Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Synonimy:
ministerstwo prac, ministerstwo pracy ministerstwo pracy.
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (343)

 • Maląg: Mamy w Polsce 1 mln 30 tys. bezrobotnych

  Maląg: Mamy w Polsce 1 mln 30 tys. bezrobotnych

  Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, mamy w Polsce 1 mln 30 tys. bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło do przedsiębiorców, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu br. będzie między 7 proc. a 8 proc.
 • Stopa bezrobocia na koniec roku tylko 5,4 procent

  Stopa bezrobocia na koniec roku tylko 5,4 procent

  - W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie spadać za sprawą wciąż dobrej sytuacji gospodarczej, utrzymującej się dużej liczby ofert pracy i większej liczby prac sezonowych - powiedział w czwartek w rozmowie z Interią wiceminister pracy Stanisław Szwed.
 • Zwiedzanie i praca za granicą? Resort pracy ma 1,5 tys. wiz dla młodych

  Zwiedzanie i praca za granicą? Resort pracy ma 1,5 tys. wiz dla młodych

  Chile, Argentyna, Korea Południowa, Japonia, Australia, Nowa Zelandia i Tajwan - do tych państw mogą już latać młodzi Polacy dzięki programowi "Zwiedzaj i Pracuj".
 • Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ma dwa dna!

  Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ma dwa dna!

  Spada bezrobocie. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czerwcu wskaźnik bezrobocia wyniósł 5,9 procent wobec 6,1 procent w maju. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia spadła do 5,9 proc.
 • Tańsze paliwo w Orlenie z Kartą Dużej Rodziny oraz aplikacją mKDR

  Tańsze paliwo w Orlenie z Kartą Dużej Rodziny oraz aplikacją mKDR

  PKN Orlen w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaoferuje atrakcyjne rabaty na paliwa i inne usługi dla wszystkich użytkowników Karty Dużej Rodziny. Kontynuacja wsparcia dla programu z jeszcze większymi benefitami to kolejny przejaw zaangażowania PKN Orlen w projekty o wymiarze prospołecznym.
 • Ministerstwa konsultują zmiany w systemie emerytalnym

  Ministerstwa konsultują zmiany w systemie emerytalnym

  PAP dotarła do projektu informacji rządu i rekomendacji po przeglądzie systemu emerytalnego, które przygotował resort rodziny i pracy; zgodnie z rozesłanym do uzgodnień międzyresortowych i opinii strony społecznej oraz Rady Dialogu Społecznego projektem reszta środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych miałaby trafić na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zostać zapisana na indywidualnych kontach w ZUS.
 • MRPiPS: Papierowe zwolnienia lekarskie do końca 2018 r.

  MRPiPS: Papierowe zwolnienia lekarskie do końca 2018 r.

  Zaświadczenia lekarskie m.in. o czasowej niezdolności do pracy mogą być wystawiane na tradycyjnych papierowych drukach do końca 2018 r. - zakłada projekt ustawy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 • Wsteczny zasiłek dla tych, którzy złożą wniosek jeszcze w tym roku

  Wsteczny zasiłek dla tych, którzy złożą wniosek jeszcze w tym roku

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uwzględniło uwagi dotyczące nowych zasad przyznawania zasiłku stałego. Będą mogły z niego skorzystać nie tylko osoby starające się o wsparcie po 1 stycznia 2017 r.
 • Resort pracy: Trzeba ostrzej karać sklepy za łamanie zakazu handlu w święta

  Resort pracy: Trzeba ostrzej karać sklepy za łamanie zakazu handlu w święta

  Ministerstwo pracy rozważa podniesienie kar za łamanie w sklepach zakazu pracy w święta - ustalił dziennikarz RMF FM. To efekt wczorajszego raportu Państwowej Inspekcji Pracy, z którego wynika, że 15 sierpnia, czyli w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co piąty mały sklep łamał przepis o zakazie pracy.
 • Rafalska: W 2017 r. na program 500+ potrzeba będzie kilkaset mln zł więcej niż zakładane 22 mld zł

  Rafalska: W 2017 r. na program 500+ potrzeba będzie kilkaset mln zł więcej niż zakładane 22 mld zł

  W 2017 roku na program 500+ potrzeba będzie kilkaset mln zł więcej niż zakładane 22 mld zł - poinformowała w TV Republika minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Filmy - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (3)

 • Umowa o pracę będzie kryterium w przetargu?

  Umowa o pracę może stać się jednym z kluczowych kryteriów w przetargach publicznych. Tego chce Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Założenie jest bardzo proste. Im więcej firma będzie miała takich umów tym większe szanse będzie miała na wygranie przetargu.
 • Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest oskładkowanie umów-zleceń i promocja umów o pracę

  Sejm pracuje nad ustawą, która ma zapobiec niepłaceniu przez pracodawców składek z umów-zleceń. W planach rządu jest także zwiększenie udziału umów o pracę, m.in. przez zmiany w prawie zamówień publicznych. Po ograniczeniu roli OFE rząd szuka dodatkowych wpływów do państwowego systemu emerytalnego, który w 2015 r. zanotuje deficyt w wysokości od 61 mld zł do blisko 75 mld zł. – System emerytalny to organizm, który wymaga ciągłych zmian, ciągle ewoluuje. Na pewno gwarancja państwa jest rzeczą podstawową w funkcjonowaniu systemu emerytalnego. Gwarancja minimalnej emerytury, dożywotności jej wypłacania, waloryzacje emerytury i rent – to są fundamenty, które pozostaną niezmienne – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
 • Dokumenty pracownicze w formie elektronicznej?

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace nad wprowadzeniem możliwości elektronicznego sposobu przechowywania dokumentów pracowniczych. Komentuje Grzegorz Byszewski, ekspert Pracodawców RP (Newseria).