miejscem

Artykuły - Miejscem (310)

 • Awans polskiej gospodarki o pięć miejsc w rankingu WEF

  Awans polskiej gospodarki o pięć miejsc w rankingu WEF

  Polska gospodarka jest coraz bardziej konkurencyjna i w 2016 roku awansowala o 5 miejsc od 2015 roku, na 36. miejsce - wynika z tegorocznego raportu Światowego Forum Gospodarczego (WEF), zaprezentowanego w środę w NBP.
 • Pocynkowa hałda w centrum Rudy Śląskiej ma stać się miejscem wypoczynku

  Pocynkowa hałda w centrum Rudy Śląskiej ma stać się miejscem wypoczynku

  Zlokalizowana niemal w centrum miasta pocynkowa hałda w Rudzie Śląskiej ma stać się miejscem rekreacji i wypoczynku. Rewitalizacja poprzemysłowego terenu nastąpi dzięki unijnemu projektowi, do którego przystąpił rudzki samorząd.
 • Tobiszowski: Górnicy, którzy chcą zostać w branży, będą mieć miejsca pracy

  Tobiszowski: Górnicy, którzy chcą zostać w branży, będą mieć miejsca pracy

  Nie ma nowych miejsc pracy w górnictwie, ale górnicy, którzy zechcą pozostać w branży, będą mieć swoje miejsca pracy - mówił w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
 • Australijskie Melbourne najprzyjaźniejszym miastem na świecie. Warszawa na 65. miejscu

  Australijskie Melbourne najprzyjaźniejszym miastem na świecie. Warszawa na 65. miejscu

  Warszawa uplasowała się na 65. miejscu w rankingu najbardziej przyjaznych miast do życia na świecie, opublikowanym przez ośrodek analityczny Economist Intelligence Unit. Na czele zestawienia znalazło się australijskie Melbourne.
 • Polska na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej

  Polska na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej

  W 2020 roku co czwarty Polak będzie miał ponad 60 lat, a w 2040 roku - co trzeci. To oznacza skokowy wręcz rozwój zapotrzebowania na usługi skierowane do seniorów. W rankingu AAI (aktywnego starzenia się) Polska zajmuje przedostatnie miejsce wśród 28 krajów UE, gorzej jedynie wypada Grecja.
 • 200 nowych miejsc pracy w fabryce BAT w Augustowie

  200 nowych miejsc pracy w fabryce BAT w Augustowie

  200 nowych miejsc pracy chce stworzyć w swojej fabryce w Augustowie (Podlaskie) jedna z największych firm tytoniowych British American Tobacco (BAT) - poinformował w czwartek dyrektor fabryki w Augustowie Volkan Oruk. W sumie w fabryce będzie pracować ok. tysiąc osób.
 • Zmiana miejsca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia

  Raport bieżący nr 20/2016Podstawa Prawna: Inne uregulowania Zarząd Spółki HEFAL SERWIS S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim niniejszym informuje o omyłkowym podaniu miejsca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbędzie się w siedzibie Spółki HEFAL SERWIS S.A. w restrukturyzacji, ul. Marklowicka 30a, 44-300 Wodzisław Śląski, dnia 29 czerwca 2016 o godz. 11:00. ZWZ obsługiwane będzie przez Kancelarię Notarialną not. Damiana Pasich przy
 • Zmiana miejsca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia

  Zarząd Spółki HEFAL SERWIS S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim niniejszym informuje o omyłkowym podaniu miejsca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbędzie się w siedzibie Spółki HEFAL SERWIS S.A. w restrukturyzacji, ul. Marklowicka 30a, 44-300 Wodzisław Śląski, dnia 29 czerwca 2016 o godz. 11:00. ZWZ obsługiwane będzie przez Kancelarię Notarialną not. Damiana Pasich przy ul. 1 Maja 7 w Jastrzębiu Zdroju. Podstawa
 • Raport bieżący nr 10/2016- informacja o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Emitenta

  Zarząd UNIDEVELOPMENT S.A. (Emitent) zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (ZWZA) na dzień 31 maja 2016 r., na godz. 10:00. Miejscem Zgromadzenia będzie siedziba Spółki. Porządek obrad obejmuje: 1. Otwarcie ZWZA. 2. Wybór Przewodniczącego ZWZA. 3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania ZWZA. 4. Przyjęcie porządku obrad. 5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej za rok obrotowy 2015. 6. Podjęcie uchw
 • Indeks wolności prasy: Polska na 47. miejscu

  Indeks wolności prasy: Polska na 47. miejscu

  W 2015 roku miał miejsce regres wolności prasy we wszystkich regionach świata, a zwłaszcza w państwach obu Ameryk, które po raz pierwszy wyprzedziły pod tym względem Afrykę - stwierdza doroczny, opublikowany w środę, raport organizacji Reporterzy bez Granic (RsF). Polska zajmuje miejsce 47. w rankingu, spadając o 29 oczek z miejsca 18.