Ministerstwo Aktywów Państwowych

Artykuły - Ministerstwo Aktywów Państwowych (13)

 • Pieniądze ekstra na Zielony Ład

  Pieniądze ekstra na Zielony Ład

  Około 100 mld zł w ciągu pięciu lat - to wartość programu wspierania inwestycji, który powstał w Ministerstwie Aktywów Państwowych. "DGP" poznał jego szczegóły.
 • MAP planuje wielka konsolidację PKS

  MAP planuje wielka konsolidację PKS

  Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje wielką konsolidację państwowych przedsiębiorstw komunikacji samochodowej (PKS), miałyby one trafić albo do Agencji Rozwoju Przemysłu, albo do PKP.
 • Czas na program dla górnictwa

  Czas na program dla górnictwa

  Wybory na prezydenta już za kilka dni. Jest szansa, że po głosowaniu politycy wrócą do rozmów o górnictwie, które z oczywistych względów w trakcie kampanii prezydenckiej były dla nich niewygodne. Rzecznik resortu aktywów państwowych zapewnia, że plan dla górnictwa zostanie zaprezentowany niebawem.
 • Gryglas: 120 mld zł na morskie wiatraki

  Gryglas: 120 mld zł na morskie wiatraki

  Polska planuje budowę na Bałtyku 10,4 GW mocy wiatrowej, ale możliwe, że założenia te zostaną przekroczone. Czeka nas budowa około tysiąca morskich wiatraków. Skala inwestycji to ok. 120 mld zł - szacuje Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych. Portem instalacyjnym będzie port w Gdyni.
 • Wiceminister aktywów państwowych: Wyrównujemy siły w spółkach

  Wiceminister aktywów państwowych: Wyrównujemy siły w spółkach

  Wszyscy ci, którzy będą faulowali radę nadzorczą, nie przekazując jej informacji i dokumentów, nie będą mogli zasiadać w zarządach i radach nadzorczych spółek przez określony czas - mówi Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, pełnomocnik rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego.
 • Ekonomista: MAP rozważy przejmowanie udziałów w MŚP

  Ekonomista: MAP rozważy przejmowanie udziałów w MŚP

  ​Jeśli nastąpi druga fala pandemii, państwo może rozważyć przejmowanie udziałów w średniej wielkości firmach - uważa prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Mariusz Andrzejewski. Dodał, spółki mogłyby odkupować państwowe udziały. Nawet jeśli trzeba byłoby +drukować pieniądze+, a długi z tym związane trzeba było rozpisać na +setki+ lat - powiedział.
 • LOT ogłosi upadłość? W planach jest utworzenie nowej spółki

  LOT ogłosi upadłość? W planach jest utworzenie nowej spółki

  Utworzenie nowej spółki LOT Polish Airlines może być wstępem do głębokiej restrukturyzacji przewoźnika - twierdzą eksperci.
 • "Rz": . Żabka lub Tesco na celowniku rządu

  "Rz": . Żabka lub Tesco na celowniku rządu

  W skład państwowego holdingu rolno-spożywczego może wejść także sieć sklepów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej”, w grę wchodzi m.in. Żabka lub Tesco - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
 • "PB": Polskie prawo niepokoi inwestorów i KE

  "PB": Polskie prawo niepokoi inwestorów i KE

  "PB": Rząd przestraszył amerykańskich inwestorów

Filmy - Ministerstwo Aktywów Państwowych (1)