minister finansów

Artykuły - Minister finansów (879)

Filmy - Minister finansów (8)

 • Minister finansów: wkrótce decyzje w sprawie obniżki kosztów pracy

  Dziś mamy stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie więc tu można pomyśleć o jakichś instrumentach polityki fiskalnej. Ta stymulacja powinna iść w kierunku aktywności gospodarczej i rynku pracy, bo jeśli weźmiemy pod uwagę wyczerpywanie się rezerwuaru rąk do pracy, to potrzebne są instrumenty, które by szły w kierunku stymulowania aktywności zawodowej i produktywności – mówi minister finansów Teresa Czerwińska
 • Minister finansów: Deficyt wyniesie ok. 25 mld zł

  Deficyt budżetu w tym roku wyniesie ok. 60 proc. całorocznego planu, czyli ok. 25 mld zł, a po sierpniu wpływy z VAT były wyższe o 5 mld zł niż rok temu - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.
 • Dziś minister finansów może się cieszyć, ale wkrótce kłopoty przed polską gospodarką

  Polacy wydają więcej na konsumpcję, czyli rosną dochody budżetu państwa z akcyzy i VAT. Minister finansów może się się więc cieszyć. Jednak są też złe wieści z gospodarki, a ich skutki pojawią się dopiero w kolejnych latach, osłabiając szanse na wzrost wynagrodzeń.
 • Kłopoty ministra finansów dopiero się zaczną

  Konsumpcja napędza polską gospodarkę, ale inwestycje przedsiębiorstw słabną. Konsumpcja zapewnia podatkowe wpływy do budżetu państwa, kłopoty pojawią się jednak już w kolejnych latach. O ile z konsumpcją jest dobrze, to spadek inwestycji było już widać po I kw., a dane GUS za półrocze tylko to potwierdziły. Jest to bardzo niepokojące bo bez inwestycji przedsiębiorstw nie zbudujemy wieloletniego wzrostu gospodarczego, ocenia Aleksander Łaszek, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).