migracje

Artykuły - Migracje (11)

 • Będzie coraz mniej przyjazdów z Ukrainy. Rok 2020 na rynku pracy będzie przełomowy

  Będzie coraz mniej przyjazdów z Ukrainy. Rok 2020 na rynku pracy będzie przełomowy

  W 2020 r. – po raz pierwszy od początku imigracyjnego boomu – do Polski przyjedzie i podejmie legalne zatrudnienie mniej obywateli Ukrainy niż w roku poprzednim.
 • Człowiek gatunkiem migrującym

  Człowiek gatunkiem migrującym

  Naszyjnik z muszelek słowiańskiej nie-księżniczki, czyste powietrze dolnośląskich wsi oraz słoną wodę w tunezyjskiej osadzie łączy wspólny postulat dla badaczy migracji - analizując przyczyny i skutki tego zjawiska, warto sięgnąć po dorobek innych dziedzin, na przykład nauk przyrodniczych.
 • Polska przyjmuje najwięcej czasowych migrantów zarobkowych

  Polska przyjmuje najwięcej czasowych migrantów zarobkowych

  - Polska w 2017 r. przyjęła najwięcej tymczasowych imigrantów zarobkowych na świecie - podało OECD. - Może nie był to najważniejszy czynnik szybkiego wzrostu gospodarczego w Polsce, ale niezbędny. Pozytywnym efektem dużej imigracji jest też poprawa sytuacji finansowej Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - uważa Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.
 • Ukraińcy szukają w Polsce najprostszych zajęć

  Ukraińcy szukają w Polsce najprostszych zajęć

  Prawie 50 proc. Ukraińców szukających pracy w Polsce chce, by była ona prosta. Kandydaci tej narodowości deklarują, że najbardziej interesują ich stanowiska w fabrykach, zakładach produkcyjnych, magazynach, prace przy pakowaniu, sortowaniu, na taśmach produkcyjnych, a także ochrona osób i mienia oraz obsługa serwisowa.
 • Jerzyki mogą latać nieprzerwanie przez 10 miesięcy

  Jerzyki mogą latać nieprzerwanie przez 10 miesięcy

  Naukowcy odkryli, że jerzyki są w stanie przebywać w powietrzu nieprzerwanie przez 10 miesięcy. Jest to rekordowe osiągnięcie w świecie ptaków.
 • Zawarcie istotnej umowy z IOM Międzynarodową Organizacją do Spraw Migracji

  Zarząd magnifiCo S.A. (dalej: Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym Emitent podpisał z Międzynarodową Organizacją do Spraw Migracji (IOM) - Biuro w Warszawie umowę na realizację kampanii informacyjnej. Umowa dotyczy zaplanowania i realizacji kampanii informacyjnej zleconej przez IOM w ramach programu Pomocy w Dobrowolnym Powrocie i Reintegracji, skierowanego do migrantów przebywających na terenie Polski. Wartość zawartego kontraktu wynosi 735 653,77 zł brutto. Umowa została zawa
 • Polska liczy na duży gaz

  Energia, rolnictwo, migracje i zmiany klimatyczne - to tematy, które omawiali uczestnicy III Szczytu Afryka - Unia Europejska w Trypolisie - powiedział PAP wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
 • Kto zyskuje na migracji Polaków?

  Kto zyskuje na migracji Polaków?

  O migracji najczęściej myślimy jako o zjawisku negatywnym, w najlepszym razie jako o złu koniecznym. O pożytkach z migracji Polaków dla modernizacji Polski dyskutowali w sobotę na jednej z dziesięciu sesji II Kongresu Obywatelskiego jego uczestnicy.
 • Nie bójmy się drenażu mózgów

  Nie bójmy się drenażu mózgów

  Polska nie powinna bać się odpływu najlepiej wykwalifikowanych pracowników - wynika z zaprezentowanego w piątek w Warszawie raportu "Migracje specjalistów wysokiej klasy w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej".
 • Migracje ERP motywuje funkcjonalność ale także przemiany kapitałowe

  Okazuje się, że nie tylko funkcjonalność, ale i przemiany kapitałowe, a co za tym idzie zmiany organizacyjne są najważniejszymi czynnikami stymulującymi migracje systemów ERP w przedsiębiorstwach w Polsce. Takie jest przesłanie najnowszego raportu DiS poświęconego migracjom systemów ERP w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat.

Filmy - Migracje (4)