Mieszkanie dla Młodych

Synonimy:
MdM, program dopłat do domów i mieszkań
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie dla Młodych (499)

 • W 2020 r. aż 45 tys. osób straci dopłaty do mieszkania

  W 2020 r. aż 45 tys. osób straci dopłaty do mieszkania

  W przyszłym roku kończy się okres dopłat do kredytów hipotecznych dla 45 tysięcy osób, które w 2012 r. skorzystały z programu Rodzina na Swoim. Z wyliczeń Expandera wynika, że to spowoduje wzrost raty kredytowej prawie o połowę (o 42 proc.). Jednocześnie oznacza również koniec ograniczeń w zakresie korzystania z mieszkania. Pewne zmiany w przyszłym roku odczuje też 21 tysięcy osób, które w 2015 r. skorzystały z programu Mieszkanie dla Młodych. W tym przypadku po pięciu latach można sprzedać lub wynająć mieszkanie bez konieczności zwrotu dopłaty.
 • Senat bez poprawek do ustawy powołującej spółkę Polskie Domy Drewniane

  Senat bez poprawek do ustawy powołującej spółkę Polskie Domy Drewniane

  Senat w piątek nie wniósł poprawek do noweli ustawy Prawo ochrony środowiska, która powołuje spółkę Polskie Domy Drewniane (PDD). Udziałowcami spółki mają być Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.
 • Zakończenie programu MdM uspokoiło rynek

  Zakończenie programu MdM uspokoiło rynek

  Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera ceny transakcyjne używanych mieszkań nie miały dużego przełożenia na oferty na rynku wtórnym. Z reguły wahania odnotowywanych kwot nie przekraczały 2 proc., a w kilku miastach były bardzo zbliżone do sytuacji sprzed miesiąca.
 • Ostateczny koniec MdM - czas na podsumowania

  Ostateczny koniec MdM - czas na podsumowania

  Stało się zgodnie z przewidywaniami. Zaledwie dwa dni stycznia wystarczyły, by rozdysponować ostatnią pulę 380 mln zł między beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych. Na pieniądze "załapało się" jeszcze niecałe 13 tys. szczęśliwców. Tym samym program MdM, który funkcjonował cztery lata, przeszedł ostatecznie do historii.
 • BGK wyjaśnia problemy przy tegorocznej edycji Mieszkania dla Młodych

  BGK wyjaśnia problemy przy tegorocznej edycji Mieszkania dla Młodych

  Bank Gospodarstwa Krajowego obiecuje wyjaśnić, jak doszło do problemów z tegoroczną edycją Mieszkania dla Młodych. Chodzi o rządowy program dopłat do kredytu hipotecznego. Przez pierwsze dwa dni tego roku można było składać o to wnioski. Reporter RMF FM alarmował, że wiele osób - mimo złożenia wniosku w terminie - zostało na lodzie, bo ich dokumenty nie zostały zarejestrowane na czas.
 • Problemy z Mieszkaniem dla Młodych. Zawalił system?

  Problemy z Mieszkaniem dla Młodych. Zawalił system?

  Duże kłopoty z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Nawet tysiąc osób liczących na państwowe dofinansowanie kredytu hipotecznego mogło zostać na lodzie z powodu problemów z systemem informatycznym.
 • MdM: Pieniędzy wystarczyło na niespełna dwa dni

  MdM: Pieniędzy wystarczyło na niespełna dwa dni

  Polacy wchłonęli 381 milionów złotych na dopłaty do kredytów, a sztuka ta zajęła 38 godzin. Tym samym ustanowili rekord - podsumowuje ostatnie rozdanie programu MdM Bartosz Turek, analityk Open Finance.
 • Od stycznia wyższe dopłaty i limity w MdM w woj. pomorskim

  Od stycznia wyższe dopłaty i limity w MdM w woj. pomorskim

  Od stycznia zaczną obowiązywać nowe wskaźniki w ramach programu "Mieszkanie dla młodych". Faktyczna zmiana będzie jednak dotyczyła jedynie województwa pomorskiego. Co prawda BGK nie opublikował jeszcze nowych wartości, ale z wyliczeń Expandera wynika, że będą one istotnie wyższe niż obecnie. W Gdańsku limit ceny metra kw. nowego mieszkania wyniesie 5 746,40 zł, a dla lokali z rynku wtórnego 4 701,60 zł za m kw.
 • Środki ostatniej transzy MdM mogą skończyć się w ciągu kilku godzin

  Środki ostatniej transzy MdM mogą skończyć się w ciągu kilku godzin

  Środki ostatniej transzy dopłat do kredytów w programie Mieszanie dla Młodych mogą skończyć się w ciągu kilku godzin - powiedział PAP dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki. Dodał, że chętni muszę szybko kompletować dokumenty.
 • Ostatnia pula dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych

  Ostatnia pula dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych

  To już ostatni dzwonek, by przygotować się do batalii o rządową dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Od 2 stycznia uruchomiona zostanie ostatnia pula pieniędzy w wysokości 381 mln zł. Dopłata do zakupu własnego M może wynieść od 10 do 35 proc. wartości nieruchomości. Ze względu na wygaszanie programu kupujący musi wybrać nieruchomość w takiej inwestycji, której budowa zakończy się w 2018 roku.

Filmy - Mieszkanie dla Młodych (21)

 • Jak nie MDM, to co? Sposoby na wkład własny

  Program Mieszkanie Dla Młodych był sposobem na obowiązkowy 20 proc. wkładu własnego. Wraz z wyczerpaniem się pieniędzy z programu to rozwiązanie przestało być sposobem na zdobycie środków na wkład własny. To jednak nie oznacza, że nie mając 20 proc. wartości nieruchomości kredytu nie dostaniemy. Jaki są inne sposoby na zdobycie wkładu własnego?
 • Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

  W I półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7% więcej niż w 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. Czy jednak słusznie?
 • Zaskakujący wzrost cen mieszkań, co się stało?

  Rządowy program MdM nakręcał koniunkturę na rynku mieszkaniowym. Teraz, gdy program wygasa, wielu ekspertów spodziewało się spadku sprzedaży. Tak się jednak nie stało, zaskoczeniem okazał się natomiast w II kw. wzrost cen.
 • MDM sięga dna. Czy to koniec programu?

  Ponad 370 mln zł miało wystarczyć na rok 2017, a może się okazać, że już w styczniu pieniądze się skończą. Bank Gospodarstwa Krajowego na swoim profilu na Twitterze podał dane dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z tą informacją do 11 stycznia do godz. 14 z puli 2017 roku złożone zostały wnioski o dopłatę o łącznej wartości 318,4 mln złotych.