mieszka

Artykuły - Mieszka (149)

 • Czy to koniec mieszkaniowej hossy?

  Czy to koniec mieszkaniowej hossy?

  121,7 tys. mieszkań oddali do użytkowania deweloperzy w ostatnich 12 miesiącach - wynika z danych GUS, którym przyjrzało się obido. To wprawdzie historyczny rekord, ale dokładniejsza analiza statystyk wskazuje, że okres największej aktywności deweloperów dobiega końca.
 • Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  53,7 proc. Polaków mieszka w domach - wynika z danych Eurostatu. Od ośmiu lat odsetek ten konsekwentnie rośnie, zbliżając się do unijnej średniej. W domach najwięcej mieszka Brytyjczyków i Norwegów, a w mieszkaniach - Estończyków, Hiszpanów i Łotyszy.
 • Prawie połowa Polaków mieszka w za małych mieszkaniach

  Prawie połowa Polaków mieszka w za małych mieszkaniach

  Sytuacja mieszkaniowa obywateli Unii najszybciej poprawia się w krajach nowoprzyjętych do wspólnoty - wynika z danych Eurostatu. Przeludnienie w polskich mieszkaniach także jest wyraźnie niższe niż jeszcze kilka lat temu, ale wciąż pozostajemy w ogonie Europy pod względem sytuacji mieszkaniowej obywateli, zajmując dopiero 29. miejsce w gronie 31 krajów.
 • W Irlandii jest ponad 120 tys. Polaków, są najliczniejszą mniejszością

  W Irlandii jest ponad 120 tys. Polaków, są najliczniejszą mniejszością

  W Irlandii mieszka ponad 120 tys. Polaków - wynika z opublikowanego w czwartek raportu irlandzkiego Centralnego Urzędu Statystycznego, opartego na najnowszym spisie ludności z końca 2011 roku. Polacy stali się najliczniejszą w Irlandii mniejszością narodową.
 • Co trzeci Włoch mieszka z matką

  - Co trzeci Włoch i Włoszka mieszka z matką - wynika z danych statystycznych. W grupie wiekowej od 19 do 29 lat wskaźnik ten wynosi ponad 60 procent i jest - jak się podkreśla - prawdziwie włoską specjalnością i zarazem oznaką kryzysu.
 • Co trzeci Włoch mieszka z matką

  Co trzeci Włoch i Włoszka mieszka z matką - wynika z danych statystycznych. W grupie wiekowej od 19 do 29 lat wskaźnik ten wynosi ponad 60 procent i jest - jak się podkreśla - prawdziwie włoską specjalnością i zarazem oznaką kryzysu.
 • O ile drożej mieszka się "w niebie"?

  O ile drożej mieszka się "w niebie"?

  Apartament na szczycie wieżowca ze wspaniałym widokiem na barwną mozaikę dachów, siatkę tętniących życiem ulic, zapierającą dech w piersiach panoramę i piękne zachody słońca - to marzenie niejednego Polaka. Jednak taki luksus słono kosztuje - za komfortowy "apartament z widokiem" trzeba zapłacić nie dwa, nie trzy, ale aż pięć razy więcej niż za podobnej wielkości mieszkanie w zwykłym bloku.
 • W Hiszpanii mieszka ponad 140 tys. Polaków

  Najwięcej w Madrycie, Andaluzji i Barcelonie. Nasi rodacy prowadzą firmy, wykładają na uniwersytetach, pracują w handlu, budownictwie i usługach.
 • Chiny: Powiększa się przepaść między miastem a wsią

  Chiny: Powiększa się przepaść między miastem a wsią

  W chińskich miastach zarabia się średnio 5,2 razy więcej niż na wsi. Rosnąca dysproporcja między poziomem życia na prowincji i w miastach jest przyczyną wewnętrznych migracji zarobkowych na olbrzymią skalę. Od końca ub. roku w metropoliach mieszka ponad połowa Chińczyków.
 • Już pracują, a jeszcze nie są na swoim - 41 proc. młodych Polaków mieszka z rodzicami

  Już pracują, a jeszcze nie są na swoim - 41 proc. młodych Polaków mieszka z rodzicami

  Młodemu Polakowi dużo trudniej niż przeciętnemu mieszkańcowi Starego Kontynentu zdobyć się na wyprowadzkę z rodzinnego domu. Aż 2,5 mln osób w wieku 25-34 lata, czyli 41 proc. obywateli należących do tej grupy wiekowej, nadal mieszka z rodzicami - wskazują dane Eurostatu. W Europie problem ten dotyczy 28 proc. ludzi rozpoczynających aktywność zawodową, ale są kraje, w których z rodzicami mieszka tylko kilka procent osób w wieku 25-34 lata. Zdecydowanie szybciej z rodzinnego domu wyprowadzają się kobiety.