Mikołaj

Artykuły - Mikołaj (218)

 • Po co wierzyć w Mikołaja?

  Po co wierzyć w Mikołaja?

  Wróżki, krasnoludki, elfy, czarodzieje - postacie z bajkowego świata, dzięki fantazji i marzeniom dzieci żyją własnym życiem. Co z tego, że ich nie widać? W wyobraźni wszystko jest możliwe! Także to, że ten miły pan z siwą brodą, co roku, w ten szczególny dzień odwiedza każde dziecko, zostawiając mu prezent.
 • Pięciolatek zmarł na rękach świętego Mikołaja. Też w to uwierzyłeś?

  Pięciolatek zmarł na rękach świętego Mikołaja. Też w to uwierzyłeś?

  Trudno o bardziej poruszającą historię niż ta o śmiertelnie chorym chłopcu ze Stanów Zjednoczonych, którego ostatnim marzeniem było zobaczenie "prawdziwego" świętego Mikołaja. Rozpisywały się o niej największe portale w kraju i zagranicy. Sęk w tym, że... nic takiego nie miało miejsca.
 • Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  W tym roku przeciętny Polak zamierza wydać w święta 720 złotych. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty. Resztę pochłoną kwestie organizacyjne, takie jak przygotowywanie jedzenia czy dojazdy do mieszkającej dalej rodziny.
 • Ukraina ma jednego z najbardziej zapracowanych Mikołajów na świecie

  Ukraiński Święty Mikołaj to zapewne jeden z najbardziej zapracowanych Mikołajów na całym świecie. Ze względu na wyznawców różnych religii i różnorodne tradycje w okresie świąteczno-noworocznym może się on pojawić w domach pod różnymi postaciami aż pięć razy.
 • James Bond ma konkurencję

  James Bond ma konkurencję

  "Skyfall", 23. już ekranizacja przygód Jamesa Bonda, wciąż utrzymuje się na szczytach rankingów popularności. Przed Bożym Narodzeniem przystojnemu 007 wyrosła konkurencja., czyli bohater "Snowfall" - Mikołaj, święty Mikołaj, czyli agent h0-h0-7.
 • Ile w Polsce zarabia św. Mikołaj?

  Ile w Polsce zarabia św. Mikołaj?

  Święty Mikołaj zwykle kojarzony jest ze staruszkiem z obfitym, siwym zarostem, ubranym w czerwony płaszcz i spodnie z czarnym skórzanym pasem oraz czerwoną czapką z białym pomponem na głowie. Według tradycji w grudniu, aby wynagrodzić "tych grzecznych" przynosi im prezenty, niegrzeczni dostają rózgi.
 • Święty Mikołaj zaczyna rajd

  Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczyna się rajd Świętego Mikołaja. Warszawskie byki potrzebowały trzech godzin, by się do tej tezy przekonać.
 • Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Świąteczne wydatki wzrosną o 11,5 procent

  Przeciętna polska rodzina wyda na święta Bożego Narodzenia ok. 312 euro, co oznacza wzrost o 11,5 proc. wobec roku ubiegłego - wynika z badania firmy Deloitte. Konsumenci przeznaczą na prezenty równowartość 137 euro, na żywność 139 euro, zaś na spędzanie czasu z bliskimi 37 euro.
 • Święty Mikołaj - biznesmen czy altruista?

  Święty Mikołaj - biznesmen czy altruista?

  Dla wielu branż, zwłaszcza handlowej, sezon mikołajowo-świąteczny to jeden z kluczowych okresów w roku. Szał zakupów zaczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do sylwestrowej nocy.
 • Na rynkach czas na rajd św. Mikołaja czy minikrach

  Na rynkach czas na rajd św. Mikołaja czy minikrach

  Koniec roku to najczęściej dobry czas dla graczy giełdowych. W przedświątecznym okresie tradycyjnie powraca pytanie, czy na rynkach pojawi się w grudniu św. Mikołaj lub czy początek roku rozpoczniemy tzw. "efektem stycznia".

Filmy - Mikołaj (5)