Nowe Technologie - miejsca pracy

Artykuły - Miejsca pracy (16)

 • Roboty zabiorą nam miejsca pracy

  Roboty zabiorą nam miejsca pracy

  Naukowcy prognozują, że do 2030 roku globalna liczba miejsc pracy skurczy się o połowę, czyli o 2 mld. I nie ma to związku z katastrofami czy przeludnieniem. Po prostu: zastąpią nas roboty - czy tego chcemy, czy nie.
 • Internet a kultura pracy

  Internet a kultura pracy

  Z opublikowanego przez Cisco raportu wynika, że dla młodych pracowników najważniejsze w pracy są: swoboda korzystania z socomediów, urządzeń mobilnych oraz internetu. Preferencje te mogą w dużym stopniu wpływać na wybór miejsca pracy i być często ważniejsze niż wysokość zarobków.
 • Dzięki Facebookowi istnieje ponad 180 000 miejsc pracy

  Dzięki Facebookowi istnieje ponad 180 000 miejsc pracy

  Istnienie Facebooka przyczyniło się do utworzenia 182 000 nowych miejsc pracy, a to oznacza miliardy dolarów zarobione przez pracowników i ich firmy.
 • Microsoft nie zwalnia pracowników w Polsce

  Microsoft nie zwalnia pracowników w Polsce

  Jak dowiedział się "Komputer w Firmie", polski oddział giganta z Redmond nie zostanie dotknięty decyzją centrali o zwolnieniach. Wśród 1400 stanowisk przeznaczonych do likwidacji nie ma ani jednego miejsca pracy zlokalizowanego w Polsce.
 • Vista zapewni 100 tys. miejsc pracy

  Vista zapewni 100 tys. miejsc pracy

  Jednym ze skutków planowanego wprowadzenia na rynek systemu operacyjnego Windows Vista, będzie stworzenie 100 tys. nowych miejsc pracy. Microsoft przeznaczył na to 70 mld dolarów.
 • e-włamywacze w Warszawie

  Strona główna witryny Urzędu Miasta Warszawy (http://um.warszawa.pl/index.htm) została zastąpiona "hackerską petycją do prezydenta Kaczyńskiego". Niezidentyfikowani hackerzy zamieścili apel: "Panie Prezydencie, moze lepiej zamiast budować nowy stadion na miarę europejską w Warszawie, lepiej stworzyć nowe miejsca pracy dla ludzi, bądź zadbać o bezpieczeństwo w stolicy?."
 • Walka z piractwem da nowe miejsca pracy

  Skuteczna walka z piractwem może pomóc w stworzeniu milionów nowych miejsc pracy i poprawić sytuację ekonomiczną na świecie - wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zamówienie BSA przez firmę IDC. Obniżenie udziału pirackiego oprogramowania w rynku o zaledwie 10%, zwiększyłoby wartość sektora IT w Europie Zachodniej do roku 2006 o 250 mld funtów (365,6 mld euro).