Ministerstwo Zdrowia

Synonimy:
ministerstwo zdrowiaa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Zdrowia (481)

Filmy - Ministerstwo Zdrowia (9)

 • Zagrożenie koronawirusem w Polsce. Komunikaty Ministerstwa Zdrowia i NIK

  Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczące 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miejscowości. Mimo to koronawirus przedostał się poza granice Chin. Jest reakcja Ministerstwa Zdrowia i Najwyższej Izby Kontroli.
 • Hasło - onkologia

  W tym roku Ministerstwo Zdrowia planuje kontynuację wdrażania nowoczesnych terapii lekowych. – W 2019 roku wprowadziliśmy 25 proc. nowych leków onkologicznych. To ogromnie dużo jak na jeden rok – podkreśla Łukasz Szumowski. I dodaje: - Jestem daleki od hurraoptymizmu, bo nie o to chodzi i nie można mówić, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo to byłaby oczywista bzdura. Póki nie będziemy mieli znacznie lepszych nakładów, znacznie lepszej sytuacji demograficznej, to nie będziemy najlepsi na świecie, ale myślę, że w części poprawiło się w sposób istotny, a w części mamy jeszcze w kolejnych latach do dociągnięcia do tej średniej. Jak podkreśla minister zdrowia, końcówka poprzedniej kadencji upłynęła pod hasłem onkologii. – Teraz trzeba troszkę na te efekty poczekać, to raz. Po drugie, powinniśmy wprowadzać nowe terapie. Jestem przekonany, że będą ciągle nowe terapie, które będą rejestrowane. Nadrobiliśmy bardzo wiele, ale oczywiście nadal jest dużo do zrobienia – mówi szef resortu zdrowia.
 • "Państwo nie bierze odpowiedzialności za powikłania". Gorąca dyskusja nad projektem ustawy o szczepieniach

  Posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu obywatelskiego dotyczącego obowiązku szczepień wśród dzieci do dalszych prac w komisji. Inicjatorem nowelizacji ustawy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP”. W czasie środowej (3 października), burzliwej debaty posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o skierowanie projektu do dalszego procedowania w komisji. Poprzeć ma ich Kukiz'15, posłowie Platformy i Nowoczesnej chcą odrzucenia nowelizacji w pierwszym czytaniu. (TVN24/x-news)
 • "Jeśli wyszczepienie populacji spadnie, będziemy mieli epidemię i nasze dzieci i rodziny będą umierały". Sejm debatuje nad zniesieniem obowiązku szczepień

  W Sejmie trwa debata nad obywatelską propozycją ustawy znoszącą obowiązek szczepień dla dzieci. Projekt zebrał ponad 120 tysięcy podpisów. Zdaniem ministra zdrowia, takie regulacje mogą okazać się tragiczne dla naszej populacji. (TVN24/x-news)