minister edukacji narodowej

Artykuły - Minister edukacji narodowej (10)

 • Sprawdzian 2015: Minister Edukacji Narodowej napisała list do uczniów

  Sprawdzian 2015: Minister Edukacji Narodowej napisała list do uczniów

  W związku z tym, że w 2015 roku sprawdzian szóstoklasistów odbędzie się w nowej formie, Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas skierowała do uczniów specjalny list.
 • Kluzik-Rostkowska: Nie wyobrażam sobie religii na maturze

  Kluzik-Rostkowska: Nie wyobrażam sobie religii na maturze

  Kandydatka na ministra edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska jest przeciwna wprowadzeniu religii do egzaminu maturalnego. - Nie wolno mieszać nauki z wiarą - powiedziała w środę w TVN24.
 • RPD: Podręczniki powinny być lżejsze

  Podręczniki szkolne powinny być lżejsze, można je wydawać w kilku częściach; dzieci nosiłyby do szkoły poszczególne części, a ich tornistry nie byłyby tak ciężkie - przekonuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście do minister edukacji narodowej Katarzyny Hall.
 • Płace: Nauczyciel się nie dorobi

  Płace: Nauczyciel się nie dorobi

  Roman Giertych, minister edukacji narodowej, obiecuje 7-proc. podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli. Od dziś osoby, które nie uzyskały wyższego wykształcenia, znajdą się w najgorzej wynagradzanej grupie nauczycieli.
 • Zmora polskiego szkolnictwa

  Karta Nauczyciela uniemożliwia samorządom prowadzenie racjonalnej polityki oświatowej. Rząd jednak nie kwapi się do zniesienia zawartych w niej przywilejów. W tej chwili likwidacja KN jest niemożliwa - twierdzi Mirosław Sawicki, minister edukacji narodowej i sportu. Można jedynie pracować nad jej zmianą. Jak zatem zmniejszyć zły wpływ KN na system oświaty?
 • Umowy z Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu

  Zarząd ComArch SA informuje, iż w dniu 17.06.2004 roku otrzymał podpisane dwie umowy pomiędzy konsorcjum spółek w składzie: ComArch SA i ComArch Kraków SA a Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem umów jest dostawa do szkół, instalacja i integracja pracowni internetowych i przyłączenie ich do istniejącej sieci Internet w województwach: wielkopolskim i zachodniopomorskim (pierwsza umowa), śląskim i opolskim (druga umowa). Łączna wartość wszystkich umów zawartych
 • Tadeusz Błażusiak uhonorowany przez ministra!

  Tadeusz Błażusiak uhonorowany przez ministra!

  Tadeusz Błażusiak z Krakowa (team Kegel-Błażusiak, Automobilklub Krakowski, motocykl Gas Gas), wicemistrz świata juniorów, wicemistrz Europy seniorów oraz mistrz Polski w trialu motocyklowym został uhonorowany dyplomem przez Minister Edukacji Narodowej i Sportu Krystynę Łybacką.
 • Umowa z Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu

  Zarząd ComArch SA informuje, iż otrzymał podpisaną umowę zawartą pomiędzy konsorcjum w składzie: ComArch SA i ComArch Kraków SA a Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem umowy jest dostawa do szkół, instalacja i integracja pracowni komputerowych i przyłączenie ich do istniejącej sieci Internet w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim - Region II. Wartość umowy wynosi 8,4 mln zł brutto.