mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (3726)

 • Praca nie gwarantuje młodym Polakom pójścia "na swoje"

  Praca nie gwarantuje młodym Polakom pójścia "na swoje"

  Samodzielność mieszkaniowa młodych Polaków powinna zależeć od tego, czy wspomniane osoby pracują. Dane Eurostatu pokazują jednak, że praca mocno nie ułatwia wyprowadzki od rodziców.
 • Nieruchomości. Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce

  Nieruchomości. Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce

  Coraz więcej Ukraińców, którzy zamierzają osiedlić się w Polsce, stwierdza, że taniej jest kupić własne mieszkanie, niż je wynajmować, dlatego zaciągają kredyty hipoteczne. Ponadto kredyt w Polsce jest dostępniejszy niż na Ukrainie - zwracają uwagę eksperci.
 • Rynek najmu po roku pandemii

  Rynek najmu po roku pandemii

  W Warszawie, Krakowie i Gdańsku, czyli rynkach najmu najmocniej dotkniętych przez pandemię, sytuacja zaczyna się stabilizować. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy stawki pozostają na stabilnym poziomie.
 • Na kredyt możemy kupić największe "M" w historii

  Na kredyt możemy kupić największe "M" w historii

  Tani kredyt kusi Polaków. Przeznaczając 30 proc. wynagrodzenia na "dach nad głową" statystyczna rodzina w dużym mieście może kupić już 73 m kw. Prawdopodobnie jest to najwyższy wynik w historii, a już na pewno od 2006 roku. Ale uwaga! Raty mogą wzrosnąć.
 • W 2020 r. utrzymanie mieszkania podrożało o 7 proc.

  W 2020 r. utrzymanie mieszkania podrożało o 7 proc.

  Wielu Polaków skarży się na ubiegłoroczną inflację i wzrost cen widoczny w ostatnich tygodniach. Eksperci sprawdzili, o ile utrzymanie mieszkania podrożało przez rok. Wnioski z analizy nie są zbyt optymistyczne.
 • Czynsze najmu rosną znacznie szybciej niż raty kredytów

  Czynsze najmu rosną znacznie szybciej niż raty kredytów

  Zakup mieszkania jest prawie o połowę tańszy niż najem. Sytuacja, w której lokatorzy płacą więcej to nie tylko nasza specyfika, ale też standard w większości krajów europejskich. Z biegiem lat argumenty przemawiające za własnością są coraz mocniejsze.
 • Rośnie liczba nowych budynków drewnianych

  Rośnie liczba nowych budynków drewnianych

  Budownictwo z drewna z trudem zdobywa sobie popularność - wciąż dominują tradycyjne konstrukcje murowanych domów. Jednak - jak przekonują eksperci - to właśnie w konstrukcjach z drewna drzemie niewykorzystany potencjał na krajowym rynku budowlanym.
 • Po drugiej stronie lustra: W łazience znaleźli przejście do ukrytego mieszkania

  Po drugiej stronie lustra: W łazience znaleźli przejście do ukrytego mieszkania

  Śledztwo przeprowadzone przez mieszkankę Nowego Jorku we własnym mieszkaniu zakończyło się najmniej spodziewanym scenariuszem. Kobieta postanowiła na własną rękę zbadać źródło przeciągu w swojej łazience. Kiedy zdjęła ze ściany lustro, okazało się, że jest za nim... kolejne mieszkanie.
 • Mieszkanie czy lokal użytkowy? Eksperci podpowiadają

  Mieszkanie czy lokal użytkowy? Eksperci podpowiadają

  Jak wynika z analiz ekspertów, nawet o kilka procent większą rentowność mogą osiągnąć lokale handlowo-usługowe niż mieszkalne. Jednak nie są oni do końca zgodni w kwestii inwestycji dokonywanych na rynku nieruchomości przez zwykłego Kowalskiego.
 • Mieszkania drożeją nie tylko w Polsce

  Mieszkania drożeją nie tylko w Polsce

  Potencjalni nabywcy mieszkań mogą czuć się rozczarowani wzrostem cen mieszkań. Oczekiwania, że spadną ceny nieruchomości na razie okazały się płonne. Mieszkania drożeją nie tylko w Polsce, choć są kraje, w których zanotowano spektakularne spadki cen nieruchomości.

Filmy - Mieszkanie (108)

 • „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”: Wielki finał już 11 kwietnia!

  W programie zostały już tylko dwie osoby, które zawalczą o tytuł najlepszego projektanta programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i 100 tysięcy złotych. W odcinku finałowym uczestnicy zmierzą się z projektem 16-metrowej kawalerki z aneksem kuchennym. Na małej przestrzeni będą musieli zmieścić miejsce do spania, gotowania i spożywania posiłków, kącik do pracy, a także meble do przechowywania. To ten projekt zdecyduje o tym, kto wygra wielki pojedynek na wnętrza.
 • Design Dream: Pojedynek na wnętrza. Czas na półfinał!

  Czas na półfinał! W konkursie pozostało tylko trzech projektantów. Ich przepustką do wielkiego finału będzie stworzenie jak najbardziej funkcjonalnego pokoju dla dzieci w różnym wieku. Uczestnicy w ciągu 36 godzin zaprojektują i w pełni zaaranżują wygodne miejsce do spania oraz przestrzeń do nauki i zabawy dla 8-letniego Joachima i półtorarocznej Idalki. Pod koniec odcinka jurorzy wyłonią zwycięską parę, która zmierzy się ze sobą w wielkim finale.
 • "Czym chata bogata": Co lider zespołu Efekt trzyma w lodówce?

  Przed Marcinem Kotyńskim nie uda się skryć żadnych tajemnicy. Tym razem prezenter zajrzał do lodówki lidera zespołu Efekt. Co konkretnie znajduje się w jej wnętrzu? Zobaczcie sami oglądając program "Czym chata bogata" emitowany w soboty o 11 na antenie Disco Polo Music.
 • "Design Dream": Uczestnicy projektują kawalerkę

  Najlepsza czwórka projektantów pierwszej edycji programu stanie przed trudnym wyzwaniem. Uczestnicy będą musieli zaprojektować kawalerkę dla 28-letniej Diany, pasjonatki ezoteryki. Mieszkanie ma odpowiadać osobowości bohaterki, a przy tym być jak najbardziej funkcjonalne. W zadaniu przeszkodzi pewien niespodziewany zwrot akcji. Zwycięzca poprzedniego odcinka będzie mógł utrudnić zadanie swoim konkurentom. Komu zepsuje to plany, a komu pomoże?