Mikołaj

Artykuły - Mikołaj (218)

 • Po co wierzyć w Mikołaja?

  Po co wierzyć w Mikołaja?

  Wróżki, krasnoludki, elfy, czarodzieje - postacie z bajkowego świata, dzięki fantazji i marzeniom dzieci żyją własnym życiem. Co z tego, że ich nie widać? W wyobraźni wszystko jest możliwe! Także to, że ten miły pan z siwą brodą, co roku, w ten szczególny dzień odwiedza każde dziecko, zostawiając mu prezent.
 • Pięciolatek zmarł na rękach świętego Mikołaja. Też w to uwierzyłeś?

  Pięciolatek zmarł na rękach świętego Mikołaja. Też w to uwierzyłeś?

  Trudno o bardziej poruszającą historię niż ta o śmiertelnie chorym chłopcu ze Stanów Zjednoczonych, którego ostatnim marzeniem było zobaczenie "prawdziwego" świętego Mikołaja. Rozpisywały się o niej największe portale w kraju i zagranicy. Sęk w tym, że... nic takiego nie miało miejsca.
 • Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  W tym roku przeciętny Polak zamierza wydać w święta 720 złotych. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty. Resztę pochłoną kwestie organizacyjne, takie jak przygotowywanie jedzenia czy dojazdy do mieszkającej dalej rodziny.
 • Ukraina ma jednego z najbardziej zapracowanych Mikołajów na świecie

  Ukraiński Święty Mikołaj to zapewne jeden z najbardziej zapracowanych Mikołajów na całym świecie. Ze względu na wyznawców różnych religii i różnorodne tradycje w okresie świąteczno-noworocznym może się on pojawić w domach pod różnymi postaciami aż pięć razy.
 • James Bond ma konkurencję

  James Bond ma konkurencję

  "Skyfall", 23. już ekranizacja przygód Jamesa Bonda, wciąż utrzymuje się na szczytach rankingów popularności. Przed Bożym Narodzeniem przystojnemu 007 wyrosła konkurencja., czyli bohater "Snowfall" - Mikołaj, święty Mikołaj, czyli agent h0-h0-7.
 • Ile w Polsce zarabia św. Mikołaj?

  Ile w Polsce zarabia św. Mikołaj?

  Święty Mikołaj zwykle kojarzony jest ze staruszkiem z obfitym, siwym zarostem, ubranym w czerwony płaszcz i spodnie z czarnym skórzanym pasem oraz czerwoną czapką z białym pomponem na głowie. Według tradycji w grudniu, aby wynagrodzić "tych grzecznych" przynosi im prezenty, niegrzeczni dostają rózgi.
 • Święty Mikołaj zaczyna rajd

  Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczyna się rajd Świętego Mikołaja. Warszawskie byki potrzebowały trzech godzin, by się do tej tezy przekonać.
 • Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Przeciętna polska rodzina wyda na święta Bożego Narodzenia ok. 312 euro, co oznacza wzrost o 11,5 proc. wobec roku ubiegłego - wynika z badania firmy Deloitte. Konsumenci przeznaczą na prezenty równowartość 137 euro, na żywność 139 euro, zaś na spędzanie czasu z bliskimi 37 euro.
 • Święty Mikołaj - biznesmen czy altruista?

  Święty Mikołaj - biznesmen czy altruista?

  Dla wielu branż, zwłaszcza handlowej, sezon mikołajowo-świąteczny to jeden z kluczowych okresów w roku. Szał zakupów zaczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do sylwestrowej nocy.
 • Na rynkach czas na rajd św. Mikołaja czy minikrach

  Na rynkach czas na rajd św. Mikołaja czy minikrach

  Koniec roku to najczęściej dobry czas dla graczy giełdowych. W przedświątecznym okresie tradycyjnie powraca pytanie, czy na rynkach pojawi się w grudniu św. Mikołaj lub czy początek roku rozpoczniemy tzw. "efektem stycznia".

Filmy - Mikołaj (9)

 • Niecodzienny widok. Święty Mikołaj zamienił sanie na... spadochron

  Jeszcze nie rozdaje prezentów tylko skacze na spadochronie. Święty Mikołaj w swoim napiętym grafiku znalazł wolny dzień na rozrywkę. Spadochroniarz widziany był na Flora-Bama we Florydzie. (STORYFUL/x-news)
 • Te pingwiny skradną wasze serca!

  To wideo jest hitem w sieci! Japończycy stwierdzili, że święta celebrować chciałyby także zwierzęta i przebrali pingwiny z Matsue Vogel Park za… Świętych Mikołajów. Zobaczcie urocze zwierzęta, które paradują w charakterystycznych, czerwonych strojach. (STORYFUL/x-news)
 • Czy Święty Mikołaj istnieje?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” popularyzator nauki Karol Wójcicki dowiódł, że prawa fizyki nie wykluczają istnienia św. Mikołaja. Jak to się dzieje, że Mikołaj daje radę rozwieźć wszystkie prezenty w jeden wieczór? – Musi pokonać w jedną noc 99 milionów kilometrów – wyjaśnił. Wójcicki obliczył również, z jaką prędkością muszą poruszać się sanie Mikołaja, żeby oblecieć cały glob. Ile ważą wszystkie prezenty? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Hit sieci! Mikołaj zrobił show podczas wysiadania z motorówki

  Filmik stał się prawdziwym hitem internetu. Wszystko dzięki głównemu bohaterowi, którym był Mikołaj, który dopłynął do wybrzeży RPA. Zobaczcie jego wejście.