Mieszkanie plus

Artykuły - Mieszkanie plus (2)

 • MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  Bank ziemi programu Mieszkanie plus będzie większy. Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. To zwiększy zasób gruntów, które będą mogły zostać wykorzystane na cele mieszkaniowe przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN). Zdaniem ekspertów w ramach zasobów przeanalizowano pół miliona działek. Do zabudowania nadaje się co setna.
 • Mieszkanie plus na prefabrykatach?

  Mieszkanie plus na prefabrykatach?

  Blisko 500 mieszkań oddanych do użytkowania, ponad tysiąc w budowie i kolejnych 14 tys. w projektowaniu - tak w skrócie można podsumować rządowy program Mieszkanie Plus.
 • Cały programami Mieszkanie plus i Mieszkanie na start stoi w miejscu

  1. odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?
 • W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie.
 • Mieszkanie Plus - wynajem, który się opłaca

  Mieszkanie Plus - wynajem, który się opłaca

  Trzy pokoje, przestronny korytarz, przygotowana do użytku kuchnia i łazienka - to mieszkanie Katarzyny Surmy-Iskrzyńskiej, które razem z córką zajmuje w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w Kępnie na Wielkopolsce. W salonie stanęła już wielka choinka. - To będą dla nas wyjątkowe Święta, mogę przygotować wszystko tak jak chcę - zapowiada rozmówczyni Interii.
 • "Rzeczpospolita": Mieszkanie plus legło w gruzach

  "Rzeczpospolita": Mieszkanie plus legło w gruzach

  Autorzy opracowanego na potrzeby rządu raportu o realizacji programu Mieszkanie plus bardzo negatywnie ocenili sztandarowy program rządu. Krytykują go nawet eksperci związani z partią rządzącą - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".
 • Soboń: Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań

  Soboń: Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań

  - Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
 • Inwestorzy skorzystają na Mieszkaniu plus

  Inwestorzy skorzystają na Mieszkaniu plus

  Szybka realizacja inwestycji, nowoczesne technologie, stabilne finansowanie, dywersyfikacja portfela i większa odporność biznesu na zmiany koniunktury - wszystko to zachęca inwestorów do zaangażowania się w program Mieszkanie plus. Dlatego przystępują do niego także deweloperzy, którzy do tej pory działali tylko na rynku komercyjnym.
 • Co warto wiedzieć o Mieszkaniu plus

  Co warto wiedzieć o Mieszkaniu plus

  Inwestycje mieszkaniowe w całej Polsce - w dużych miastach i małych gminach, wspomaganie rozmaitych form budownictwa, w tym komunalnego, spółdzielczego i TBS-ów, rozmaite formy najmu, a także możliwość wykupienia mieszkania na własność i w końcu - dostępna cena. Takie są główne założenia rządowego programu Mieszkanie plus.
 • "Rzeczpospolita": Będą bloki takie jak w Skandynawii

  "Rzeczpospolita": Będą bloki takie jak w Skandynawii

  W rządowym programie Mieszkanie plus będzie można budować domy wielorodzinne z drewna - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Filmy - Mieszkanie plus (7)

 • Co się dzieje z programami Mieszkanie Plus i Mieszkanie na Start?

  Pierwszy odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?
 • Komu pomoże "Mieszkanie Plus"?

  - Ten program na pewno pomoże osobom, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup mieszkania u dewelopera czy na rynku wtórnym. To pomoc pewnej grupie społeczeństwa i za to rządowi należą się oklaski - mówi w rozmowie z Interią Jacek Kur z Centrum Kredytów Hipotecznych.
 • Poseł Nowoczesnej krytycznie o programie Mieszkanie Plus

  - Specustawa mieszkaniowa jest niepotrzebna, bo problem z Mieszkaniem Plus nie leży w skomplikowaniu prawa i „papierach”, ale nierealności całego projektu. Już słyszy się, że deweloperzy schodzą z budowy, bo w tych warunkach finansowych nie są w stanie wybudować mieszkań dla Polaków - powiedział w rozmowie z Interią Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
 • Gdzie sprawdzi się Mieszkanie Plus?

  - Mieszkanie Plus to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, których nie stać na zakup nieruchomości na rynku komercyjnym. Dobrym krokiem jest także postawienie na budowę w mniejszych ośrodkach jak Jarocin czy Biała Podlaska - opowiada nam o rządowym projekcie Marcin Berus z Finexto.