wydarzenia - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Synonimy:
ministerstwo prac, ministerstwo pracy ministerstwo pracy.
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (46)

 • "Rzeczpospolita": Gminy nie dają się namówić na uchodźców

  "Rzeczpospolita": Gminy nie dają się namówić na uchodźców

  Ministerstwo Pracy co kilka lat szuka gmin chętnych do przyjęcia uchodźców. Wyniki? Bliskie zera – donosi gazeta.
 • W ministerstwie pracy okrągły stół o wsparciu dla niepełnosprawnych

  Debata "Jak wspierać osoby niepełnosprawne?", z udziałem opiekunów dzieci niepełnosprawnych i niepełnosprawnych dorosłych oraz przedstawicieli rządu, parlamentu, prezydenta i organizacji pozarządowych, rozpoczęła się w środę w ministerstwie pracy.
 • "Fakt": Armia szoferów w rządzie

  "Fakt": Armia szoferów w rządzie

  "Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zatrudnia aż 19 kierowców. Armia szoferów, której nie powstydziłaby się niejedna taksówkarska korporacja, czeka na każde skinienie ministra i jego sześciu zastępców" - donosi "Fakt".
 • "SE": Zabierają biednym dzieci

  "SE": Zabierają biednym dzieci

  "W Polsce odbiera się dzieci rodzicom tylko dlatego, że ci są biedni albo bezrobotni. Sędziowie i urzędnicy, zamiast pomóc, w ubiegłym roku rozłączyli z rodzicami ponad 1800 dzieci" - alarmuje "Super Express".
 • 9 godzin w kolejce po lekcje niemieckiego

  9 godzin w kolejce po lekcje niemieckiego

  Hiszpańska młodzież oblega szkoły uczące języka niemieckiego. Rekord został pobity w Valencji, mieście nad Morzem Śródziemnym - żeby zapisać się na kurs trzeba było stać 9 godzin w kolejce.
 • Wiewiórowski: Nie wszczepiajmy dziecku chipa

  Wiewiórowski: Nie wszczepiajmy dziecku chipa

  Ministerstwo pracy rozważa utworzenie centralnego systemu monitorowania dzieci, z myślą o zapobieganiu stosowania przemocy wobec nich. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Rafał Wiewiórowski mówi "Rzeczpospolitej", że to pomysł absurdalny.
 • Norwegia: Koniec strajku pracowników sektora naftowego

  Strajk pracowników sektora naftowego w Norwegii został zakończony - poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo pracy po spotkaniu partnerów społecznych. Publiczny koncern Statoil zapowiedział wznowienie pełnej produkcji w ciągu tygodnia.
 • Dzień Matki bezrobotnej

  Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat do miejsc pracy dla osób z małymi dziećmi - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Nie ma żłobków, są dobre rady

  Dziecko idzie do żłobka, mama wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, a w wolnym czasie wspólnie z tatą zajmuje się dzieckiem i domem. Za tę bajkę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zapłaciliśmy blisko 4 mln zł - informuje "Metro".
 • W Stanach się poprawia. Początek końca kryzysu?

  W Stanach się poprawia. Początek końca kryzysu?

  W grudniu przybyło w USA 200 000 nowych miejsc pracy i bezrobocie spadło do 8,5 procenta - podało w piątek ministerstwo pracy. Najnowsze dane świadczą o wyraźnym już ożywieniu w gospodarce, co komentuje się jako plus dla prezydenta Baracka Obamy.