mikrodermabrazja

Artykuły - Mikrodermabrazja (4)

 • Piling dobrany do cery

  Piling dobrany do cery

  Ten prosty, szybki zabieg ma same zalety – delikatnie oczyszcza, wygładza i rozświetla skórę. Stosuj go regularnie, a na efekty nie będziesz długo czekać!
 • Mikrodermabrazja - obudź swoją skórę

  Mikrodermabrazja - obudź swoją skórę

  Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Ostatnio bardzo wzrosła jej popularność wraz ze świadomością społeczeństwa na temat dobroczynnego wpływu złuszczania naskórka.
 • Mikrodermabrazja

  Mikrodermabrazja

  Mikrodermoabrazja to nowoczesny zabieg, który zmniejsza zmarszczki i pomaga w walce z trądzikiem. 20 lat temu mikrodermabrazję wymyślili Włosi.

Filmy - Mikrodermabrazja (3)

 • Domowa mikrodermabrazja do cery wrażliwej

  Mikrodermabrazja to właściwie nowy zabieg kosmetyczny, który coraz częściej wykonujemy nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, a także w domu. To doskonały sposób oczyszczania skóry twarzy, który polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka i usuwaniu z niej zaskórników, prosaków, a przede wszystkim pomaga zniwelować niedoskonałości naszej skóry - wszelkie przebarwienia, zmarszczki czy blizny. Jak zrobić domową mikrodermabrazję do cery wrażliwej? To naprawdę proste!
 • Uważaj! Niektóre zabiegi kosmetyczne latem szkodzą

  Medycyna estetyczna pomaga nawilżać, walczyć z niedoskonałościami i poprawia wygląd skóry. Latem jednak nie każdy z zabiegów jest wskazany. Niektóre zamiast pomóc mogą nawet zaszkodzić np. spowodować pojawienie się przebarwień. - Latem nie powinniśmy wykonywać mikrodermabrazji oraz zabiegów z wykorzystaniem kwasów, ponieważ narażają naszą skórę na dużo większą chłonność na promienie słoneczne, w wyniku czego mogą powstawać blizny i przebarwienia. Jeżeli już wykonano nam taki zabieg powinnyśmy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem. Obowiązkowy jest wtedy filtr 30 – przestrzega Katarzyna Kurdej, kosmetolog Instytut Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka
 • Jak dobrać peeling do rodzaju skóry?

  Peelingi, czyli popularne zabiegi złuszczające, pomagają zachować skórę w dobrej kondycji. Ten prosty zabieg, robiony systematycznie, może zdziałać cuda. Niektóre z nich można wykonać samemu w domu np. peeling mechaniczny czy enzymatyczny, inne tylko w salonie kosmetycznym (np. mikrodermabrazja). Ważne jest, aby dobierać peeling odpowiedni do rodzaju cery. Jak to zrobić oraz dlaczego warto regularnie złuszczać skórę powiedziała Urszula Chodorska-Lema, kosmetolog Centrum WellDerm.