minister sprawiedliwości

Synonimy:
minister sparwiedliwości, ministersptwo sprawiedliwości
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Minister sprawiedliwości (637)

 • Szacunek wymiaru sprawiedliwości

  Szacunek wymiaru sprawiedliwości

  Wolny rynek jest naprawdę wolny, zdrowy i bezpieczny tylko wtedy, gdy obowiązują na nim jasne i uczciwe reguły gry. Na ich straży stoi właśnie silne państwo prawa, które szybko i stanowczo reaguje na nadużycia ze strony konkurenta albo kontrahenta nastawionego na oszustwa i wyzysk. Tak postrzegam rolę wymiaru sprawiedliwości w budowaniu zaufania przedsiębiorców do państwa - mówi Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny.
 • Pomysł ministra sprawiedliwości: Swoją uczciwość trzeba będzie udowodnić

  Projekt ustawy o konfiskacie rozszerzonej, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, spotkał się z krytycznymi uwagami ze strony innych ministerstw. W projekcie ustawy zaproponowano zmiany sprzeczne z zasadą domniemanej niewinności. Ktoś, kto zostałby oskarżony, nawet niesłusznie, musiałby udowodnić, że wszystko, co jest jego majątkiem kupionym w ciągu pięciu lat, nabył legalnie.
 • Zaostrzenie kar za przestępstwa podatkowe!

  Zaostrzenie kar za przestępstwa podatkowe!

  - Zaostrzenie kar za przestępstwa podatkowe, do nawet 15-25 lat więzienia, poddanie tych śledztw nadzorowi Prokuratury Krajowej i walkę z procederem fałszowania faktur VAT zapowiedzieli na wspólnej konferencji ministrowie sprawiedliwości i finansów Zbigniew Ziobro i Paweł Szałamacha.
 • Biernacki: Śledztwo smoleńskie toczy się za długo

  To postępowanie toczy się za długo i to jest niezrozumiałe - mówi o śledztwie smoleńskim minister sprawiedliwości Marek Biernacki. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Romanem Osicą dodaje, że działania prokuratorów badających tragedię z 10 kwietnia są zbyt mało transparentne.
 • Klęska reformy Gowina w Sądzie Najwyższym

  Klęska reformy Gowina w Sądzie Najwyższym

  Wiceminister sprawiedliwości nie ma prawa, w zastępstwie ministra, podpisywać decyzji o przenoszeniu sędziów sądów rejonowych. Wydane wyroki zostają jednak w mocy. To orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie tak zwanej reformy Gowina. Wniosek w tej sprawie skierował do SN Marek Biernacki, który zastąpił na stanowisku Jarosława Gowina.
 • Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów antyaborcyjnych

  Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów antyaborcyjnych

  Przepisy antyaborcyjne po staremu. Resort sprawiedliwości przyznaje, że Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała zmiany, ale wbrew informacjom prasy Marek Biernacki z nich nie skorzystał. Chodzi o pomysł karania więzieniem do 5 lat za spowodowanie śmierci dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki.
 • RMF24: "Seryjni zabójcy zawsze będą zabijać. Moją rolą jest chronić obywateli"

  RMF24: "Seryjni zabójcy zawsze będą zabijać. Moją rolą jest chronić obywateli"

  "Musimy sobie zdawać sprawę, że seryjni zabójcy zawsze będą zabijać, To jest od nich silniejsze. Moja rola, jako ministra sprawiedliwości jest taka, aby chronić obywateli" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Zapewnia również, że "bierze pełną odpowiedzialność polityczną za swój projekt". Sejm zaczyna dziś pracę nad jego projektem ustawy, która ma uniemożliwić wyjście na wolność groźnym przestępcom.
 • Biernacki: rząd PO z SLD - beze mnie, to inny system wartości

  Biernacki: rząd PO z SLD - beze mnie, to inny system wartości

  Minister sprawiedliwości Marek Biernacki zadeklarował, że gdyby PO zawiązała koalicję z SLD, to nie widzi się w takim rządzie. - To inny system wartości, nie wyobrażam sobie uczestniczenia w takim rządzie - powiedział w czwartek.
 • Marek Biernacki nowym ministrem sprawiedliwości

  Marek Biernacki nowym ministrem sprawiedliwości

  Po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina stanowisko ministra sprawiedliwości objął Marek Biernacki, prawnik, poseł na Sejm III, V, VI i VII kadencji, były minister spraw wewnętrznych i administracji.
 • Gowin: W maju rząd zajmie się ustawą o izolacji niebezpiecznych przestępców

  Gowin: W maju rząd zajmie się ustawą o izolacji niebezpiecznych przestępców

  W maju projekt ustawy dotyczący izolowania niebezpiecznych przestępców trafi pod obrady rządu, a pod koniec maja, a najdalej w czerwcu do parlamentu - zapowiedział we wtorek minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Filmy - Minister sprawiedliwości (30)

 • Jarosław Gowin: Dla Polaków to nie był smakowity spektakl

  Nie było posypywania głowy popiołem. Nie jesteśmy też z Tuskiem narzeczeństwem, żeby składać sobie obietnice - mówi o wczorajszej rozmowie z premierem i swoim pozostaniu w rządzie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
 • Jarosław Gowin kontra słuchacze RMF FM

  Czy można być ministrem sprawiedliwości, nie mając prawniczego wykształcenia? Co poradziłby tysiącom bezrobotnych prawników? Kiedy wrak prezydenckiego Tu-154 wróci do Polski? Na te i inne pytania słuchaczy RMF FM odpowiadał minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin.
 • Gowin: Jestem głównym oskarżonym ws. Amber Gold

  Żałuję, że Krajowa Rada Sądownictwa, rozważając sprawę Amber Gold, aż trzy orzeczenia poświęciła odpowiedzialności polityków, a tak łagodnie potraktowała sędziego Milewskiego - mówił Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie RMF FM. Minister sprawiedliwości twierdzi, że wbrew temu co twierdzi KRS, miał prawo zażądać akt sprawy Marcina P., zapowiada jednak, że w związku z trwającym w tej sprawie postępowaniem wyjaśniającym zrzeknie się immunitetu. - Wygląda na to, że minister sprawiedliwości jest głównym oskarżonym ws. Amber Gold - dodaje.
 • Gowin: Afera Amber Gold zabolała Tuska

  Za tą aferą stoi świat przestępczy. Cześć postkomunistycznego biznesu mogła chcieć wysadzić z siodła Donalda Tuska - tak o aferze Amber Gold mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.