mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (3619)

 • Wpływ epidemii na ceny mieszkań będzie znany we wrześniu

  Wpływ epidemii na ceny mieszkań będzie znany we wrześniu

  Jak dalece koronawirus wpłynął na ceny mieszkań, przekonamy się najwcześniej we wrześniu. Dotychczasowa korekta jest niewielka, ponieważ zawierano niewiele transakcji. Deweloperów omija pomoc rządowa, co skomplikuje sytuację innych branż.
 • UOKiK: Kredytobiorcy odzyskają co najmniej 1,5 mld złotych

  UOKiK: Kredytobiorcy odzyskają co najmniej 1,5 mld złotych

  Już 14 największych banków stosuje zwrot pobranych części opłat w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego z zastosowaniem tzw. metody liniowej - informuje UOKiK.
 • Używane mieszkania. Gorzej niż u nas jest tylko na Słowacji

  Używane mieszkania. Gorzej niż u nas jest tylko na Słowacji

  Eurostat opublikował dane na temat cen mieszkań w I kw. 2020 r. Ceny na rynku wtórnym wzrosły aż o 15,1 proc. rok do roku, czyli niemal najmocniej w UE. Minimalnie wyprzedziła nas pod tym względem jedynie Słowacja (wzrost 15,4 proc. r/r).
 • Polacy wydali na mieszkania najwięcej gotówki w historii

  Polacy wydali na mieszkania najwięcej gotówki w historii

  5,7 miliardów złotych - tyle Polacy wydali na zakup mieszkań w dużych miastach w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. - wynika z najnowszych danych NBP. Co więcej, mowa jest tu tylko o osobach, które kupiły mieszkania za gotówkę. Mamy więc nowy historyczny rekord.
 • Ceny mieszkań przed pandemią biły rekordy

  Ceny mieszkań przed pandemią biły rekordy

  Na początku 2020 roku ceny mieszkań były o ponad 11 proc. wyższe niż rok wcześniej - wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Wciąż trudno powiedzieć, czy pandemia spowoduje istotne zmiany na rynku nieruchomości.
 • Banki ostrożne, boją się recesji

  Banki ostrożne, boją się recesji

  Wkład własny na poziomie 30 proc. przekreśla szansę na zakup mieszkania przez wiele osób. Banki argumentują, że muszą ostrożnie prowadzić biznes ze względu na zbliżającą się recesję i zakładany wzrost poziomu kredytów zagrożonych. W tej sytuacji rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie gwarancji BGK. Konieczne jest też wyrobienie w społeczeństwie nawyku oszczędzania.
 • Ministerstwo Rozwoju chce poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce. Powstaną społeczne agencje najmu

  Ministerstwo Rozwoju chce poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce. Powstaną społeczne agencje najmu

  Proponowana przez Ministerstwo Rozwoju zmiana przepisów ma poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce. Wśród pomysłów resortu jest wprowadzenie społecznych agencji najmu, ulgi na urządzenie się i dopłaty do czynszu.
 • Ponad 40 procent dorosłych Polaków mieszka z rodzicami

  Ponad 40 procent dorosłych Polaków mieszka z rodzicami

  2,4 mln - aż tyle dorosłych Polaków (w wieku 25-34) wciąż mieszka z rodzicami. Jest to jeden z najwyższych wyników w Europie. Powody są przede wszystkim ekonomiczne. Dają więc szerokie pole do popisu dla rządzących.
 • Jak pandemia zmienia rynek nieruchomości

  Jak pandemia zmienia rynek nieruchomości

  Na rynku nieruchomości skutki pandemii najszybciej uderzyły w akademiki. Jednak najbardziej ucierpią centra handlowe. Wzrośnie popyt na nieco większe mieszkania. Nadal najtrudniej o ocenę, jaka będzie korekta cenowa.
 • Załamanie na rynku mieszkań? Rośnie ryzyko najmu

  Załamanie na rynku mieszkań? Rośnie ryzyko najmu

  Pandemia koronawirusa spowodowała, że znacząco spadł popyt na wynajem mieszkań. To z kolei odbija się na całym rynku mieszkaniowym i powoduje, że wzrasta ryzyko dla kupujących lokale z myślą o wynajmie - przestrzegają eksperci.

Filmy - Mieszkanie (120)

 • Spłacam kredyt, a mieszkanie się rozpada. Co zrobić?

  Co zrobić, gdy spłacamy kredyt na mieszkanie, które ma usterki? Opowiedziała o tym adwokat Eliza Kuna. Na czym polega rękojmia? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kot próbuje dostać się do domu po imprezie

  Ciężko uwierzyć w to, co się widzi. Kot, najwyraźniej zmęczony całonocną imprezą, postanowił wrócić do domu o 6 nad ranem. Niestety, drzwi były zamknięte, a na jego pukanie… nikt nie odpowiadał. Zabawne? (STORYFUL/x-news)
 • Dom w stylu boho. Skąd czerpać inspiracje?

  Ostatnio bardzo modny styl boho zawitał do mieszkania pani Beaty, którą odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska. Wnętrze zapełnione jest ciepłymi, drewnianymi elementami i wieloma roślinami, ale znajdziemy w nim również industrialne meble. Na ścianach wiszą prace graficzki i wszystko, mimo różnych stylów, bardzo dobrze się komponuje. Skąd właścicielka czerpała inspiracje? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Odpicowane mieszkanie, czyli wnętrza pełne kolorów

  W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła mieszkanie, które zachwyca swoimi kolorami. Właściciele Michał Osmałek i Karolina Haaso pokazali swoje odnowione wnętrza oraz opowiedzieli, skąd brali pomysły i inspiracje na urządzenie przestrzeni. Skąd wzięła się kolekcja naczyń w kuchni i jak powstała ściana ombre w sypialni? (Dzień Dobry TVN/x-news)