Fakty - Mike Pence

Artykuły - Mike Pence (1)

 • ​Wiceprezydent USA: Potępiamy rosyjską okupację gruzińskiej ziemi

  ​Wiceprezydent USA: Potępiamy rosyjską okupację gruzińskiej ziemi

  Amerykański wiceprezydent Mike Pence podczas wizyty w Gruzji we wtorek oznajmił, że USA potępiają rosyjską okupację gruzińskiej ziemi. Podkreślił przy tym amerykańskie poparcie dla integralności terytorialnej oraz suwerenności Gruzji.

Filmy - Mike Pence (4)

 • M. Pence: Polska osiągnęła sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz

  Warszawa. - Polska osiągnęła już sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz – oświadczył wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. - Musi nastąpić jeszcze certyfikacja i Polska wkrótce dołączy do tego programu – dodał Pence. Pence podkreślił, że dzięki przywództwu prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy sojusz Stanów Zjednoczonych i Polski jest "silniejszy niż kiedykolwiek". Mike Pence przebywał w Warszawie w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pierwotnie do Polski miał przyjechać prezydent Donald Trump, jednak ze względu na nadciągający nad Stany Zjednoczone huragan Dorian przełożył swoją wizytę. To druga wizyta Pence'a w Polsce w tym roku. W lutym uczestniczył on we współorganizowanej przez USA i Polskę konferencji ministerialnej na temat Bliskiego Wschodu. (TVN24/x-news)
 • 70-lecie NATO w cieniu sporu z Niemcami

  4 kwietnia Pakt Północnoatlantycki obchodził 70 "urodziny". Uroczystości zbiegły się w czasie z wznowieniem sporu między szefostwem NATO, USA a Niemcami. Sojusz wraz ze Stanami Zjednoczonymi zarzucają Berlinowi zbyt małe zaangażowanie finansowe w obronność kraju.
 • A. Duda i M. Pence oddali hołd zgładzonym i więzionym w Auschwitz

  Oświęcim (woj. małopolskie). Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence przybyli do byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Złożyli wieńce przed Ścianą Straceń na dziedzińcu Bloku 11. w byłym obozie Auschwitz I, oddając hołd wszystkim ofiarom. Politykom towarzyszyły małżonki Agata Kornhauser-Duda oraz Karen Pence. (TVN24/x-news)
 • Debata kandydatów na wiceprezydentów USA

  Kandydaci na wiceprezydenta w listopadowych wyborach w USA, Demokrata Tim Kaine i Republikanin Mike Pence, starli się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego w Farmville w stanie Wirginia w swej pierwszej i jedynej w czasie kampanii debacie telewizyjnej.