Mikołaj Budzanowski

Artykuły - Mikołaj Budzanowski (28)

 • Polska może skorzystać na tranzycie gazu na Ukrainę

  Polska może skorzystać na tranzycie gazu na Ukrainę

  Polska musi zainwestować w rozbudowę połączenia gazowego na granicy z Ukrainą - przekonuje były minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Według niego powinniśmy uzyskać zdolność eksportu nawet 20 mld metrów sześciennych rocznie błękitnego paliwa na wschód. Byłaby to nie tylko ważna deklaracja polityczna, lecz także decyzja opłacalna ekonomicznie.
 • Mikołaj Budzanowski członkiem zarządu Boryszewa

  Mikołaj Budzanowski członkiem zarządu Boryszewa

  Mikołaj Budzanowski został dyrektorem ds. rozwoju i członkiem zarządu Boryszewa.
 • "GPC”: Dymisja ministra na żądanie Rosjan

  "GPC”: Dymisja ministra na żądanie Rosjan

  Według "Gazety Polskiej Codziennej" dymisja ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego związana jest z żądaniami rosyjskich polityków i biznesmenów, którzy przedstawili swoje stanowisko podczas spotkania z polskimi parlamentarzystami w lutym br. w Moskwie.
 • Nowy minister skarbu wprowadzi porządki w PGNiG

  Włodzimierz Karpiński przejmuje władzę w resorcie skarbu. Prezydent Bronisław Komorowski dziś (o 11:00) wręczy mu nominację ministerialną. Godzinę później, w samo południe, rozpocznie się walne zgromadzenie akcjonariuszy PGNiG. Termin spotkania został wyznaczony jeszcze przed wybuchem zamieszania związanego z rosyjskim memorandum. Porządek obrad nie przewiduje zmian w składzie rady nadzorczej spółki.
 • "Premier przywoływał argumenty wysuwane przez PiS"

  "Premier przywoływał argumenty wysuwane przez PiS"

  Prawo i Sprawiedliwość chce utworzenia ministerstwa energetyki - mówi poseł PiS Przemysław Wipler. Zdaniem gościa Programu Pierwszego Polskiego Radia rozwiązałoby to wiele problemów dotyczących zarządzania spółkami strategicznymi dla bezpieczeństwa państwa.
 • Kaczyński: odwołaliśmy ministra skarbu, to dobra wiadomość

  Kaczyński: odwołaliśmy ministra skarbu, to dobra wiadomość

  Odwołaliśmy ministra skarbu, to dobra wiadomość - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował decyzję premiera o zdymisjonowaniu Mikołaja Budzanowskiego. PiS przed tygodniem złożyło w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu skarbu.
 • Tusk: Interesy państwa polskiego nie doznały uszczerbku

  Tusk: Interesy państwa polskiego nie doznały uszczerbku

  Interesy państwa polskiego nie doznały uszczerbku, jeśli chodzi o ewentualne konsekwencje o charakterze prawnym i gospodarczym związanym z działalnością PGNiG, czy Gaz-Systemu - mówił premier Donald Tusk w piątek na konferencji nt. raportu o memorandum gazowym.
 • Dymisja ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego

  Dymisja ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego

  Premier Donald Tusk zdymisjonował ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Miejsce Mikołaja Budzanowskiego ma zająć dotychczasowy wiceminister administracji Włodzimierz Karpiński.
 • Nie ma zgody na odwołanie Budzanowskiego

  Nie ma zgody na odwołanie Budzanowskiego

  Nie ma zgody na odwołanie ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Komisja Skarbu Państwa nie poparła wniosku Prawa i Sprawiedliwości, który domagał się odwołania ministra z powodu zamieszania w sprawie memorandum na budowę Jamał II oraz sytuacji w PLL LOT.
 • Komisja negatywnie o wniosku ws. odwołania ministra skarbu

  Komisja negatywnie o wniosku ws. odwołania ministra skarbu

  Sejmowa komisja skarbu państwa negatywnie zaopiniowała w czwartek poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa resortu skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Za negatywną opinią opowiedziało się 14 posłów, przeciw było 3, nikt się nie wstrzymał.

Filmy - Mikołaj Budzanowski (3)

 • Węgry kupią rosyjski gaz bardzo tanio

  Węgry zawarły korzystny kontrakt na zakup gazu z Rosji; tym samym wyłamały się ze wspólnej unijnej polityki wobec tego kraju. W zamian za tani gaz i 12 mld euro kredytu na budowę elektrowni atomowej Budapeszt stał się orędownikiem złagodzenia unijnych sankcji wobec Moskwy. Choć taka polityka szkodzi UE i unii energetycznej, jest też szansa na to, że Polska odniesie korzyści w tej sytuacji. Komentuje Mikołaj Budzanowski, były minister skarbu.
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • Gaz z łupków popłynie do odbiorców już w 2015?

  Prace poszukiwawcze i rozpoczęcie wydobycia gazu z łupków to podstawowe elementy polityki energetycznej Polski - zapewnia Mikołaj Budzanowski. Minister Skarbu Państwa ma nadzieję, że pierwsze kopalnie powstaną w ciągu najbliższych trzech lat.