Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Artykuły - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (24)

 • MSW potwierdza, że Latkowski chciał się spotkać z min. Sienkiewiczem

  MSW potwierdza, że Latkowski chciał się spotkać z min. Sienkiewiczem

  Redaktor naczelny "Wprost" chciał spotkać się z ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem przed publikacją nagrań podsłuchanych rozmów, jednak szef MSW odrzucił tę propozycję z uwagi na to, że nagrania były przypuszczalnie nielegalne - oświadczył rzecznik MSW Paweł Majcher.
 • Hiszpania płaci imigrantom za powrót do domów

  Hiszpania płaci imigrantom za powrót do domów

  Bilet powrotny do ojczystego kraju i 500 dolarów - tyle płaci hiszpański rząd nielegalnym imigrantom, którzy zdecydują się na powrót do domów. Tak zwany program dobrowolnego powrotu realizowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przy współpracy z marokańskim rządem i pod patronatem Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (OIM).
 • MSW: Będzie wniosek o zamknięcie stadionu Legii

  MSW: Będzie wniosek o zamknięcie stadionu Legii

  Po burdach, do których doszło w niedzielę na stadionie Legii Warszawa, policja wystąpi o jego zamknięcie do końca rundy wiosennej oraz złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez organizatora - dowiedziała się w MSW.
 • Bójki na stadionie Legii: MSW twierdzi, że całą winę ponosi organizator meczu

  Bójki na stadionie Legii: MSW twierdzi, że całą winę ponosi organizator meczu

  Całą winę za zajścia podczas meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok ponosi organizator meczu - twierdzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Według przedstawicieli resortu organizator meczu zbyt późno wystąpił z wnioskiem o wprowadzenie sił policyjnych na stadion i popełnił rażące zaniedbania przy zabezpieczeniu widowiska.
 • Sienkiewicz: Monopol na przemoc ma państwo, nie bandyci

  Sienkiewicz: Monopol na przemoc ma państwo, nie bandyci

  Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci. Państwo będzie robić wszystko, aby izolować bandytów od zwykłych obywateli - powiedział po spotkaniu z premierem minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
 • Dla MSW tylko najnowszy iPhone jest dobry

  Dla MSW tylko najnowszy iPhone jest dobry

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpisało przetarg na 110 nowych telefonów dla pracowników. Zwycięży najtańsza oferta, pod warunkiem że będzie dotyczyła najnowszego, prestiżowego i kosztownego iPhone'a 5 - wynika z analizy warunków zamówienia.
 • MSW w przyszłym tygodniu odpowie na list Feminoteki ws. policjantki z Opola

  MSW w przyszłym tygodniu odpowie na list Feminoteki ws. policjantki z Opola

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w przyszłym tygodniu odpowie na list Fundacji Feminoteka, która zarzuciła, że w sprawie afery w opolskiej komendzie zastosowano podwójne standardy - inne konsekwencje służbowe spotkały policjanta, inne zaś policjantkę.
 • Noc Muzeów w MSW

  Noc Muzeów w MSW

  Już w najbliższą sobotę (18 maja) od godz. 19:00 zapraszamy do odwiedzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które po raz drugi w swojej historii bierze udział w warszawskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna Noc Muzeów w MSW będzie poświęcona pamięci Krzysztofa Kozłowskiego - niedawno zmarłego pierwszego niekomunistycznego ministra spraw wewnętrznych. W jej trakcie odbędzie się premiera projektu "10 historii z 10 miesięcy".
 • Mieszkania w największych miastach na celowniku inwestorów zagranicznych

  Mieszkania w największych miastach na celowniku inwestorów zagranicznych

  Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej polski rynek nieruchomości mieszkaniowych jest przedmiotem zainteresowania wśród inwestorów zagranicznych. Dzięki danym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych skala zjawiska jest dobrze znana. Ile polskich mieszkań i gdzie kupują zagraniczni inwestorzy?
 • MSW: Pamiętaj o paszporcie przed wakacjami

  MSW: Pamiętaj o paszporcie przed wakacjami

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, aby przed wakacjami sprawdzić termin ważności paszportu.