minister sportu i turystyki

Artykuły - Minister sportu i turystyki (9)

 • Bańka: Turystyka najdynamiczniej rozwijającą się branżą polskiej gospodarki

  Bańka: Turystyka najdynamiczniej rozwijającą się branżą polskiej gospodarki

  - Wpływy z turystyki w 2016 r. szacuje się na 110 mld zł, to 8 proc. więcej wobec 2015 r. - mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka. Dodał, że ten rok zapowiada się równie rekordowo. Jego zdaniem, turystyka jest najdynamiczniej rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki.
 • Pieniądze i medale - minister Bańka o sporcie i gospodarce

  Pieniądze i medale - minister Bańka o sporcie i gospodarce

  Sport jest niezwykle istotną gałęzią polskiej i światowej gospodarki, dlatego resort sportu postawi na nowy program KLUB. Klub sportowy, który osiąga znaczące wyniki w kraju i we współzawodnictwie międzynarodowym, jest wspaniałą formą promocji - wskazuje Witold Bańka, minister sportu i turystyki, w rozmowie z Jerzym Dudałą.
 • Priorytety Ministerstwa Sportu i Turystyki na lata 2014-2015

  - Sport skupia uwagę opinii publicznej zwykle przy okazji wielkich imprez sportowych, meczów naszych narodowych drużyn. Jednak sport to nie tylko emocje i medale, ale także jego znaczenie społeczne, edukacyjne i gospodarcze - rozpoczął konferencję prasową minister Andrzej Biernat.
 • Mucha: Ustawa o turystycznym funduszu może jeszcze nie obowiązywać latem

  Mucha: Ustawa o turystycznym funduszu może jeszcze nie obowiązywać latem

  Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała w piątek, że nowa ustawa o turystycznym funduszu gwarancyjnym w nadchodzącym sezonie letnim może jeszcze nie obowiązywać, choć prace nad projektem trwają.
 • Euro 2012 da nam prawdziwego "kopa"

  Euro 2012 da nam prawdziwego "kopa"

  Organizacja jednej z największych imprez sportowych na świecie - Euro 2012 - to wielka szansa na rozwój cywilizacyjny Polski - powiedział minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki podczas konferencji "Euro 2012 jako szansa rozwoju".
 • Kto decyduje o zawieszeniu władz PZPN

  Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) jest związkiem sportowym o zasięgu ogólnokrajowym, utworzonym za zgodą ministra właściwego do spraw kultury fizycznej i sportu. Podstawą prawną istnienia PZPN jest art. 7 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym. Zgodnie z ustawą PZPN ma monopol na podejmowanie decyzji istotnych dla gry w piłkę nożną na poziomie ogólnokrajowym.
 • Stadion Narodowy za rok

  Budowa Stadionu Dziesięciolecia, na którym ma zostać rozegrany mecz otwarcia finałów piłkarskich mistrzostw Europy 2012 ruszy najwcześniej za rok - powiedział w programie Kurier w TVP Info minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.
 • Jak stoją przygotowania do Euro-2012

  Za kilka dni powołana zostanie spółka, której zadaniem będzie budowa Stadionu Narodowego, a za kilkanaście - jednostka odpowiedzialna za całość przygotowań organizacyjnych do mistrzostw Europy 2012 - poinformowała dziś minister sportu i turystyki Elżbieta Jakubiak.
 • EURO 2012: Jest zgoda!

  EURO 2012: Jest zgoda!

  Minister sportu i turystyki Elżbieta Jakubiak zgodziła się z większością poprawek, jakie do przedstawionego przez komisję nadzwyczajną projektu ustawy o Euro 2012 zgłosili przedstawiciele klubów parlamentarnych.