migrena

Artykuły - Migrena (36)

Filmy - Migrena (3)

  • Operacyjne leczenie migreny. Na czym polega?

    - W pewnym momencie miałam taki atak bólu, że leżałam w łóżku nieprzytomna - powiedziała pacjentka Maria Walkiewicz. Chirurg plastyczny dr Michał Charytonowicz opowiedział o operacyjnym leczeniu migreny. Na czym polegała operacja? Jak zmieniło się życie pacjentki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Jedzenie, które sprzyja migrenom. Na liście są popularne sery

    Migrena trwa zwykle dłużej niż inne rodzaje bólu głowy i oprócz bolesnego pulsowania po jednej stronie głowy daje też inne przykre objawy. Przyczyny migreny niestety nadal nie są jednoznaczne i proste, mimo wielu badań i obserwacji pacjentów. Jednym ze sposobów zapobiegania napadom bólu jest unikanie produktów, które mogą wywoływać ataki. Produkty żywnościowe, które zawierają aminy biogenne, na przykład tyraminę, mogą przyczyniać się do wystąpienia ataków migreny. Podobnie działają azotyny i azotany sodu i potasu, używane jako konserwanty do mięs i wędlin.
  • Migrena: Jednak jest nadzieja!

    Pojawiła się nadzieja dla milionów chorych na migrenę i cierpiących z powodu bólu! To TMS, czyli przezczaszkowa terapia magnetyczna. Specjalne przenośne urządzenie, przykładane do głowy, wytwarza krótkie impulsy, które następnie zmieniają pracę mózgu. Czyżby medycyna odniosła zwycięstwo w walce z tą przykrą przypadłością?