebezpieczeństwo dla ludności cywilnej.
 • Życie do bólu prawdziwe

  Życie do bólu prawdziwe

  Wylądowali na wysokości 2700 metrów nad poziomem morza, w ruinach budynków urządzili warownię. Do bazy głównej, do której dostać się można tylko drogą powietrzną, mieli stamtąd 120 kilometrów.

Filmy - Miny (11)