mikrofale

Artykuły - Mikrofale (4)

 • Nanodiamenty odpowiedzialne za emisję mikrofal

  Nanodiamenty odpowiedzialne za emisję mikrofal

  Droga Mleczna ma kilka nietypowych cech, które dopiero teraz zaczynamy rozumieć. Jedną z nich jest subtelny sygnał mikrofalowy emitowany w całej galaktyce, który od 20 lat jest zagadką dla astronomów. Dopiero teraz odkryto, że jego źródłem są nanodiamenty.
 • Naukowcy stworzyli materiał niewidzialny dla mikrofal

  Naukowcy stworzyli materiał niewidzialny dla mikrofal

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce naukowcom uda się stworzyć płaszcz niewidzialności, choć działający w specyficznych warunkach. Potwierdzają to najnowsze odkrycia badaczy z Duke University.
 • Konferencja ATON-HT SA

  Zarząd ATON-HT SA informuje, że w dniu 18 czerwca 2009 roku organizuje konferencję pt.: " Mikrofale w technologii unieszkodliwiania azbestu i innych odpadów niebezpiecznych" . Konferencja odbędzie się w Oławie i połączona będzie z próbą doświadczalną unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest w skali technicznej za pomocą urządzeń ATON. Próba ta wykonana zostanie na terenie Zakładu w Godzikowicach. Patronat nad konferencja objął Starosta Powiatu Oławskiego. Podsta
 • Samochodowa mikrofala

  Samochody wyposaża się obecnie w wiele gadżetów: można w nich nie tylko słuchać muzyki, ale i oglądać filmy czy grać. Jako że kierowcy na całym świecie spędzają coraz więcej czasu w korkach, specjalnie z myślą o nich powstało kolejne udogodnienie - kuchenka mikrofalowa do auta.