mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (960)

 • W Palmie de Mallorca zakaz wynajmowania mieszkań turystom

  W Palmie de Mallorca zakaz wynajmowania mieszkań turystom

  Rada miejska Palmy de Mallorca, głównego miasta Majorki, przyjęła w czwartek uchwałę zakazującą wynajmowania turystom mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od lipca.
 • Odnowione z drugiej ręki

  Odnowione z drugiej ręki

  Zakup mieszkania na rynku wtórnym często wiąże się z przeprowadzeniem chociażby kosmetycznych prac remontowych lub odświeżających. Osoby, które nie mają na to czasu i ochoty powinny skupić się na poszukiwaniu lokali po generalnym remoncie.
 • Można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - tyle może zaoszczędzić kredytobiorca, który z rozwagą zaciągnie kredyt hipoteczny i będzie dbał o to, aby jak najszybciej go spłacić - przekonują eksperci. Mamy kilka sposobów, aby zmniejszyć koszty zadłużenia związanego z zakupem własnego "M".
 • Co ty wiesz o ziemi, na której mieszkasz?

  Co ty wiesz o ziemi, na której mieszkasz?

  Szacuje się, że aż 5 proc. powierzchni naszego kraju (czyli około 15 tys. km2 Polski) stanowią tereny zanieczyszczone. Nieoficjalnie mówi się, że ich skala może sięgać nawet 10 proc.
 • Mieszkanie za gotówkę? Jak najbardziej!

  Mieszkanie za gotówkę? Jak najbardziej!

  Na rynku nieruchomości jest coraz więcej transakcji gotówkowych. Nabywcami są głównie inwestorzy, którzy wycofują swoje oszczędności z lokat bankowych i przeznaczają je na zakup mieszkań.
 • Klienci szturmują biura deweloperów

  Klienci szturmują biura deweloperów

  Bardzo dobra sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym sprawia, że świetna passa deweloperów trwa w najlepsze. W ostatnim czasie są oni jednak poddawani presji wynikającej ze wzrostów cen robocizny i materiałów budowlanych. Tymczasem klienci szturmują biura deweloperów. Zaciągają też coraz więcej kredytów, których wartość w I kwartale była zbliżona do poziomu z 2008 r.
 • Rośnie zdolność kredytowa Polaków

  Rośnie zdolność kredytowa Polaków

  Rosnące pensje Polaków, spadające oprocentowanie kredytów i polityka kredytowa banków powodują, że tzw. zdolność kredytowa ewentualnych nabywców nieruchomości systematycznie rośnie. Rodzina, której członkowie zarabiają średnią krajową, może liczyć na kredyt pozwalający kupić całkiem spore mieszkanie - przekonują eksperci.
 • Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Mediana wieku Polaków wynosi dziś 40 lat, a według prognoz GUS-u w 2040 r. przekroczy 50 lat. Co czwarty mieszkaniec naszego kraju będzie miał wówczas 65 lat lub więcej. Działające na rynku mieszkaniowym firmy już dziś powinny myśleć o tym, że za parę lat ich klientela będzie wyglądać inaczej niż dziś.

Filmy - Mieszkanie (79)

 • Gwiazdy wspominają swoje pierwsze mieszkania

  Mateusz Hładki z "Dzień Dobry TVN" zapytał gwiazdy o wspomnienia z ich pierwszych mieszkań. - Na początku miałem tylko materac - zdradził aktor Tomasz Ciachorowski. - To było mieszkanie zwariowanego dzieciaka - powiedział Maciej Zień. - To była kawalerka, pomalowałem ją na wściekłe kolory - dodał. Jak projektant mody spędzał tam czas?
 • Jak odbije się świetna sprzedaż mieszkań na klientach?

  - Rok 2018 zapowiada się jako jeszcze lepszy dla rynku deweloperskiego. Mieszkania sprzedają się świetnie. Zdarzają się inwestycje, że już po pierwszym dniu po rozpoczęciu sprzedaży połowa mieszkań ma już swoich nabywców - mówi w rozmowie z Interią Jacek Kur z Centrum Kredytów Hipotecznych.
 • Czy mieszkanie to dobra inwestycja?

  - Zakup mieszkania to świetna inwestycja, ale pytanie, czy wydanie dużych pieniędzy na zakup kilkunastu czy kilkudziesięciu nieruchomości przyniesie zysk pozostaje otwarte. Niemniej jednak inwestorzy na takie ryzyko się decydują - mówi nam Jacek Kur z Centrum Kredytów Hipotecznych.
 • Poseł Nowoczesnej o tym, co jest potrzebne, aby sprawniej budować mieszkania

  - Nie ma potrzeby powoływania nowych instytucji, wystarczy determinacja i dobre pomysły, aby spełniać obietnice wyborcze. Niestety okazuje się, że pomysły rządzących mają mało wspólnego z rzeczywistością. Tak jest z Mieszkaniem Plus - mówi w rozmowie z Interią Mirosław Suchoń, poseł Nowoczesnej i członek sejmowej komisji infrastrutury.