mieszkańcy

Synonimy:
mieszkaniec, mieszkanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkańcy (98)

 • Jak zadłużają się mieszkańcy Europy i jak wypadamy na ich tle

  Jak zadłużają się mieszkańcy Europy i jak wypadamy na ich tle

  - Może się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta - mówi Jolanta Mróz z Kredyt Inkaso.
 • Mieszkańcy bloków dostaną grunt na własność

  Mieszkańcy bloków dostaną grunt na własność

  Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2019 r. grunty pod blokami i domami oddane w użytkowanie wieczyste przekształcą się we własność - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".
 • Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie bardzo często brakuje czasu na wiele rzeczy, każdy z nas szuka miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Jednym z nich bez wątpienia jest nasze mieszkanie. Nie służy ono tylko jako miejsce do spania, ale przede wszystkim do życia. Co musi znajdować się na naszym osiedlu, aby lepiej się nam mieszkało i żyło?
 • Z miast wyniosło się 250 tysięcy Polaków?

  Z miast wyniosło się 250 tysięcy Polaków?

  Odsetek Polaków mieszkających w miastach systematycznie zwiększał się przez cały okres PRL-u. Wystarczy wspomnieć, że w trakcie 40 lat (1950 - 1990), udział miejskiej ludności wzrósł z 37 do 62 proc. Ta zmiana była związana z intensywnym uprzemysłowieniem kraju. W III Rzeczpospolitej udział ludności miejskiej już nie wzrasta. Przez ostatnie 10 lat mieliśmy nawet do czynienia ze spadkowym trendem. Od 2006 do 2016 roku liczba Polaków mieszkających w miastach spadła o prawie ćwierć miliona.
 • Likwidacja użytkowania wieczystego dla posiadaczy wybranych nieruchomości

  Likwidacja użytkowania wieczystego dla posiadaczy wybranych nieruchomości

  Wedle zapowiedzi rządu, od przyszłego roku użytkowanie wieczyste automatycznie zmieni się w prawo współwłasności gruntu, ale tylko w przypadku posiadaczy nieruchomości w budynkach wielorodzinnych. Powody do zadowolenia mogą mieć więc mieszkańcy bloków czy właściciele lokali użytkowych w takich obiektach.
 • Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  - Polska kopalnia zabierze Czechom wodę - takie obawy mają mieszkańcy północnych Czech. Naukowe opracowania mówią, że rozbudowa kopalni węgla brunatnego w Turowie pozbawi Czechów ujęć wody pitnej.
 • Opolszczyzna skorzystała dzięki mniejszości niemieckiej; mieszkańcy przysłali tu 170 mld zł

  Opolszczyzna skorzystała dzięki mniejszości niemieckiej; mieszkańcy przysłali tu 170 mld zł

  Od końca lat 80. mieszkańcy Opolszczyzny z niemieckimi korzeniami, którzy mieli tzw. podwójne paszporty i mogli podejmować pracę za granicą, przetransferowali do regionu łącznie ok. 170 mld zł, licząc według cen z 2013 r. - wynika z analiz. Eksperci przekonują, że region zyskał gospodarczo dzięki mniejszości.
 • Mieszkańcy stolicy przeprowadzają się na barki

  Londyn słynie z niewiarygodnie wysokich opłat czynszowych. Za miesięczny wynajem trzypokojowego mieszkania trzeba zapłacić prawie 3 tys. funtów.
 • Mieszkańcy gminy Września nie posiadają się ze szczęścia

  Mieszkańcy gminy Września nie posiadają się ze szczęścia

  Rezygnacja z podatku od nieruchomości za budynki mieszkalne to sposób na ściągnięcie nowych mieskańców-podatników.
 • Kiedy zwolnienie mieszkańca z opłat nie stanowi przychodu podatkowego?

  Kiedy zwolnienie mieszkańca z opłat nie stanowi przychodu podatkowego?

  Zgodnie z indywidualną interpretacją prawa podatkowego z 5 lutego 2014 r. (syg. ILPB1/415-1230/13-2/AMN) wydaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu zwolnienie mieszkańców zajmujących lokale mieszkalne położone na parterze budynku z opłat związanych z utrzymaniem dźwigu osobowego nie stanowi przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie powoduje konieczności wystawienia informacji PIT-8 C.

Filmy - Mieszkańcy (5)

 • Czy powstanie jedna, centralna spółdzielnia mieszkaniowa

  Rządowe programy mieszkaniowe adresowane były do tej samej grupy poszukujących mieszkania. Ci, którzy skorzystali z programów, poradziliby sobie bez rządowej pomocy. Czym okaże się nowy program Mieszkanie Plus?
 • Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Szczęśliwe miasto. Jak je stworzyć?

  Charles Montgomery jest terapeutą miast, doradza, co trzeba zrobić, żeby ludzie żyli szczęśliwe. Okazało się, że głównie detale wpływają na samopoczucie mieszkańców. Terapeuta odwiedził Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jak się okazało, infrastruktura piesza, na którą często nie zwracamy uwagi, jest tutaj niezwykle istotna. Wysokość budynków również nie pozostaje bez znaczenia. Co z rondami, zielenią i tramwajami? Dlaczego nie powinny poruszać się na środku ulic, tylko przy chodnikach? Koniecznie zobaczcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)  
 • Na krańcu świata. Życie codzienne w Antarktyce

  Twierdzą, że surowe piękno tutejszych krajobrazów wynagradza im wielomiesięczną rozłąkę z bliskimi. Niektórzy szukają tutaj przygód; inni poświęcają się nauce; jeszcze inni przyjechali tu po prostu po ciszę i ukojenie. Nazywają siebie żartobliwie "przedstawicielami Narodów Zjednoczonych". To dlatego, że tutaj nie ma granic ani narodowości. Wszystkich łączy duch współpracy i braterstwa - i zmagania z trudnymi warunkami klimatycznymi. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy wiodą swoje życie na wyspach archipelagu Szetlandów Południowych, należącego do Antarktyki (obszar obejmujący Antarktydę wraz z lądolodem oraz przyległymi wodami i wyspami). Są wśród nich prawosławny duchowny, strażnik strzegący bezpieczeństwa stacji badawczej, kucharze dbający o to, by mieszkańcy lodowej krainy zawsze mogli zjeść ciepły posiłek... Wszyscy oni pewnego dnia zdecydowali się porzucić swoje dotychczasowe życie - i dziś zgodnie twierdzą, że nie żałują przeprowadzki na "kraniec świata".