minister Tchórzewski

Artykuły - Minister Tchórzewski (5)

 • Energetyka jądrowa nadal czeka!

  Energetyka jądrowa nadal czeka!

  Państwo musi ustalić racjonalny poziom bezpieczeństwa elektrowni jądrowej, biorąc pod uwagę koszty, jaki dany poziom za sobą pociąga - uważa wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Jak przypomniał, gwarancja absolutnego bezpieczeństwa nie istnieje. Minister Tchórzewski zwracał wcześniej uwagę na potrzebę budowy trzyblokowej elektrowni jądrowej.
 • Minister Tchórzewski: Stworzyliśmy nowoczesny sektor energii

  - Nasze działania przyczyniły się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa energetycznego Polski i większej dywersyfikacji źródeł dostaw energii do naszego kraju. Z sukcesem restrukturyzujemy górnictwo i modernizujemy energetykę twierdzi minister Tchórzewski.
 • Pierwszy krok do cywilizacyjnego przełomu

  Pierwszy krok do cywilizacyjnego przełomu

  O elektrycznych samochodach w polskich miastach, gniazdkach w każdym garażu i inteligentnych licznikach z jedną fakturą za prąd mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Polacy w stuzłotowym rachunku za prąd dopłacają kilkanaście złotych do OZE - przypomina minister Tchórzewski.
 • Minister Tchórzewski: Powinniśmy budować elektrownię jądrową

  Minister Tchórzewski: Powinniśmy budować elektrownię jądrową

  - Dla uratowania energetyki węglowej potrzebne jest nam zmniejszenie emisji. Energetyka jądrowa jest zeroemisyjna i to dzięki niej będziemy mogli spełnić wymogi UE - zaznacza Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
 • Tchórzewski: biogazownie rolnicze szansą dla wsi

  Tchórzewski: biogazownie rolnicze szansą dla wsi

  Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że w 2015 r. sektor biogazu rolniczego wytworzył ponad 400 tys. m3 biogazu. - Liczymy, że w 2016 r., dzięki korzystnej dla wytwórców biogazu rolniczego zmianie regulacji ustawowych, nastąpi istotny wzrost ilości wytworzonego biogazu - dodał. Zauważył również, że zapisy nowej ustawy o OZE dają równe szanse na funkcjonowanie i konkurencję sektora biogazu rolniczego z innymi źródłami OZE, które funkcjonują w Polsce.