miesięcznica smoleńska

Artykuły - Miesięcznica smoleńska (5)

 • Ilu policjantów ochraniało miesięcznicę smoleńską?

  Ilu policjantów ochraniało miesięcznicę smoleńską?

  Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński skomentował w piątek liczbę policjantów zaangażowanych w czwartkową miesięcznicę smoleńską. "Policja każdorazowo analizuje zagrożenia związane z obchodami rocznicy" - powiedział Zieliński. 10 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu było blisko 2,1 tys. funkcjonariuszy - podaje policja.
 • Jurkiewicz: Zapowiedź 96 miesięcznic powinna przynieść uspokojenie

  Jurkiewicz: Zapowiedź 96 miesięcznic powinna przynieść uspokojenie

  Szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz stwierdził, że zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego, zgodnie z którą ma odbyć się łącznie 96 miesięcznic, powinna przynieść pewne uspokojenie. "Jestem ciekaw, co w takiej sytuacji zrobią kontrmanifestujący" - powiedział w piątek Jurkiewicz.
 • Policja szykuje się do miesięcznicy smoleńskiej. Mariusz Błaszczak: Będzie bezpiecznie

  Policja szykuje się do miesięcznicy smoleńskiej. Mariusz Błaszczak: Będzie bezpiecznie

  "Policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom miesięcznicy" - powiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, ci którzy próbują blokować to zgromadzenie, dążą do awantury.
 • Wałęsa na kontrmanifestacji smoleńskiej. "Komuś zależy na gorszących scenach"

  Wałęsa na kontrmanifestacji smoleńskiej. "Komuś zależy na gorszących scenach"

  "Ewidentnie komuś zależy na gorszących scenach na Krakowskim Przedmieściu, żeby ktoś był usuwany przez policję i żeby pewna część demonstrantów mogła przedstawić się jako walczący z autorytarną władzą - skomentował obecność Lecha Wałęsy na kontrmanifestacji najbliższej miesięcznicy smoleńskiej rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. "To pokaże, że jest rzeczywisty problem i będzie odpowiedzią na łamanie prawa w kwestii wolności zgromadzeń" - ocenił z kolei Grzegorz Schetyna.
 • Miesięcznice smoleńskie do 2020 roku. Wojewoda wydał zgodę

  Miesięcznice smoleńskie do 2020 roku. Wojewoda wydał zgodę

  Obchody miesięcznicy smoleńskiej zostaną zarejestrowane jako zgromadzenie cykliczne. Oficjalną zgodę w tej sprawie wydał wojewoda mazowiecki – donosi TVN Warszawa. Dzięki temu wydarzenia związane z katastrofą smoleńską organizowane 10. dnia każdego miesiąca będą mieć pierwszeństwo nad innymi zwoływanymi w tym samym czasie i miejscu.

Filmy - Miesięcznica smoleńska (3)