milioner

Artykuły - Milioner (116)

 • Milionerzy: Podnieście nam podatki ze względu na pandemię

  Milionerzy: Podnieście nam podatki ze względu na pandemię

  W poniedziałek 83 milionerów opublikowało list otwarty. Apelują w nim o "natychmiastowe' i "permanentne" poniesienie im podatków dla przyspieszenia ożywienia gospodarczego po koronakryzysie.
 • W Polsce mamy już 31,5 tys. milionerów. Choć ich liczba rośnie, zwiększa się też zasięg ubóstwa

  W Polsce mamy już 31,5 tys. milionerów. Choć ich liczba rośnie, zwiększa się też zasięg ubóstwa

  Nierówności dochodowe w Polsce się pogłębiają. Liczba najbogatszych rośnie o jedną czwartą w ciągu roku, a w tym czasie zwiększa się zasięg ubóstwa.
 • Zamożny jak przedsiębiorca na podatku liniowym. Mamy już ponad 25 tys. milionerów

  Zamożny jak przedsiębiorca na podatku liniowym. Mamy już ponad 25 tys. milionerów

  Mamy już ponad 25 tys. milionerów. To głównie ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą.
 • Jak zostać milionerem? Oto sprawdzony przepis

  Jak zostać milionerem? Oto sprawdzony przepis

  - Chcesz mieć majątek wart więcej niż milion złotych? Nawet nie myśl o etacie. Badanie NBP nie zostawia złudzeń. Majętność gospodarstw domowych, gdzie dominuje praca najemna, wynosi jedną trzecią tego, co w rodzinach uzyskujących główny dochód z samozatrudnienia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Raport KPMG - 203 osoby mają majątek o wartości ponad 100 milionów dolarów

  Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7 tysięcy 100 złotych, wyniosła milion 100 tysięcy osób. Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 miliardów złotych, do 2021 roku wzrośnie ona 31 miliardów złotych.
 • "DGP": Rzeczpospolita milionerów

  "DGP": Rzeczpospolita milionerów

  Ponad 20 000 osób zadeklarowało fiskusowi dochód do opodatkowania przekraczający milion złotych - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Większość płaci niski liniowy podatek PIT i niewielkie w stosunku do dochodów składki na ubezpieczenie społeczne - dodaje.
 • Duże pieniądze - jak Polacy wykorzystaliby 5 mln zł spadku?

  Duże pieniądze - jak Polacy wykorzystaliby 5 mln zł spadku?

  Statystyczny Polak zarabia około 3 tys. złotych netto miesięcznie. Raczej nie posiada większych oszczędności, a często równocześnie spłaca kredyt, np. mieszkaniowy. Łatwo sobie wyobrazić, jak bardzo zmieniłoby się jego życie, gdyby z dnia na dzień stał się milionerem. Deutsche Bank zapytał Polaków, w jaki sposób wykorzystaliby spadek w wysokości 5 mln zł. Wniosek jest dość optymistyczny - wielomilionowa fortuna nie zawróciłaby nam w głowie. Pieniądze przeznaczylibyśmy na inwestycje, pomoc rodzinie i spłatę długów.
 • Inne oblicze migracji. Uciekają milionerzy

  Inne oblicze migracji. Uciekają milionerzy

  W ubiegłym roku Niemcy opuściło 4 tys. milionerów. Francję trzykrotnie więcej. Dlaczego wynoszą się z Europy?
 • Kosztowne zakupy polskich milionerów

  Kosztowne zakupy polskich milionerów

  Samochody z najwyższej półki, jachty, samoloty, dworki i pałace. Polscy milionerzy pozwalają sobie na kosztowne zakupy. Ale ich wartość, przy posiadanych majątkach, to i tak kropla w morzu.
 • Polscy milionerzy inwestują w hotele

  Polscy milionerzy inwestują w hotele

  Własny hotel to podobno trudna, ale przynosząca dużo satysfakcji inwestycja. Przekonuje się o tym coraz więcej polskich milionerów, którzy, zarobione na głównych działalnościach biznesowych pieniądze, inwestują w obiekty hotelowe.

Filmy - Milioner (6)

 • Sylwia Zawalnicka – Polka, który zarządza służbą w posiadłościach milionerów

  Sylwia Zawalnicka przez 20 lat pracowała w domach najbogatszych Niemców. Obecnie zarządza wieloma posiadłościami i zajmuje się szkoleniem osób, które chciałyby pracować tak jak ona. O swojej karierze i jej początkach opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. Towarzyszył jej mąż Sławomir i syn Franciszek. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zostać milionerem?

  Robert Toru Kiyosaki to amerykański inwestor, biznesmen i autor wielu książek motywacyjnych. W studiu Dzień Dobry TVN i odpowiedział na jedno pytanie - jak zostać milionerem? – Potrzebna jest edukacja, ale nie taka, jak jest w szkole – powiedział. Jak się wzbogacić i gdzie szukać pieniędzy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Robert Gryn o work-life balance: Chcę pół roku pracować i pół roku mieć wolnego

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził Robert Gryn. Najmłodszy polski milioner opowiedział o work-life balance. - Chcę pół roku pracować i pół roku mieć wolnego. Często po miesiącu przerwy bardzo chce wracać do pracy i to jest strasznie przyjemne - powiedział Gryn. - Staram się tak układać czas, żeby nikt mi nie zawracał głowy. Telefon i maile sprawdzam dopiero jak jestem w biurze - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Najmłodszy polski milioner przeprowadził się do Kalifornii

  Gościem w popularnej kawalerce Łukasza Jakóbiaka był założyciel Codewise Robert Gryn. Okrzyknięty najmłodszym polskim milionerem 31-latek parę miesięcy temu przeprowadził się do Kalifornii. Wyznał, że spełnił tym samym swoje marzenie. - Zakochałem się w Santa Monice 7 lat temu i powiedziałem sobie, że kiedyś tam będę mieszkał - powiedział. Jaka historia za tym stoi? (20m2 Łukasza/x-news)