Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Synonimy:
ministerstwo prac, ministerstwo pracy ministerstwo pracy.
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (342)

Filmy - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (3)

  • Umowa o pracę będzie kryterium w przetargu?

    Umowa o pracę może stać się jednym z kluczowych kryteriów w przetargach publicznych. Tego chce Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Założenie jest bardzo proste. Im więcej firma będzie miała takich umów tym większe szanse będzie miała na wygranie przetargu.
  • Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest oskładkowanie umów-zleceń i promocja umów o pracę

    Sejm pracuje nad ustawą, która ma zapobiec niepłaceniu przez pracodawców składek z umów-zleceń. W planach rządu jest także zwiększenie udziału umów o pracę, m.in. przez zmiany w prawie zamówień publicznych. Po ograniczeniu roli OFE rząd szuka dodatkowych wpływów do państwowego systemu emerytalnego, który w 2015 r. zanotuje deficyt w wysokości od 61 mld zł do blisko 75 mld zł. – System emerytalny to organizm, który wymaga ciągłych zmian, ciągle ewoluuje. Na pewno gwarancja państwa jest rzeczą podstawową w funkcjonowaniu systemu emerytalnego. Gwarancja minimalnej emerytury, dożywotności jej wypłacania, waloryzacje emerytury i rent – to są fundamenty, które pozostaną niezmienne – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
  • Dokumenty pracownicze w formie elektronicznej?

    Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace nad wprowadzeniem możliwości elektronicznego sposobu przechowywania dokumentów pracowniczych. Komentuje Grzegorz Byszewski, ekspert Pracodawców RP (Newseria).