Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Synonimy:
MSZ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (1590)

 • TVP i MSZ podpisały porozumienie ws. utworzenia i rozpowszechniania kanału TVP Wilno

  TVP i MSZ podpisały porozumienie ws. utworzenia i rozpowszechniania kanału TVP Wilno

  Prezes TVP Jacek Kurski i wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podpisali w czwartek w Warszawie porozumienie ws. współdziałania w zakresie tworzenia i rozpowszechniania nowego kanału TVP Wilno. Program ma ruszyć w maju, a w szerszej formule - prawdopodobnie jesienią.
 • Pożar nie jest niczym wyjątkowym. Straż pożarna owszem…

  Pożar nie jest niczym wyjątkowym. Straż pożarna owszem…

  Wóz bojowy z trudem przedziera się przez uliczki slumsowiska. Wyboista i wąska droga to tylko jedno ze zmartwień kierowcy potężnego auta. Drugie stanowią wyłaniające się zewsząd, z każdego niemal zakamarka, niezliczone rzesze podekscytowanych ludzi. Otaczają oni czerwony pojazd szczelnym kordonem i tak ustawieni idą w kierunku pobliskiego budynku, z którego wydobywa się czarny, gryzący dym…
 • Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  - Chiny podejmą stanowcze środki, by bronić swoich interesów handlowych - zapowiedział w środę w Pekinie rzecznik chińskiego MSZ. Media podają, że amerykański prezydent Donald Trump szykuje cła na importowane z Chin produkty warte nawet 60 mld USD rocznie.
 • "Rzeczpospolita": MSZ wystawia rachunek za zmowę

  "Rzeczpospolita": MSZ wystawia rachunek za zmowę

  Przetarg na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej był ustawiony. Dlatego resort dyplomacji chce, by oskarżeni oddali 14 mln zł - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Lecą głowy w MSZ. Kilkudziesięciu odwołanych urzędników

  Lecą głowy w MSZ. Kilkudziesięciu odwołanych urzędników

  Szef MSZ Jacek Czaputowicz rozwiązał gabinet polityczny. Odwołano także m.in. 10 ambasadorów, którzy opuszczą placówki do lata br., dziewięciu dyrektorów departamentów i siedmiu konsulów generalnych. Przy okazji powołano nowych wiceministrów, w tym dr hab. Piotra Wawrzyka z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku nakazującego ujawnienie ekspertyz dotyczących prawomocności ponownego wyboru Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, na które powoływał się minister Witold Waszczykowski - poinformował PAP resort dyplomacji.
 • Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP w Moskwie poinformowała, że strona rosyjska była informowana z wyprzedzeniem przez polskie Ministerstwo Kultury o planowanej rewitalizacji Placu Pocztowego w Trzciance, wiążącej się z koniecznością demontażu usytuowanego na placu pomnika Armii Czerwonej.
 • Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef MSZ Litwy Linas Linkeviczius skomentował w poniedziałek decyzję MSWiA o umieszczeniu w polskim paszporcie inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej na wileńskim cmentarzu na Rossie. "Jeżeli w Polsce brakuje znamiennych miejsc, to możemy im pożyczyć" - podsumował Linkeviczius.
 • Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  - Polska może liczyć na solidarność Węgier, a stosowanie przez Komisję Europejską podwójnych standardów wobec Polski jest nie do przyjęcia – oświadczył w czwartek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.
 • ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski realizuje nakaz Jarosława Kaczyńskiego, który publicznie nakazał mu, aby pozbył się "złogów" z ministerstwa - podaje "Rzeczpospolita".

Filmy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (22)