Mieszkanie plus

Artykuły - Mieszkanie plus (109)

 • Gowin: Potrzebne mieszkania dla osób o średnich dochodach

  Gowin: Potrzebne mieszkania dla osób o średnich dochodach

  Na rynku potrzebne są mieszkania dla osób o średnich dochodach. Odpowiedzią jest program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, który polega na ścisłej współpracy między samorządami a administracją rządową - zapowiedział dziś w Przemyślu (Podkarpackie) wicepremier Jarosław Gowin.
 • "Rzeczpospolita": SIM zastąpi Mieszkanie+, pierwsze skrzypce zagrają samorządy

  "Rzeczpospolita": SIM zastąpi Mieszkanie+, pierwsze skrzypce zagrają samorządy

  Gminy mają ogromne zasoby gruntów pod budowę mieszkań, ale często problemem są pieniądze. Nowy program oparty na Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych ma przełamać ten impas - mówi na łamach "Rz" wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin.
 • Ustawa "lokal za grunt" przegłosowana

  Ustawa "lokal za grunt" przegłosowana

  Sejm uchwalił ostatnio tzw. ustawę "lokal za grunt", której celem jest szersze wykorzystanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Przepisy zakładają w uproszczeniu, że gmina za oddanie gruntu pod budowę mieszkań ma otrzymać w zamian od inwestora część lokali.
 • ​"Mieszkaniówka" w 2021 roku otrzyma mniej pieniędzy?

  ​"Mieszkaniówka" w 2021 roku otrzyma mniej pieniędzy?

  Znamy już projekt budżetu państwa na 2021 rok. Warto sprawdzić, jak zmieni się wartość środków zarezerwowanych na prowadzenie polityki mieszkaniowej.
 • Czy budownictwo mieszkaniowe wygra z COVID-19?

  Czy budownictwo mieszkaniowe wygra z COVID-19?

  Z powodu gospodarczych skutków pandemii spada liczba rozpoczętych i planowanych inwestycji mieszkaniowych. Rząd skierował właśnie do Sejmu projekt ustawy, która ma odwrócić ten trend. Czy to się uda? Zdaniem ekspertów, deweloperzy alarmują, że jest zbyt mała podaż gruntów która hamuje rozwój budownictwa mieszkaniowego.
 • Czwarte urodziny Mieszkania Plus bez fajerwerków. Pytanie, z jakimi widokami na przyszłość?

  Czwarte urodziny Mieszkania Plus bez fajerwerków. Pytanie, z jakimi widokami na przyszłość?

  Program Mieszkanie Plus oficjalnie został powołany do życia uchwałą Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 roku, jako zasadniczy filar Narodowego Programu Mieszkaniowego. Pozostaje kwestią, jak dalece dotychczasowe osiągnięcia tej rządowej inicjatywy w czwartą rocznicę jej misji spełniają złożone obietnice dachu nad głową dla tysięcy młodych Polaków, głównie tych wykluczonych z rynku nieruchomości.
 • Mieszkanie plus nie da zarobić

  Mieszkanie plus nie da zarobić

  Mieszkanie plus to bardzo głośny rządowy program. Niewiele osób wie jednak, na czym tak naprawdę polega. Czy w ten sposób można kupić nieruchomość pod inwestycje? Czy to dobry pomysł na biznes? Niekoniecznie. Ideę Mieszkania plus przybliża Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • "Rz": Czas na nowe otwarcie programu Mieszkania plus

  "Rz": Czas na nowe otwarcie programu Mieszkania plus

  ​Towarzystwa budownictwa społecznego oraz spółdzielnie mieszkaniowe mają więcej budować pod wynajem - twierdzą dziennikarze "Rzeczpospolitej" pisząc we wtorek o nowym otwarciu rządowego programu Mieszkanie plus.
 • Co zostało z rządowego programu? Mieszkaniowy minus

  Co zostało z rządowego programu? Mieszkaniowy minus

  Z rządowego programu Mieszkanie plus pozostała tylko część komercyjna, którą mógłby zrealizować jeden prywatny deweloper. To miał być program rządowy, adresowany do osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby kupić mieszkanie.
 • MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  Bank ziemi programu Mieszkanie plus będzie większy. Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. To zwiększy zasób gruntów, które będą mogły zostać wykorzystane na cele mieszkaniowe przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN). Zdaniem ekspertów w ramach zasobów przeanalizowano pół miliona działek. Do zabudowania nadaje się co setna.

Filmy - Mieszkanie plus (8)

 • Rząd nie powinien budować mieszkań na wynajem

  Program Mieszkanie Plus okazał się największym niepowodzeniem wśród rządowych programów mieszkaniowych. Poprzednie programy też nie były sukcesem. To tylko potwierdza, że państwo nie powinno zajmować się budowaniem mieszkań.
 • Co się dzieje z programami Mieszkanie Plus i Mieszkanie na Start?

  Pierwszy odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?
 • Komu pomoże "Mieszkanie Plus"?

  - Ten program na pewno pomoże osobom, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup mieszkania u dewelopera czy na rynku wtórnym. To pomoc pewnej grupie społeczeństwa i za to rządowi należą się oklaski - mówi w rozmowie z Interią Jacek Kur z Centrum Kredytów Hipotecznych.
 • Poseł Nowoczesnej krytycznie o programie Mieszkanie Plus

  - Specustawa mieszkaniowa jest niepotrzebna, bo problem z Mieszkaniem Plus nie leży w skomplikowaniu prawa i „papierach”, ale nierealności całego projektu. Już słyszy się, że deweloperzy schodzą z budowy, bo w tych warunkach finansowych nie są w stanie wybudować mieszkań dla Polaków - powiedział w rozmowie z Interią Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.