Mięso drobiowe

Artykuły - Mięso drobiowe (23)

 • Czarne chmury nad rynkiem trzody chlewnej

  Czarne chmury nad rynkiem trzody chlewnej

  Zdaniem analityków Credit Agricole rosprzestrzenianie się wirusa ASF zbliża sie do niebezpiecznego miejsca. Choroba przeniosła się do Polski Zachodniej tj. zagłębia polskiego sektora wieprzowiny. Polsce grozi upadek hodowli trzody chlewnej, której roczna produkcja wynosi 20 mld zł.
 • Ceny drobiu na stabilnym poziomie. Eksperci: Realnie można się spodziewać, że będzie jeszcze taniej

  Ceny drobiu na stabilnym poziomie. Eksperci: Realnie można się spodziewać, że będzie jeszcze taniej

  Z analizy Hiper-Com Poland i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że średni koszt zakupu kurczaka w promocji podniósł się w tym roku o 1,24 proc., maksymalny - zmniejszył się o 0,62 proc., a minimalny - zwiększył się o 9,43 proc.. Ceny kaczki nieznacznie spadły - przeciętna o 8,05 proc., największa o 0,75 proc., zaś najmniejsza o 3,53 proc. Bardziej wyraźne różnice cenowe występują między artykułami sprzedawanymi na wagę i w opakowaniach. Należy też dodać, że w badanym okresie gęsi były promowane tylko w dyskontach i w hipermarketach.
 • Kuleczki z kurczakiem

  Kuleczki z kurczakiem

  Alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Mięsne kulki zachwycą nawet wymagających smakoszy.
 • Dramat w cennikach bydła - buhaj tańszy od tucznika

  Dramat w cennikach bydła - buhaj tańszy od tucznika

  Takiej sytuacji na rynku mięsnym nie notowano od lat. W wielu przypadkach ceny oferowane za żywiec wołowy są niższe od tych uzyskiwanych za żywiec wieprzowy.
 • Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Unijni ministrowie rolnictwa mają wiele pytań i zastrzeżeń do porozumienia o wolnym handlu między UE, a krajami południowoamerykańskiego Mercosuru; żadne z państw UE nie popiera układu bezwarunkowo - oświadczył minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Koniec taniego drobiu w Polsce

  Koniec taniego drobiu w Polsce

  Zdaniem analityków CAIB, obserwowany obecnie gwałtowny spadek produkcji wieprzowiny w Azji Południowo-Wschodniej, w tym w szczególności w Chinach związany z rozprzestrzenianiem się ASF znajdzie w kolejnych miesiącach odzwierciedlenie w zwiększonym popycie ze strony Chin na inne gatunki mięsa, zwłaszcza drób.
 • Czechy: Salmonella w mięsie drobiowym z Polski

  Czechy: Salmonella w mięsie drobiowym z Polski

  - Czeski Państwowy Zarząd Weterynaryjny (SVS) wykrył w mięsie drobiowym z Polski bakterie salmonelli. Część mięsa prawdopodobnie została spożyta, a druga część, z datą przydatności do marca 2020 r., może jeszcze być w magazynach - powiedział rzecznik SVS Petr Vorliczek.
 • Germanwatch: Zarazki odporne na antybiotyki w co drugim kurczaku

  Germanwatch: Zarazki odporne na antybiotyki w co drugim kurczaku

  W co drugiej próbie mięsa z kurczaka pochodzącej z popularnych supermarketów są zarazki odporne na antybiotyki - ujawnił Germanwatch.
 • W 540 kg mięsa drobiowego z Polski wykryto salmonellę

  W 540 kg mięsa drobiowego z Polski wykryto salmonellę

  - Do Czech sprowadzono z Polski kolejne dwie partie mięsa kurcząt z salmonellą, ważące łącznie 540 kilogramów. Część tego mięsa zjedzono, a część zabezpieczono - poinformował w czwartek rzecznik czeskiej Państwowej Administracji Weterynaryjnej Petr Vorliczek.
 • Czechy: Salmonella w mrożonych kurzych udkach z Polski

  Czechy: Salmonella w mrożonych kurzych udkach z Polski

  Kontrola weterynaryjna przeprowadzona wczoraj w hurtowni w Lounach wykazała obecność pałeczek salmonelli w przywiezionej z Polski partii mrożonych kurzych udek o łącznej wadze 1200 kg. Dystrybucja mięsa drobiowego z Polski z tej hurtowni została natychmiast wstrzymana.