miejsca pracy

Artykuły - Miejsca pracy (464)

 • USA do końca roku zawieszają wydawanie wiz pracowniczych

  USA do końca roku zawieszają wydawanie wiz pracowniczych

  Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze zawieszające do końca 2020 roku wydawanie wiz dla zagranicznych pracowników. W ten sposób rząd USA zamierza zabezpieczyć na okres kryzysu gospodarczego miejsca pracy dla Amerykanów.
 • Rynek pracodawcy szybko zniknie

  Rynek pracodawcy szybko zniknie

  Scenariusze dla polskiej gospodarki po epidemii koronawirusa są różne. Zależą głównie od sytuacji epidemiologicznej i od możliwego jesiennego powrotu zachorowań. Jeśli jednak spełnią się oczekiwania władz i od lipca koniunktura gospodarcza wróci do normalności, możemy się spodziewać nastania kilku trendów.
 • BMW likwiduje 6 tys. miejsc pracy

  BMW likwiduje 6 tys. miejsc pracy

  Koncern BMW już wcześniej zapowiadał restrukturyzację, której ofiarą padną też miejsca pracy. Teraz znane są szczegóły - zniknie 6 tys. miejsc pracy, ale jeszcze bez wypowiedzeń.
 • UE przyjęła rozporządzenie ws. 100 mld euro na wsparcie zatrudnienia

  UE przyjęła rozporządzenie ws. 100 mld euro na wsparcie zatrudnienia

  Państwa UE przyjęły we wtorek rozporządzenie w sprawie tymczasowego instrumentu o wartości 100 mld euro, który ma pomóc pracownikom utrzymać miejsca pracy. KE apeluje do stolic, by tak szybko jak to możliwe podpisywały z nią umowy dotyczące gwarancji na pożyczki.
 • Jak zmienić pracę w czasach koronawirusa?

  Jak zmienić pracę w czasach koronawirusa?

  Trwa pandemia koronawirusa. Jak zmienić pracę w tych trudnych czasach? Które branże poszukują pracowników?
 • Gospodarcze efekty pandemii - może nie będzie tak źle, jak nam się wydaje

  Gospodarcze efekty pandemii - może nie będzie tak źle, jak nam się wydaje

  Rząd twierdzi, że póki co dzięki tarczy udało się ochronić 250 tys. miejsc pracy. Zdaniem analityków epidemia wcale nie musi skończyć się dwucyfrowym bezrobociem - czytamy we wtorek w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Przedstawicielom tych zawodów coraz trudniej o pracę. A lepiej nie będzie

  Przedstawicielom tych zawodów coraz trudniej o pracę. A lepiej nie będzie

  Choć sytuacja na rynku ogólnie sprzyja pracownikom, to jednak część z nich ma problemy ze zmianą pracy. Doświadczają tego m.in. menedżerowie, dla których jest mniej stanowisk niż np. dla specjalistów.
 • Liczba miejsc pracy w USA w III wzrosła o 196 tys., oczekiwano 177 tys.

  Liczba miejsc pracy w USA w III wzrosła o 196 tys., oczekiwano 177 tys.

  Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w marcu wzrosła o 196 tys. wobec oczekiwanych 177 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w marcu o 0,1 proc. mdm i o 3,2 proc. rdr. vs konsensus 0,3 proc. mdm i 3,4 proc. rdr.
 • Niemcy: Rekordowa liczba wakatów

  Niemcy: Rekordowa liczba wakatów

  Jeszcze nigdy liczba nieobsadzonych miejsc pracy w Niemczech nie była tak wysoka jak obecnie. Gospodarka szuka 1,24 mln pracowników. Najwięcej w przemyśle.
 • Nowe miejsca pracy na południu Polski

  Nowe miejsca pracy na południu Polski

  Otwarty oficjalnie w ostatnich dniach sosnowiecki zakład SumiRiko Automotive Hose Poland w Sosnowcu, produkujący części samochodowe, w najbliższych miesiącach chce zwiększyć zatrudnienie do 350 osób - podał w poniedziałek sosnowiecki magistrat.

Filmy - Miejsca pracy (16)

 • Jak ratować miejsca pracy, gdy przed nami recesja

  W lipcu 2020 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 2,3% r/r i wyniosło 6 252,0 tys. osób. Poważniejsze problemy związane z bezrobociem dopiero przed nami. Czy tydzień pracy powinien trwać cztery dni?
 • Brexit szansą dla Niemiec. Fachowcy i miejsca pracy

  Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może być szansą dla Niemiec i innych krajów UE. Chodzi o fachowców i nowe miejsca pracy.
 • Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia

  Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia. Tworzeniu nowych miejsc pracy w tym kraju mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny dla małych i średnich firm - mówi PAP ambasador Irlandii w Polsce Gerard Keown. - Tworzenie miejsc pracy to najważniejszy z priorytetów irlandzkiego rządu. Chcemy umożliwić ludziom powrót do pracy utraconej m.in. na skutek kryzysu gospodarczego. Rząd Irlandii już w 2012 r. wprowadził w życie ambitny program dotyczący zatrudnienia, którego celem jest osiągnięcie pełnego zatrudnienia do roku 2018. Już teraz dokonał się znaczący postęp w tym kierunku. Obniżyliśmy bezrobocie z wyjściowego poziomu 15 proc.; tendencja spadkowa utrzymuje się. Mamy nadzieję zejść poniżej 10 proc. w tym roku i osiągnąć pełne zatrudnienie w 2018 r. - mówi ambasador. Tworzeniu nowych miejsc pracy w Irlandii mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny o wartości 7 miliardów euro, który ma na celu wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Specjalny program dedykowany jest ludziom młodym na rynku pracy. - Mamy też bardzo przyjazne otoczenie biznesu. Magazyn Focus uznał Irlandię za najlepsze miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej w strefie euro, a w skali globalnej jesteśmy w pierwszej czwórce. Irlandia ma wykwalifikowaną siłę roboczą i najmłodszą populację w Unii Europejskiej. Kombinacja tych wszystkich czynników sprzyja zamierzeniom irlandzkiego rządu, aby umożliwić ludziom powrót do pracy - dodaje rozmówca PAP.
 • Ta inwestycja da nam ponad 300 miejsc pracy

  225 milionów euro firma Bridgestone, największy producent opon na świecie, przeznaczył na inwestycje w Polsce. Dzięki temu zatrudnienie w dwóch działających w kraju fabrykach zwiększa się o ponad 300 osób. - Polska jest jednym z najlepszych rynków inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Armand Dahi, dyrektor zarządzający na region Europy Wschodniej Bridgestone.