mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (3764)

 • Kolejne fale odciskały coraz mniejsze piętno

  Kolejne fale odciskały coraz mniejsze piętno

  Rynek mieszkaniowy nie został nadmiernie poturbowany przez epidemię. Polacy szybko zaczęli w mieszkaniach upatrywać bezpiecznej przystani dla kapitału i ruszyli na zakupy. W efekcie kolejne fale epidemii w coraz mniejszym stopniu wpływały na popyt.
 • Nieruchomości. Rośnie aktywność deweloperów

  Nieruchomości. Rośnie aktywność deweloperów

  Na rynku mieszkań widać dynamiczny wzrost aktywności deweloperów. Zanotowano znacznie więcej wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji.
 • "Państwo w Państwie": Lokal socjalny - jak się ubiegać?

  "Państwo w Państwie": Lokal socjalny - jak się ubiegać?

  Pani Kamila była zadłużona w spółdzielni mieszkaniowej. Mimo wielu prób rozwiązania tego problemu, jej mieszkanie zostało zlicytowane. Nowy właściciel nie czekając na eksmisję, próbował siłą wyrzucić kobietę, jej dzieci oraz niepełnosprawną matkę z mieszkania. Mimo, że kilka lat temu wyrokiem sądu rodzinie został przyznany lokal socjalny, miasto wciąż nie zaproponowało im żadnego mieszkania. Sprawą kobiety zajęło się "Państwo w Państwie". Ekspert programu wyjaśnia, dla kogo przeznaczone są lokale socjalne i jak się o nie ubiegać.
 • Kolejki po hipoteki jeszcze nigdy nie były tak długie

  Kolejki po hipoteki jeszcze nigdy nie były tak długie

  Majowy popyt na kredyty mieszkaniowe osiągnął kolejny historyczny rekord - sugerują dane BIK. Każdego dnia roboczego składaliśmy średnio ponad 2,5 tysiąca wniosków opiewających łącznie na ponad 800 milionów złotych.
 • Mania mieszkaniowa zdarza się raz na pokolenie

  Mania mieszkaniowa zdarza się raz na pokolenie

  W 2007 r. ceny mieszkań nominalnie były takie jak teraz, ale nasze dochody o wiele niższe. Dlatego średnia pensja nie starczała nawet na 0,3 m kw. mieszkania, a dziś starczy jednak na 0,76 m kw. - mówi dr hab. Jacek Łaszek, profesor SGH i doradca w Departamencie Stabilności Finansowej NBP.
 • Wynajem czy kupno mieszkania – na co i kiedy warto się zdecydować?

  Wynajem czy kupno mieszkania – na co i kiedy warto się zdecydować?

  Wydawałoby się, że kupno mieszkania na własność zawsze będzie bardziej opłacalną opcją niż jego wynajmowanie. Jednak w rzeczywistości nie zawsze tak właśnie jest. Decyzja może zależeć od wielu różnych czynników. Przyglądamy się najważniejszym spośród nich i podpowiadamy, kiedy mieszkanie warto kupić, a kiedy wynająć.
 • Polacy wyprowadzają się z dużych miast

  Polacy wyprowadzają się z dużych miast

  Z najnowszego raportu GUS na temat powierzchni i ludności w przekroju terytorialnym 2020 roku wynika, że liczba mieszkańców miast w naszym kraju zmniejszyła się o ponad 46 tys. osób w porównaniu do roku poprzedniego. Najwięcej ludności ubyło w takich miastach jak Łódź, Sosnowiec i Bydgoszcz.
 • Patodeweloperka: Klitki i zagęszczone osiedla. Winne wadliwe przepisy

  Patodeweloperka: Klitki i zagęszczone osiedla. Winne wadliwe przepisy

  Eksperci są zgodni - powstawanie zagęszczonych osiedli oferujących klitki to wina wadliwej konstrukcji, stosowania i egzekucji przepisów. Kluczowe jest tu rozporządzenie w sprawie warunków technicznych budynków. Resort rozwoju zapowiada nową wersję tej regulacji.
 • Podatek katastralny. Dlaczego nie ma go wciąż w Polsce?

  Podatek katastralny. Dlaczego nie ma go wciąż w Polsce?

  System jaki obecnie mamy w Polsce, w niewielkim stopniu opodatkowuje osoby najbardziej zamożne, posiadające wiele nieruchomości. Dlatego powinien zostać wprowadzony dobrze skalibrowany podatek katastralny - oceniają eksperci. Przy okazji zostałby też ograniczony popyt spekulacyjny na mieszkania.

Filmy - Mieszkanie (112)