Biznes - migracje

Artykuły - Migracje (7)

 • Człowiek gatunkiem migrującym

  Człowiek gatunkiem migrującym

  Naszyjnik z muszelek słowiańskiej nie-księżniczki, czyste powietrze dolnośląskich wsi oraz słoną wodę w tunezyjskiej osadzie łączy wspólny postulat dla badaczy migracji - analizując przyczyny i skutki tego zjawiska, warto sięgnąć po dorobek innych dziedzin, na przykład nauk przyrodniczych.
 • Zawarcie istotnej umowy z IOM Międzynarodową Organizacją do Spraw Migracji

  Zarząd magnifiCo S.A. (dalej: Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym Emitent podpisał z Międzynarodową Organizacją do Spraw Migracji (IOM) - Biuro w Warszawie umowę na realizację kampanii informacyjnej. Umowa dotyczy zaplanowania i realizacji kampanii informacyjnej zleconej przez IOM w ramach programu Pomocy w Dobrowolnym Powrocie i Reintegracji, skierowanego do migrantów przebywających na terenie Polski. Wartość zawartego kontraktu wynosi 735 653,77 zł brutto. Umowa została zawa
 • Polska liczy na duży gaz

  Energia, rolnictwo, migracje i zmiany klimatyczne - to tematy, które omawiali uczestnicy III Szczytu Afryka - Unia Europejska w Trypolisie - powiedział PAP wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
 • Kto zyskuje na migracji Polaków?

  Kto zyskuje na migracji Polaków?

  O migracji najczęściej myślimy jako o zjawisku negatywnym, w najlepszym razie jako o złu koniecznym. O pożytkach z migracji Polaków dla modernizacji Polski dyskutowali w sobotę na jednej z dziesięciu sesji II Kongresu Obywatelskiego jego uczestnicy.
 • Nie bójmy się drenażu mózgów

  Nie bójmy się drenażu mózgów

  Polska nie powinna bać się odpływu najlepiej wykwalifikowanych pracowników - wynika z zaprezentowanego w piątek w Warszawie raportu "Migracje specjalistów wysokiej klasy w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej".
 • Migracje ERP motywuje funkcjonalność ale także przemiany kapitałowe

  Okazuje się, że nie tylko funkcjonalność, ale i przemiany kapitałowe, a co za tym idzie zmiany organizacyjne są najważniejszymi czynnikami stymulującymi migracje systemów ERP w przedsiębiorstwach w Polsce. Takie jest przesłanie najnowszego raportu DiS poświęconego migracjom systemów ERP w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat.
 • Migracje inwestorów

  DM AmerBrokers i DM Banku Śląskiego to dwaj brokerzy, którzy najbardziej zyskali na likwidacji czterech innych pośredników maklerskich. Przez inwestorów z zamykanych biur są także chętnie wybierane DM BOŚ oraz DM PBK.