mieszkanie dla studenta

Artykuły - Mieszkanie dla studenta (8)

 • Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Najem mieszkania we Wrocławiu - przewodnik dla studentów

  Rynek najmu systematycznie się kurczy. Ilość mieszkań i apartamentów na wynajem w największych aglomeracjach w Polsce okazuje się niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania. Koniunktura rynku najmu ma obecnie olbrzymią dynamikę między innymi z powodu masowego napływu cudzoziemców, i to nie tylko imigrantów zarobkowych, ale także pracowników korporacji, poważnych przedsiębiorców, menadżerów, wysoko wykwalifikowanych specjalistów, studentów przyjeżdżających na wymianę oraz turystów.
 • Co dziesiąty student w Polsce może liczyć na miejsce w akademiku

  Co dziesiąty student w Polsce może liczyć na miejsce w akademiku

  Na studiach dziennych, zaocznych i wieczorowych uczy się blisko 1,3 mln studentów, w tym kilkadziesiąt tysięcy cudzoziemców. Na zakwaterowanie w akademikach może jednak liczyć tylko 10 proc. z nich.
 • Jak przygotować mieszkanie dla studenta?

  Jak przygotować mieszkanie dla studenta?

  Już tylko niespełna miesiąc został do rozpoczęcia roku akademickiego. To ostatni sygnał dla studentów, którzy nie mają jeszcze stancji oraz dla właścicieli mieszkań, którzy chcą wynająć swoją nieruchomość żakom.
 • Mieszkanie dla studenta: Rzeszów

  Mieszkanie dla studenta: Rzeszów

  Artykuł stanowi pierwszą część wakacyjnego cyklu, prezentującego aktualną sytuację na rynku wynajmu mieszkań w najważniejszych ośrodkach akademickich Polski.
 • Mieszkanie dla studenta tańsze niż przed rokiem. Pokój już od 400 zł za miesiąc

  Mieszkanie dla studenta tańsze niż przed rokiem. Pokój już od 400 zł za miesiąc

  Są jeszcze dobre oferty mieszkań na wynajem dla studentów. To najpopularniejsza forma zamieszkania wśród uczących się - zwykle lokale są wynajmowane przez kilka osób, przez co koszt jest porównywalny ze stancjami. Dobry pokój w mieszkaniu studenckim można znaleźć już od 400 zł za miesiąc.
 • Mieszkanie dla studenta w 6 krokach

  Mieszkanie dla studenta w 6 krokach

  To ostatni dzwonek dla studentów: kto przegapi moment, ten będzie musiał zapłacić za wynajem mieszkania więcej, a sam lokal będzie w niższym standardzie. Oto poradnik dla tych, którzy zaczynają szukać kwatery na nowy rok akademicki.
 • Darmowe mieszkanie dla studenta

  Darmowe mieszkanie dla studenta

  Kupno 3-pokojowego mieszkania dla dziecka-studenta jest bardziej opłacalne niż wynajem, jeśli pozostałe dwa pokoje udostępnimy innym studentom. W przypadku Wrocławia, jeśli rodzice zaciągną kredyt w euro, to przychody z wynajmu 2 pokoi pokryją wysokość raty i dadzą jeszcze 167 zł nadwyżki.
 • Mieszkanie dla studenta

  Mieszkanie dla studenta

  Studia wyższe dla większości polskich "żaków" to okres co najmniej pięcioletniej rozłąki z rodzinnym domem. Już w momencie przyjęcia na wymarzoną uczelnię, rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania odpowiedniego lokum, w którym przyszły student spędzi kilka najbliższych lat. Nie jest to proste zadanie, bo tysiące studentów rokrocznie polują na najlepsze miejsca w akademikach, najlepiej umiejscowione komunikacyjnie stancje czy mieszkania do wynajmu.

Filmy - Mieszkanie dla studenta (3)

 • Mieszkania dla studentów: Jak nie dać się oszukać?

  Oszuści wykorzystują pięć bardzo skutecznych sposobów, aby oszukać studentów, którzy chcą wynająć mieszkanie. Przed zbliżającym się nowym rokiem akademickim jak zwykle w sierpniu na rynku nieruchomości zaczyna się duże ożywienie, bo studenci szukają mieszkań na wynajem. O pięciu sposobach, jakie wykorzystują oszuści, aby nabrać studentów, mówi Jarosław M.Skoczeń z Grupy Emmerson.
 • Studenci już szukają mieszkań na wynajem

  Sierpień i wrzesień to szczyt zainteresowania akademickim wynajmem mieszkania. W lipcu na rynku panował nastrój wyczekiwania i ceny w zasadzie się nie zmieniły, ale ogólnie są one nieco wyższe niż w poprzednim roku. Studenci najczęściej poszukują mieszkań kilkupokojowych do wspólnego wynajmu, najchętniej w centrum miasta, w okolicach uczelni lub dobrze z nią skomunikowanych. – Pierwsza fala zainteresowania na rynku najmu akademickiego to lipiec, w momencie kiedy studenci wiedzą już, że zakwalifikowali się na studia. Największy popyt w tym segmencie rynku ma jednak miejsce w sierpniu i we wrześniu – wskazuje Robert Kuliga, wiceprezes, członek zarządu Stowarzyszenia Mieszkanicznik.
 • Zmysłowe smaki: Awokado – zdrowa alternatywa masła

  Awokado to pyszny owoc, który oprócz potasu, wapnia i witamin, zawiera cenny kwas oleinowy, obniżający poziom złego cholesterolu. Na jego bazie powstaje bardzo popularny także w Polsce sos guacamole – meksykański, gęsty dip, który doskonale sprawdzi się, jako zdrowy zamiennik masła.