mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (3699)

 • Mimo pandemii mieszkania w Polsce zdrożały niemal najmocniej w UE

  Mimo pandemii mieszkania w Polsce zdrożały niemal najmocniej w UE

  Eurostat opublikował dane na temat sytuacji na rynku nieruchomości w III kw. 2020 r. Według nich w trakcie pandemii ceny mieszkań w Polsce rosły niemal najszybciej w UE. W porównaniu z IV kw. 2019 r. zdrożały bowiem o 7,9 proc.
 • Kiedy do zakupu mieszkania brakuje naprawdę niewiele

  Kiedy do zakupu mieszkania brakuje naprawdę niewiele

  Według raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance, co piąty kredyt na mieszkanie wnioskowany w Warszawie nie przekracza 200 tys. zł. Niskie kwoty kredytów przy wysokich cenach mieszkań świadczą o tym, że dość często dzięki kredytowi hipotecznemu uzupełniamy tylko brakującą kwotę na zakup nieruchomości. Czy warto w takich przypadkach postawić na kredyt hipoteczny? Być może lepsza będzie pożyczka hipoteczna lub kredyt gotówkowy?
 • Polacy nadal kupują grunty, domy i mieszkania

  Polacy nadal kupują grunty, domy i mieszkania

  Mogłoby się wydawać, że panująca pandemia koronawirusa oraz spowodowany nią kryzys gospodarczy negatywnie odbiją się na rynku nieruchomości. Co innego pokazują jednak przeprowadzone badania rynku. Polacy nadal kupują grunty, domy i mieszkania. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Nieruchomości. Pandemia odcisnęła piętno na rynku

  Nieruchomości. Pandemia odcisnęła piętno na rynku

  Pandemia odcisnęła swoje piętno na branży nieruchomości. Największa rewolucja czeka rynek biurowy.
 • Kanadyjczycy coraz chętniej wybierają mikrodomy. Najmniejsze mają nieco ponad 20 mkw.

  Kanadyjczycy coraz chętniej wybierają mikrodomy. Najmniejsze mają nieco ponad 20 mkw.

  ​Kanadyjczycy ze względu na pandemię i wynikające z niej zmiany w stylu życia zaczęli się bardziej interesować małymi domami. Wzrost popytu zauważyli producenci domków mobilnych, władze Toronto rozważają umożliwienie budowy w ogródkach, a w Vancouver najmniejsze domy mogą mieć nieco ponad 20 mkw.
 • Ceny mieszkań, grudzień 2020

  Ceny mieszkań, grudzień 2020

  Rynek nieruchomości okazał się odporny na pandemię. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że aż w 14 z 15 badanych miastach ceny mieszkań są wyższe niż na początku 2020 r. Jedynym, w którym odnotowaliśmy spadek, są Katowice (-3 proc.). Imponujące są również dane na temat kredytów hipotecznych. Od stycznia do końca listopada wypłacono ich na kwotę 57,9 mld zł, a więc tylko o 3 proc. mniej niż w rekordowym 2019 r.
 • Polacy kupują mieszkania za gotówkę

  Polacy kupują mieszkania za gotówkę

  3,4 miliardów złotych - tyle wyciągnęliśmy z przysłowiowych skarpet, aby w trzecim kwartale kupować mieszkania - wynika z najnowszych szacunków NBP. To efekt umów tylko z 7 miast i tylko z biur sprzedaży deweloperów.
 • Rynek pierwotny – kiedy warto zainwestować w zakup mieszkania?

  Rynek pierwotny – kiedy warto zainwestować w zakup mieszkania?

  Nieruchomości są nieustannie jedną z najlepszych lokat, jakie możemy przeprowadzić w obecnych czasach. W przypadku kupna mieszkań i domów ma to szczególne znaczenie, gdyż daje nam znacznie większe możliwości. Naturalnie rodzi się jednak pytanie, kiedy przeprowadzenie takiej inwestycji będzie dla nas najkorzystniejsze? Nie czekaj i sprawdź już teraz!
 • Nieruchomości. Nie brakuje mieszkań na wynajem

  Nieruchomości. Nie brakuje mieszkań na wynajem

  Od początku 2020 r. trwa obniżka średnich stawek ofertowych na rynku najmu w największych polskich miastach. Na wynajmie można zarobić dziś mniej niż przed rokiem, jednak nie jest to spadek ogromny - przekonują eksperci rynku nieruchomości. Czy zakup mieszkania na wynajem wciąż jest opłacalny?
 • Przez epidemię powstaje o 12 tys. mniej mieszkań

  Przez epidemię powstaje o 12 tys. mniej mieszkań

  W listopadzie deweloperzy nadrabiali zaległości wywołane wiosennym zamrożeniem gospodarki. Wciąż jednak liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, jest o 9 proc. niższa niż przed rokiem.

Filmy - Mieszkanie (104)

 • Czy mieszkania muszą zdrożeć z powodu Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego

  Nowelizacja ustawy deweloperskiej od marca czeka na decyzję Rady Ministrów. Obawy, że zmiany prawne będą impulsem do wzrostu cen mieszkań powodują, że projekt może przeleżeć kilka miesięcy, ze względu na cykl wyborczy.
 • Mężczyzna zatańczył w pokoju. Finał zaskakuje

  Mężczyzna chciał pokazać co potrafi po kilku lekcjach tańca. Finał zaskakuje.
 • Zostawiła synów samych w domu. Gdy wróciła nie poznała mieszkania

  Chłopcy podczas nieobecności mamy w domu postanowili zniszczyć sofę i wysypać na środku pokoju całą jej zawartość. Najważniejsze, że dobrze się bawili!
 • Ile mieszkań brakuje w Polsce?

  W Polsce brakuje 2,1 mln lokali. Przyrost liczby gospodarstw domowych, spowoduje dodatkowy popyt na 600 tys. mieszkań do 2030r. Deficyt tanich mieszkań socjalnych dla rodzin o średnich i niskich dochodach wyniósł w 2017 r. nawet 200 tys. lokali. Tak wynika z obliczeń analityków HRE Think Tank, zawartych w Raporcie „Ile mieszkań brakuje w Polsce?”, dokumencie sporządzonym pod patronatem UN Global Compact Network Poland. To pierwsze takie opracowanie, w którym kompleksowo zbadano zjawisko deficytu mieszkaniowego, problem dotyczący olbrzymiej grupy społeczeństwa. Raport m.in. diagnozuje sytuację mieszkaniową, określa czynniki wpływające na popyt, ocenia elastyczność podaży i wreszcie szacuje deficyt mieszkaniowy.