mieszkanie na wynajem

Artykuły - Mieszkanie na wynajem (124)

 • Najem mieszkań w pierwszym kwartale 2021 r. - raport Expandera i Rentier.io

  Najem mieszkań w pierwszym kwartale 2021 r. - raport Expandera i Rentier.io

  Wielu właścicieli mieszkań na wynajem przeżyło ciężkie chwile w 2020 r. i na początku 2021 r. W wyniku pandemii pustostany i obniżki stawek stały się powszechnym zjawiskiem.
 • Przyszłość rynku mieszkań na wynajem to budownictwo modułowe

  Przyszłość rynku mieszkań na wynajem to budownictwo modułowe

  Wyhamowuje spadek cen na rynku mieszkań na wynajem. Zmienia się też popyt, bo inne są oczekiwania z powodu doświadczeń z pandemią. Przyszłość rynku to budownictwo modułowe, skracające czas budowy nawet o połowę.
 • Pięć sposobów, jak podnieść wartość sprzedawanego lub wynajmowanego mieszkania

  Pięć sposobów, jak podnieść wartość sprzedawanego lub wynajmowanego mieszkania

  Inwestowanie w nieruchomości jest najbardziej pewnym sposobem lokowania swoich oszczędności, szczególnie w tak niepewnych czasach, jak obecnie. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli mieszkań czy domów stara się, aby sprzedać je za jak wyższą cenę. Zarówno w przypadku sprzedaży, jak i wynajmu, czasem nie trzeba wiele, aby lokal stał się bardziej atrakcyjny dla klienta. Eksperci z Nowodworski Estates podpowiadają 5 niezawodnych sposobów, które podniosą jego wartość niewielkim kosztem.
 • Pięć sposobów na wynajęcie pustego mieszkania

  Pięć sposobów na wynajęcie pustego mieszkania

  Nowoczesne narzędzia do poszukiwania najemców, podpisywanie umów na krótsze okresy niż rok i dbanie o szczegóły - to kilka rozwiązań, dzięki którym twoje mieszkanie może nie stać puste przez kolejne miesiące w oczekiwaniu na poprawę koniunktury.
 • Nadal kupujemy mieszkania w celach inwestycyjnych

  Nadal kupujemy mieszkania w celach inwestycyjnych

  Czy cel inwestycyjny jest wciąż najczęstszym bodźcem determinującym zakup nieruchomości? Kto kupuje mieszkania na rynku wtórnym? Firmy Metrohouse i Gold Finance sprawdziły to w swoim najnowszym Barometrze.
 • Najem krótkoterminowy podnosi ceny mieszkań

  Najem krótkoterminowy podnosi ceny mieszkań

  Wyższe ceny mieszkań, ale też podwyżki czynszów, nocne awantury czy wyludnianie się rejonów miast, które lubią turyści, to tylko część skutków, o które oskarża się najem krótkoterminowy. Dane zebrane przez HRE Investments sugerują, że w tych zarzutach jest ziarno prawdy. Trudno się dziwić, że włodarze wielu miast chcą wprowadzić ograniczenia na działalność prowadzoną za pośrednictwem takich portali jak Airbnb.
 • Analiza: Polacy inwestują w co się tylko da!

  Analiza: Polacy inwestują w co się tylko da!

  Nie milkną echa cięć stóp procentowych w Polsce. Ich bezpośrednim efektem jest niemal zerowe oprocentowanie depozytów. Konsekwencje? Zlikwidowana została co 5 lokata, a miliardy oszczędności Polaków co miesiąc płyną do wszystkich typów aktywów, które dają szansę na ochronę kapitału przed destrukcyjnym działaniem inflacji.
 • ​Nauka zdalna w semestrze zimowym. Jak brak studentów wpłynie na rynek mieszkań?

  ​Nauka zdalna w semestrze zimowym. Jak brak studentów wpłynie na rynek mieszkań?

  Największa polska uczelnia - Uniwersytet Warszawski - wprowadza naukę zdalną. Rektor UW, profesor Alojzy Nowak, podpisał w tej sprawie zarządzenie. Nauka w trzech trybach, w większości jednak zajęcia zdalne - takie plany ma Uniwersytet Jagielloński. Takie decyzje na pewno wpłyną na ceny wynajmu mieszkań w największych miastach.
 • ​Załamanie nie grozi mieszkaniom do wynajęcia

  ​Załamanie nie grozi mieszkaniom do wynajęcia

  "Puls Biznesu" napisał dzisiaj, że w Polsce rośnie rynek mieszkań na wynajem - głównie detaliczny. Nawet pandemia nie zahamuje tego trendu.
 • Powolny powrót do wynajmów

  Powolny powrót do wynajmów

  Rynek wynajmu mieszkań nie będzie już taki sam. Kolejne uczelnie donoszą o zajęciach prowadzonych w systemie hybrydowym, a to przecież studenci zasilają grupę najemców mieszkań. Jakie są możliwe następstwa obecnej sytuacji?

Filmy - Mieszkanie na wynajem (4)

 • Rośnie ryzyko związane z kupowaniem mieszkań: spada rentowność najmu

  To w Gdańsku wynajmowanie mieszkań daje największe zyski. Warszawa wypada gorzej od Łodzi. W Krakowie rentowność najmu jest mniejsza niż w Lublinie czy Białymstoku. Wzrosty cen mieszkań sprawiają, że opłacalność inwestycji w lokal na wynajem spada.
 • Co warto wiedzieć jeśli chcemy zainwestować w mieszkanie na wynajem?

  Inwestując w mieszkanie na wynajem musimy zdecydować czy owe mieszkanie chcemy wynajmować na okres krótko- czy długoterminowy. Kolejną kwestią są koszty finansowania mieszkania. Musimy przeanalizować i wybrać najkorzystniejszy dla nas kredyt.
 • 7 rad jak sensownie kupić mieszkanie na wynajem

  Aby policzyć ile zarobimy kupując mieszkanie na wynajem, trzeba zacząć od decyzji kto ma tam mieszkać. Studenci czy profesjonaliści, a to dwa zupełnie różne scenariusze.
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.