minimalizm

Artykuły - Minimalizm (11)

 • Minimalistyczna garderoba: 8 bazowych rzeczy, które musisz mieć

  Minimalistyczna garderoba: 8 bazowych rzeczy, które musisz mieć

  Modowy minimalizm to jeden z coraz gorętszych trendów, a także nowe spojrzenie na organizację swojej szafy. Nie tylko z powodów ekonomicznych, ale i dla ekologii. Co powinno znaleźć się w szafie minimalistki, by mogła skomponować outfit na każdą okazję? Oto kilka podpowiedzi na stworzenie własnej “capsule wardrobe”.
 • Ubrania, które nigdy nie wyjdą z mody

  Ubrania, które nigdy nie wyjdą z mody

  Czasy, kiedy trendy zmieniały się dwa razy do roku: u progu wiosny i jesieni, dawno już minęły. Dziś projektanci i sklepy sieciowe proponują nam nowości niemal co miesiąc. Nie mówiąc o tym, że zimowe okrycia kupimy bez problemu już w połowie września. Do tego dochodzi kwestia etyki – mimo narastających protestów i wnikliwych kontroli, „szybka moda” wciąż zbiera ofiary w postaci pracujących w potwornych warunkach kobiet i dzieci.
 • Lato z pazurem - najmodniejszy manicure na lato 2014

  Lato z pazurem - najmodniejszy manicure na lato 2014

  Starannie zrobione manikiur i pedikiur są teraz wyznacznikami modnego wyglądu. Chcesz być trendy? Możesz podkreślić swój styl kolorem i fakturą lakieru.
 • Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

  Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

  Minimalizm to styl, który charakteryzuje się prostotą formy i oszczędnością detali.
 • W rocznicę tragedii: Amerykański minimalizm w Krakowie

  W rocznicę tragedii: Amerykański minimalizm w Krakowie

  W niedzielę (11 września) staruje 9. już edycja festiwalu Sacrum Profanum. W tym roku uznany na całym świecie festiwal będzie koncentrował się na współczesnej amerykańskiej muzyce poważnej, a gwiazdami imprezy będą kompozytor Steve Reich oraz Jonny Greenwood z Radiohead, Tom Verlaine z Television, Adrian Utley z Portishead czy Will Gregory z Goldfrapp.
 • OFF Festival 2011: Matematyka, noise, psychodelia...

  OFF Festival 2011: Matematyka, noise, psychodelia...

  Nazwa zobowiązuje! OFF Festival jako jedyny festiwal w Polsce prezentuje tak szeroki przekrój gatunkowy: od dysonansów Polvo, przez trans Oneidy i minimalizm Emeralds, aż po jazgot Mojej Adrenaliny i teatralny koncept "Stolika" Karbido.
 • MINImalizm

  MINImalizm

  Niezależni artyści z całego świata są autorami wydanego właśnie kalendarza MINI 2010.
 • Realizm, czy minimalizm Garguły?

  Realizm, czy minimalizm Garguły?

  Hitem transferowym tygodnia jest podpisanie pięcioletniego kontraktu przez Łukasza Gargułę z Wisłą Kraków. Pomocnikowi Bełchatowa w czerwcu kończył się kontrakt i - gdyby tylko chciał - mógł przebierać w ofertach. Jednak skoncentrował się na polskich propozycjach. Przez asa naszej ekstraklasy przemówił realizm czy minimalizm?
 • Minimalizm i elegancja

  Minimalizm i elegancja

  Wiodącym kolorem w tej kolekcji jest szarość.
 • "Nie zgadzam się absolutnie na minimalizm"

  "Nie zgadzam się absolutnie na minimalizm"

  - Część zawodników już uznała, że sezon dla nich się skończył. Nie zgadzam się absolutnie na minimalizm, który niektórzy z nich prezentowali w ostatnim meczu - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" trenere Lecha Poznań Czesław Michniewicz. Po klęsce z Wisłą Płock (1:5), szkoleniowiec przeprowadził męską rozmowę z zawodnikami.