migranci

Artykuły - Migranci (46)

 • Rząd Węgier wydaje ponad 2 tys. euro na ubiegającego się o azyl

  Rząd Węgier wydaje ponad 2 tys. euro na ubiegającego się o azyl

  Rząd Węgier wydaje rocznie ponad 700 tys. forintów (2160 euro) na utrzymanie w strefach tranzytowych jednego migranta ubiegającego się o azyl - oświadczyło w piątek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.
 • Statek Lifeline, z migrantami na pokładzie, wpuszczony na Maltę

  Statek Lifeline, z migrantami na pokładzie, wpuszczony na Maltę

  Jednostka Lifeline z ponad 230 migrantami na pokładzie, która od ubiegłego piątku znajdowała się na Morzu Śródziemnym, dostała w końcu zgodę Malty na wejście do portu. Stało się tak, mimo wcześniejszego apelu rządu Włoch o zbojkotowanie statku. Premier tego kraju twierdzi, że rozmawiał telefonicznie z szefem rządu Malty i doszedł z nim do porozumienia w sprawie Lifeline. Migranci na statku czekali pięć dni na decyzję, co dalej ma się z nimi stać.
 • ​Niemcy: Migranci czują się opuszczeni przez państwo

  ​Niemcy: Migranci czują się opuszczeni przez państwo

  Ataki na meczety i rosnąca liczba przestępstw z nienawiści sprawiają, że wielu muzułmanów i Żydów przestało czuć się w Niemczech bezpiecznie. Biją na alarm i żądają od państwa więcej ochrony.
 • ​1400 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

  ​1400 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

  Około 1400 migrantów uratowano we wtorek na Morzu Śródziemnym podczas 11 operacji, koordynowanych przez włoską Straż Przybrzeżną. Znaleziono ciała dwóch osób, w tym dziecka. Po dłuższej przerwie służby morskie notują wzrost napływu migrantów z Afryki.
 • UNICEF ostrzega przed nowym exodusem z Afryki

  UNICEF ostrzega przed nowym exodusem z Afryki

  Do 2050 r. ludność Afryki podwoi się do 2,5 mld osób – zakłada UNICEF. Organizacja pomocy dzieciom wzywa do szybkiego działania, inaczej grozi "społeczna i gospodarcza katastrofa".
 • Spór w Niemczech o sprowadzanie rodzin migrantów

  Spór w Niemczech o sprowadzanie rodzin migrantów

  Pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw uchodźców Frank-Juergen Weise opowiedział się za pełnym umożliwieniem migrantom sprowadzania ich rodzin. Z kolei szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere podtrzymuje swoje stanowisko, aby ograniczyć napływ rodzin uchodźców do Niemiec.
 • Kuźmiuk: Referendum ws. przyjmowania uchodźców w Polsce jest niepotrzebne

  Kuźmiuk: Referendum ws. przyjmowania uchodźców w Polsce jest niepotrzebne

  Zdaniem europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, referendum na temat przyjmowania uchodźców w Polsce jest niepotrzebne. Podkreślił, że badania opinii publicznej wskazują, że miażdżąca większość Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców.
 • Gwałtowny napływ migrantów do Hiszpanii. "Sytuacja może być krytyczna"

  Gwałtowny napływ migrantów do Hiszpanii. "Sytuacja może być krytyczna"

  Jeśli tempo napływu migrantów do Hiszpanii z Afryki Północnej utrzyma się na obecnym poziomie, może to doprowadzić do "sytuacji krytycznej" - oświadczyła w piątek w Genewie Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM).
 • Przeciążenia w niemieckich sądach. Migranci skarżą odmowy azylu

  Przeciążenia w niemieckich sądach. Migranci skarżą odmowy azylu

  Przewodniczący Niemieckiego Związku Sędziów Sądów Administracyjnych Robert Seegmueller powiedział w rozmowie dla "Die Welt", że do sądów wpływa ogromna liczba skarg składanych przez migrantów. Sprzeciwiają się oni procedurom związanym z odmową udzielania azylu. Seegmueller ocenił sytuację jako dramatyczną.
 • Włochy niezadowolone. "Tylko okruchy od Europy"

  Włochy niezadowolone. "Tylko okruchy od Europy"

  "Tylko okruchy od Europy" - tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" podsumował nowe propozycje Komisji Europejskiej dla Włoch, zmagających się z kryzysem migracyjnym. KE oferuje władzom w Rzymie pomoc 500-osobowej ekipy technicznej oraz 100 mln euro.

Filmy - Migranci (12)

 • Getta w Kopenhadze. Twardy kurs przeciwko migrantom

  Getta w Kopenhadze? W Danii nie tylko prawicowi populiści, ale nawet socjaldemokraci przyjęli twardy kurs przeciwko migrantom. Według nowego prawa dzielnice, w których mieszka społeczność spoza zachodnich krajów, nazywane są gettami.
 • Tysiące emigrantów dotarło do meksykańskiego Zapopan

  Tysiące emigrantów Ameryki Środkowej dotarło do meksykańskiego miasta Zapopan. Większość z nich kieruje się do Guadalajary. Lokalne władze zorganizowały transport dla uchodźców do strefy tymczasowego pobytu na przedmieściach miasta. Ma to na celu kontrolę napływu ludności. (RUPTLY/x-news)
 • Trump: Będziemy traktować rzucanie kamieniami przez migrantów jak użycie broni palnej

  - W końcu ludzie przestaną do nas przyjeżdżać, kiedy zdadzą sobie sprawę, że nie przedostaną się przez granicę – zapewnił Donald Trump odnosząc się do swojej polityki migracyjnej i karawany uchodźców z Ameryki Łacińskiej, która zbliża się do USA. Prezydent USA przypomniał, że podczas kadencji Baracka Obamy również stosowano przepisy, które prowadziły do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych. - Gdy my stosowaliśmy się do tego samego prawa, kraj zwariował. Będziemy w dalszym ciągu dalej to robić – zadeklarował Trump. (AP/x-news)
 • Około 4,5 tysiąca żołnierzy wysłanych na granicę. USA przygotowują się na nadejście karawany migrantów

  Amerykańska armia rozpoczęła operację "Faithful Patriot". Około 4,5 tys. żołnierzy zostanie rozlokowanych na granicy z Meksykiem w związku z karawaną migrantów z Ameryki Środkowej zamierzającą do Stanów Zjednoczonych. (RUPTLY/x-news)