miliarder

Artykuły - Miliarder (68)

 • Jak miliarderzy na całym świecie korzystają z zagranicznych jurysdykcji

  Jak miliarderzy na całym świecie korzystają z zagranicznych jurysdykcji

  To, co w jednym kraju jest zakazane, w innym może być całkowicie dopuszczalne, ba, nawet nieopodatkowane. Z tych też przyczyn twórcy nowych biznesów, przedsiębiorcy, którym jedna jurysdykcja zamyka drogę do prowadzenia działalności, przenoszą ją do innej. I choć może to budzić kontrowersje, przedsiębiorcy, nawet mimo zmian przepisów i milionowych kar, bogacą się i zostają miliarderami. Najbardziej wyrazistym tego przykładem są twórcy kasyn i gier hazardowych online.
 • Coraz więcej superbogaczy, i to coraz bogatszych

  Coraz więcej superbogaczy, i to coraz bogatszych

  Na świecie jest coraz więcej miliarderów i są oni coraz bogatsi - pokazują opublikowane w piątek dane zestawione przez PwC (globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze) i wielki szwajcarski bank UBS.
 • Kryzys sprzyja miliarderom. Od chwili jego wybuchu ich liczba się podwoiła

  Na świecie jest dwa razy więcej miliarderów niż przed kryzysem ekonomicznym - wynika z raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam. W marcu tego roku na świecie było ich 1645, podczas gdy w 2009 roku - zaledwie 793.
 • Miliarder został bezdomnym, znaleźli go na dworcu

  Miliarder został bezdomnym, znaleźli go na dworcu

  Kjell Larsson, były właściciel wioski olimpijskiej w Lillehammer, został bezdomnym. Szwedzkiego miliardera, potentata rynku nieruchomości odnalazła na dworcu lokalna gazeta.
 • Jan Kulczyk w radzie nadzorczej Ciechu

  Jan Kulczyk w radzie nadzorczej Ciechu

  Po uzyskaniu przez KI Chemistry pakietu kontrolnego Ciechu, Jan Kulczyk, wszedł do nowej rady nadzorczej grupy chemicznej.
 • "Forbes": Na czym obecnie zbija się fortunę?

  "Forbes": Na czym obecnie zbija się fortunę?

  Właściciel niewielkiej firmy budowlanej, który dorobił się majątku wartego 3,5 mld dolarów, lub nieletni pracownik sklepu jubilerskiego, który zbudował imperium warte dziś 15,5 mld dolarów - to nie są przykłady zmyślone przez piewców "amerykańskiego snu", ale prawdziwe historie osób, które majątek zbudowały na rynku nieruchomości. Co ciekawe, miliarderów powiązanych z rynkiem nieruchomości jest aż 13-krotnie więcej niż tych związanych z wydobyciem gazu i ropy.
 • Szwajcaria: Majątek najbogatszych wzrósł o 10 procent

  Szwajcaria: Majątek najbogatszych wzrósł o 10 procent

  Łączny majątek 300 najbogatszych Szwajcarów wynosi obecnie rekordowe 564 mld franków, czyli o 52 mld franków i blisko 10 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformował w piątek szwajcarski magazyn ekonomiczny "Bilanz", prowadzący od 25 lat statystykę na ten temat. Podobnie jak przez 11 poprzednich lat listę lokalnych miliarderów otwiera właściciel sieci domów meblowych IKEA, naturalizowany w Szwajcarii Szwed Ingvar Kamprad.
 • Miliardera zastąpi w parlamencie była Miss World

  Miliardera zastąpi w parlamencie była Miss World

  Austriacko-kanadyjski miliarder Frank Stronach uznał, że ma już dość zasiadania w parlamencie. Nie określił jeszcze wprawdzie, kiedy odejdzie, ale zapowiedział już, że jego mandat przejmie była Miss World Ulla Weigerstorfer.
 • Szaleństwo! Powstał papier toaletowy ze złota

  Szaleństwo! Powstał papier toaletowy ze złota

  Osoby, które kawior jedzą łyżkami i żyją w absolutnym przepychu, na pewno tego potrzebują... Papieru toaletowego z 22-karatowego złota!
 • Czeski Berlusconi

  Czeski Berlusconi

  Czy Czesi będą mieć swojego Berlusconiego? Miliarder i lider partii ANO 2011 Andrej Babisz kupił dziś jedno z największych czeskich wydawnictw Mafra.