Mieszkanie plus

Artykuły - Mieszkanie plus (102)

 • "Rz": Czas na nowe otwarcie programu Mieszkania plus

  "Rz": Czas na nowe otwarcie programu Mieszkania plus

  ​Towarzystwa budownictwa społecznego oraz spółdzielnie mieszkaniowe mają więcej budować pod wynajem - twierdzą dziennikarze "Rzeczpospolitej" pisząc we wtorek o nowym otwarciu rządowego programu Mieszkanie plus.
 • Co zostało z rządowego programu? Mieszkaniowy minus

  Co zostało z rządowego programu? Mieszkaniowy minus

  Z rządowego programu Mieszkanie plus pozostała tylko część komercyjna, którą mógłby zrealizować jeden prywatny deweloper. To miał być program rządowy, adresowany do osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby kupić mieszkanie.
 • MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  MIiR: Bank ziemi programu Mieszkanie plus

  Bank ziemi programu Mieszkanie plus będzie większy. Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. To zwiększy zasób gruntów, które będą mogły zostać wykorzystane na cele mieszkaniowe przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN). Zdaniem ekspertów w ramach zasobów przeanalizowano pół miliona działek. Do zabudowania nadaje się co setna.
 • Mieszkanie plus na prefabrykatach?

  Mieszkanie plus na prefabrykatach?

  Blisko 500 mieszkań oddanych do użytkowania, ponad tysiąc w budowie i kolejnych 14 tys. w projektowaniu - tak w skrócie można podsumować rządowy program Mieszkanie Plus.
 • Cały programami Mieszkanie plus i Mieszkanie na start stoi w miejscu

  1. odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?
 • W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsza umowa na dopłaty do najmu

  W przyszłym tygodniu pierwsze samorządy mogą podpisać umowy na dopłaty do czynszów - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Na dopłaty rząd przeznaczy w tym roku około 200 milionów złotych. Przeciętna rodzina będzie mogła liczyć na kilkaset złotych miesięcznie.
 • Mieszkanie Plus - wynajem, który się opłaca

  Mieszkanie Plus - wynajem, który się opłaca

  Trzy pokoje, przestronny korytarz, przygotowana do użytku kuchnia i łazienka - to mieszkanie Katarzyny Surmy-Iskrzyńskiej, które razem z córką zajmuje w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w Kępnie na Wielkopolsce. W salonie stanęła już wielka choinka. - To będą dla nas wyjątkowe Święta, mogę przygotować wszystko tak jak chcę - zapowiada rozmówczyni Interii.
 • "Rzeczpospolita": Mieszkanie plus legło w gruzach

  "Rzeczpospolita": Mieszkanie plus legło w gruzach

  Autorzy opracowanego na potrzeby rządu raportu o realizacji programu Mieszkanie plus bardzo negatywnie ocenili sztandarowy program rządu. Krytykują go nawet eksperci związani z partią rządzącą - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".
 • Soboń: Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań

  Soboń: Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań

  - Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
 • Inwestorzy skorzystają na Mieszkaniu plus

  Inwestorzy skorzystają na Mieszkaniu plus

  Szybka realizacja inwestycji, nowoczesne technologie, stabilne finansowanie, dywersyfikacja portfela i większa odporność biznesu na zmiany koniunktury - wszystko to zachęca inwestorów do zaangażowania się w program Mieszkanie plus. Dlatego przystępują do niego także deweloperzy, którzy do tej pory działali tylko na rynku komercyjnym.

Filmy - Mieszkanie plus (7)

 • Co się dzieje z programami Mieszkanie Plus i Mieszkanie na Start?

  Pierwszy odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?
 • Komu pomoże "Mieszkanie Plus"?

  - Ten program na pewno pomoże osobom, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup mieszkania u dewelopera czy na rynku wtórnym. To pomoc pewnej grupie społeczeństwa i za to rządowi należą się oklaski - mówi w rozmowie z Interią Jacek Kur z Centrum Kredytów Hipotecznych.
 • Poseł Nowoczesnej krytycznie o programie Mieszkanie Plus

  - Specustawa mieszkaniowa jest niepotrzebna, bo problem z Mieszkaniem Plus nie leży w skomplikowaniu prawa i „papierach”, ale nierealności całego projektu. Już słyszy się, że deweloperzy schodzą z budowy, bo w tych warunkach finansowych nie są w stanie wybudować mieszkań dla Polaków - powiedział w rozmowie z Interią Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
 • Gdzie sprawdzi się Mieszkanie Plus?

  - Mieszkanie Plus to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, których nie stać na zakup nieruchomości na rynku komercyjnym. Dobrym krokiem jest także postawienie na budowę w mniejszych ośrodkach jak Jarocin czy Biała Podlaska - opowiada nam o rządowym projekcie Marcin Berus z Finexto.