Mieszkanie+

Synonimy:
program Mieszkanie+,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie+ (2164)

 • Mieszkanie plus dostanie kroplówkę w REIT-ach

  Mieszkanie plus dostanie kroplówkę w REIT-ach

  Budownictwo będzie największym wyzwaniem resortu rozwoju, w szczególności program Mieszkanie plus - powiedziała PAP minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Tymczasem, jak podał GUS, na koniec października 2019 r. w budowie było 833,6 tys. mieszkań, o 3,6 proc. więcej niż przed rokiem. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w X wzrosła o 20,1 proc. rdr - GUS
 • "Rzeczpospolita": Nowe możliwości przed programem Mieszkanie+

  "Rzeczpospolita": Nowe możliwości przed programem Mieszkanie+

  Pierwsze osiedle na gruntach Krajowego Zasobu Nieruchomości powstanie pod Warszawą - zapowiada w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" prezes spółki PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.
 • Rz": Zbliżamy się do 60 tys. mieszkań

  Rz": Zbliżamy się do 60 tys. mieszkań

  W przestrzeni PFR Nieruchomości zbliżamy się do 60 tys. mieszkań - mówi wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej".
 • "Puls Biznesu": Kolejarze mogą zarobić na Mieszkaniu plus

  - Polskie Koleje Państwowe prognozują w 2019 r. aż 210 mln zysku ze zbycia inwestycji kapitałowych, które ma przynieść przekazanie gruntów pod rządowy program Mieszkanie plus - pisze wtorkowy Puls Biznesu.
 • Nie boję się rozliczenia Mieszkania plus

  Nie boję się rozliczenia Mieszkania plus

  Z Arturem Soboniem, wiceministrem inwestycji i rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo rozmawiają Maciej Wośko i Szymon Szadkowski.
 • Mieszkania osiem plus

  Mieszkania osiem plus

  Nie jest to niestety nazwa nowego programu rządowego wsparcia dla rynku mieszkaniowego. Jest to określenie bardziej pasujące dla segmentu największych mieszkań, składających się z ośmiu lub więcej pokoi, bo i takie nieruchomości można znaleźć na rynku mieszkaniowym.
 • Soboń: Nowelizacja prawa budowlanego jeszcze w tej kadencji

  Soboń: Nowelizacja prawa budowlanego jeszcze w tej kadencji

  Legalizacja samowoli to nie jednorazowa abolicja, tylko mechanizm. Nawet zbrodnie się przedawniają, a samowola budowlana - według obowiązujących przepisów - nigdy - mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
 • Mieszkanie plus ma wreszcie ruszyć

  Mieszkanie plus ma wreszcie ruszyć

  Program Mieszkanie plus ma wreszcie ruszyć z kopyta. Pomóc ma w tym nowelizacja ustawy, nad którą dziś zacznie prace Sejm. Dziś jest pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o krajowym zasobie nieruchomości. To ważna ustawa, która stworzy bank ziemi pod program Mieszkanie plus.
 • Trudne początki realizacji rządowego programu

  Trudne początki realizacji rządowego programu

  Program Mieszkanie plus nabiera tempa - przekonują przedstawiciele rządu. Na koniec roku, na etapie przygotowywania formalności i dokumentacji ma być 100 tys. mieszkań, choć nikt nie ukrywa, że podaż odpowiednich gruntów pod budowę nie jest duża.
 • Cały programami Mieszkanie plus i Mieszkanie na start stoi w miejscu

  1. odcinek debaty o rynku nieruchomości: podsumowanie 2018 roku i przewidywania na 2019 rok. Mieszkanie Plus to program rządowy, który już dawno miał ruszyć, a na razie mało się o tym słyszy, a mieszkań wybudowano jedynie kilkaset. Co wiadomo na temat 100 tysięcy mieszkań, o których słyszeliśmy w zeszłym, czy nawet w 2017 roku?

Filmy - Mieszkanie+ (6)

 • Co zostało z rządowego programu? Mieszkaniowy minus

  Z rządowego programu Mieszkanie Plus pozostała tylko część komercyjna, którą mógłby zrealizować jeden prywatny deweloper. To miał być program rządowy, adresowany do osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby kupić mieszkanie. Rządowi brakuje pieniędzy na realizację tego programu, a ponadto proponowane rozwiązania od początku wzbudzały wątpliwości ekonomistów.
 • Program Mieszkanie Plus okazał się niewypałem, są nowe propozycje

  Rządowy program Mieszkanie Plus jest nie do zrealizowania, ze względu na koszty, jeżeli nie chcemy podwyższania podatków. Czy powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu? Najważniejsze jest, aby budowano jak najwięcej mieszkań na wynajem, w ten sposób opłaty za wynajęcie mieszkania będą spadać.
 • Z Mieszkania Plus zostały tylko obietnice

  Miały być mieszkania na tanich gruntach za niski czynsz a skończyło się na obietnicach. Program Mieszkanie Plus istnieje bardziej w świadomości społecznej, niż na rynku nieruchomości – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Minister Infrastruktury zapowiedział ostatnio przygotowanie specustawy, która miałaby przyśpieszyć realizację programu. Po dwóch latach działania Mieszkania Plus powstało tylko 1700 lokali.
 • Boom budowlany będzie miał swoje ofiary: Program Mieszkanie Plus

  Boom budowlany będzie miał swoje ofiary. Mogą się nimi stać nie tylko przedsiębiorstwa budowlane, ale również inwestorzy. I uderzy w rządowy program Mieszkanie Plus. Obecnie znów mamy do czynienia z ogromnym popytem na usługi firm budowlanych. Efekt? Galopujący wzrost cen, a do tego brak rąk do pracy oraz problemy z transportem , jak wynika z raportu „Sytuacja finansowa przedsiębiorstw budowlanych. Wzrost cen blokuje hossę”, przygotowanego przez BIG InfoMonitor oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa.