mięso

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mięso (2017, reż. Julia Ducournau) ,

Artykuły - Mięso (571)

 • Niemcy: ​Jedna piąta pracowników wielkiej rzeźni ma koronawirusa

  Niemcy: ​Jedna piąta pracowników wielkiej rzeźni ma koronawirusa

  Testami na koronawirusa objęto do niedzieli wszystkich 6139 pracowników zamkniętych z powodu pandemii największych niemieckich zakładów mięsnych w powiecie Guetersloh w Nadrenii Północnej-Westfalii, wykrywając nosicielstwo u 1131 z nich - podała w poniedziałek dpa powołując się na powiatowe władze.
 • Biedronka wprowadziła tradycyjne lady mięsne już do ponad 110 sklepów

  Biedronka wprowadziła tradycyjne lady mięsne już do ponad 110 sklepów

  Sieć Biedronka kontynuuje zapowiedziany pod koniec minionego roku proces wstawiania tradycyjnych lad z mięsem do części modernizowanych sklepów - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Pod koniec stycznia 2020 r. lady mięsne funkcjonowały już w 113 spośród ok. 3 tysięcy placówek portugalskiej sieci.
 • Do 1,13 mld zł wzrosło zadłużenie producentów żywności

  Do 1,13 mld zł wzrosło zadłużenie producentów żywności

  Do 1,13 mld zł wzrosły zaległości producentów żywności wobec banków i partnerów biznesowych - wynika z raportu "Przemysł spożywczy w Polsce: Co dwunasta firma ma problemy z wypłacalnością". Rekordowe zadłużenie, ponad 81 mln zł, ma firma mięsna ze Śląska.
 • Bezmięsna rewolucja nie tylko na talerzu

  Bezmięsna rewolucja nie tylko na talerzu

  Za 30 lat na Ziemi będzie 10 mld ludzi. To wymaga bardzo dużego wzrostu podaży żywności, któremu tradycyjna produkcja mięsa już nie podoła. Świat coraz poważniej myśli więc o alternatywach.
 • Izby Rolnicze: Pomysł opodatkowania produkcji mięsa jest szkodliwy

  Izby Rolnicze: Pomysł opodatkowania produkcji mięsa jest szkodliwy

  ​Pomysł opodatkowania cen mięsa jest szkodliwy dla gospodarstw rolnych i konsumentów. Taka decyzja mogłaby doprowadzić do upadku wielu gospodarstw rolnych i zakładów mięsnych - uważa Krajowa Rady Izb Rolniczych (KRIR).
 • Niemcy: Tanie mięso kością niezgody

  Niemcy: Tanie mięso kością niezgody

  Na coraz tańszym mięsie w Niemczech korzystają konsumenci, ale buntują się przeciwko temu hodowcy oraz ekolodzy. Rząd zwołał na dzisiaj szczyt kryzysowy w Berlinie.
 • Widok piersi i mięsa. To koi męskie nerwy

  Widok piersi i mięsa. To koi męskie nerwy

  Okazuje się, że nie tylko widok kobiecych piersi koi męskie nerwy. Podobnie działa widok… mięsa. Wszystkiemu winna jest ewolucja i pierwotne instynkty, które gwarantowały przeżycie.
 • Zjadł niedogotowane mięso i zaraził się tasiemcem

  Zjadł niedogotowane mięso i zaraził się tasiemcem

  Pewien Chińczyk zaraził się larwami tasiemca po zjedzeniu ciepłego posiłku w garnku, który prawdopodobnie był niedogotowany.
 • Stworzono mięso z powietrza

  Stworzono mięso z powietrza

  ​Na początku ery kosmicznej, NASA wpadła na pomysł tworzenia żywności z dwutlenku węgla wydychanego przez astronautów. Chociaż koncepcja ta nigdy nie została zrealizowana, pewna firma z Kalifornii stosuje tę samą zasadę do produkcji mięsa bez zwierząt.
 • Mięso dla malucha

  Mięso dla malucha

  ​Mięso w diecie dziecka może pojawić się już dość wcześnie. Jeżeli maluch jest karmiony butelką, to już po 5. miesiącu życia. U niemowlaka żywionego mlekiem mamy niewiele później, bo po 6. miesiącu.

Filmy - Mięso (128)

 • Meetwurst, Blutwurst, Laeberkase. Co się pod tym kryje?

  Niemcy spożywają dwa razy więcej mięsa niż średnia światowa. Oprócz pełnego asortymentu świeżego i wędzonego mięsa, istnieją również inne fascynujące produkty: Meetwurst, Blutwurst, Laeberkase. Co się pod tym kryje? Zobacz kolejny odcinek z serii Meet the Germans.
 • Pyszne i polskie, czyli mięso na świątecznym stole

  W kuchni „Dzień Dobry TVN” dania z mięsa przygotowywał Tomasz Jakubiak. Zrobił m.in. bułę z udem kaczym, pieczone golonki z indyka i pierś z perliczki w sosie orzechowym. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pięć mitów na temat mięsa

  Mięso - wiele osób nie wyobraża sobie bez niego obiadu. Tak jak w przypadku wielu rzeczy, tak i wokół niego narosło wiele mitów. Czy rzeczywiście jest najlepszym źródłem białka i energii? (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci?

  Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci? Wyjaśniła to Anna Radowicka. - Mięso, które należy dzieciom podawać, to jest mięso lekkostrawne, czyli indyk, kurczak, cielęcina, królik – powiedziała dietetyk. Ile mięsa tygodniowo powinno jeść dziecko? (Dzień Dobry TVN/x-news)