Mięso

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
mięso ,

Artykuły - Mięso (8)

 • Singapur zatwierdził sprzedaż mięsa laboratoryjnego

  Singapur zatwierdził sprzedaż mięsa laboratoryjnego

  Miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, jako pierwsze na świecie dopuściło do sprzedaży mięso wyprodukowane w sztucznych warunkach.
 • Impossible Burger trafia do sklepów spożywczych

  Impossible Burger trafia do sklepów spożywczych

  Produkty popularnej w USA firmy, produkującej wegetariańską żywność trafią do ponad 1000 sklepów spożywczych. Roślinne hamburgery będzie można nabyć w Kalifornii, Nevadzie i większej części Chicago.
 • Polscy hodowcy przez ASF stracili setki milionów złotych. Teraz może im zaszkodzić koronawirus

  Polscy hodowcy przez ASF stracili setki milionów złotych. Teraz może im zaszkodzić koronawirus

  Już szósty rok trwa epidemia afrykańskiego pomoru świń wśród dzików w Polsce. W tym roku sytuacja jest bardziej dramatyczna niż w ubiegłym, a od początku roku odnotowano już ponad tysiąc przypadków choroby. Do tej pory jej ogniska występowały we wschodniej części kraju, w tym roku pojawiły się jednak także w Wielkopolsce i województwie lubuskim. Zdaniem ekspertów, uniemożliwia to eksport wieprzowiny do krajów z poza UE. Teraz epidemia koronawirusa, może pogłębić kłopoty branży.
 • Handel: ​ASF dyktuje ceny wieprzowiny w sklepach

  Handel: ​ASF dyktuje ceny wieprzowiny w sklepach

  W ciągu roku świnie w skupie podrożały o 48 proc., a schab w sklepach - o ponad 60 proc. Za wzrost cen odpowiada afrykański pomór świń - uważa analityczka biura analiz sektora rolno-spożywczego BNP Paribas Magdalena Kowalewska.
 • Czy w wigilię można pić alkohol i jeść mięso?

  Czy w wigilię można pić alkohol i jeść mięso?

  Pytanie to powraca przed każdymi świętami jak bumerang. Wiele osób zastanawia się, czy w ten wyjątkowy dzień obowiązuje post, ponieważ kwestia ta nie jest dla nich jasna. Okazuje się, że odpowiedź jest zaskakująco prosta.
 • Duża podaż buhaja na rynek blokuje cenę

  Duża podaż buhaja na rynek blokuje cenę

  W skupach bydła pojawiły się w ostatnim tygodniu drobne podwyżki, jednak nie w przypadku byków, których podaż w ostatnim czasie mocno wzrosła.
 • "Mięso" [recenzja]: Bez umiaru

  "Mięso" [recenzja]: Bez umiaru

  W przypadku "Mięsa" można odnieść wrażenie, że cofamy się w czasie. Bynajmniej nie chodzi o przeniesienie do innej epoki albo kostium historyczny. W filmie Julii Decournau widać jak na dłoni wpływy takich twórczyń jak Marina de Van czy Claire Denis. Powrót do brutalnej opowieści o ciele kawałkowanym, rozkładanym na czynniki pierwsze to oczywiście nawiązanie do podgatunku body horroru, ale jednocześnie trudno oprzeć się wrażeniu, że Decournau odtwarza rzeczywistość kreowaną przez wspomniane wyżej artystki. Wraca do tych wątków i próbuje opowiedzieć tę historię raz jeszcze.
 • "Mięso": Kanibalistyczny horror w polskich kinach

  "Mięso": Kanibalistyczny horror w polskich kinach

  22 września na ekrany polskich kin trafi francuski horror "Mięso".