Mieszkanie+

Synonimy:
program Mieszkanie+,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie+ (0)

 • Morawiecki zapowiada - "kula śniegowa ruszy"

  Morawiecki zapowiada - "kula śniegowa ruszy"

  Bardziej równomierny, sprawiedliwy i solidarny rozwój całego kraju jest znakiem charakterystycznym polityki obecnego rządu - mówił wczoraj w Białymstoku premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał rolę Polski w Europie.
 • FOR: Mieszkanie Plus spowolni rozwój kraju zamiast go pobudzić

  FOR: Mieszkanie Plus spowolni rozwój kraju zamiast go pobudzić

  Rządowy program Mieszkanie Plus doprowadzi do złej alokacji zasobów, a to spowolni rozwój kraju - uważają ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju. Rząd PiS kieruje się przekonaniem, że ludzie nie potrafią sami rozwiązywać swoich problemów i musi za nich to robić państwo - mówi Leszek Balcerowicz.
 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.
 • Rząd zmiena zasady programu Mieszkanie plus

  Rząd zmiena zasady programu Mieszkanie plus

  W Mieszkaniu plus czynsze nie będą regulowane przez państwo, ale będą niższe niż aktualne na rynku - zapowiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że obniżenie cen rynkowych będzie możliwe dzięki projektowanej specustawie mieszkaniowej.
 • Całkowita zmiana w programie Mieszkanie plus?

  Całkowita zmiana w programie Mieszkanie plus?

  Chcemy wybudować w 2019 roku ok. 5 tys. drewnianych domów lub mieszkań dla 5 tys. rodzin - zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że planowana jest budowa nie tylko domów jednorodzinnych, ale także wielorodzinnych. Kowalczyk w Radiu Plus zapytany, na jakim etapie są prace nad "drewnianym Mieszkaniem plus", który był zapowiedziany ponad pół roku temu, odparł: "my chcemy zrobić w 2019 r. ok. 5 tys. domów, mieszkań; 5 tys. rodzin zaopatrzymy w mieszkania lub domy drewniane".
 • Mateusz Morawiecki: W 2019 r. wybudujemy 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus

  W 2019 r. ma być w budowie 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Rządowy program zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem oraz z opcją dojścia do własności, także z wykorzystaniem gruntów publicznych.
 • Na dopłatach do czynszów nie zawsze zarobią najemcy, czasem spekulanci

  Na dopłatach do czynszów nie zawsze zarobią najemcy, czasem spekulanci

  Rząd chce wprowadzić dopłaty do czynszów dla biedniejszych najemców. Dopłaty o malejącej wysokości miałyby być przyznawane na 9 lat. Chcąc je otrzymać, trzyosobowa rodzina musiałaby mieć dochód mniejszy niż 120 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Nie wszyscy eksperci chwalą warunki ustawy.
 • Zacznie się program Mieszkanie 500 plus?

  Zacznie się program Mieszkanie 500 plus?

  Nowy pomysł rządowych dopłat do najmu, bez wątpienia wzbudził duże zainteresowanie mediów. Pojawiły się nagłówki mówiące o dopłacie do najmu wynoszącej 500 zł miesięcznie i miliardowych nakładach na nowy program mieszkaniowy. Jeżeli dokładniej sprawdzimy założenia rządowego pomysłu na wspieranie najmu, to perspektywy okażą się mniej optymistyczne dla najemców. Warto pokusić się o taką analizę, która uwzględnia również kwestie mniej eksponowane przez rząd.
 • W jakich miastach kupować mieszkania pod wynajem?

  W jakich miastach kupować mieszkania pod wynajem?

  Wynajmowane mieszkania najwolniej zwracają się w Krakowie, a najszybciej w Łodzi. W największych polskich miastach średnia cena ofertowa wynajmu to równowartość od 0,27 do 0,39 ceny metra kwadratowego.
 • Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości sprzyjają stosunkowo niskie ceny mieszkań oraz najwyższa w kraju rentowność najmu.

Filmy - Mieszkanie+ (5)