Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Synonimy:
ISS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (334)

Filmy - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (7)

 • Huragan "Florence" zbliża się do USA. Uchwyciły go kamery Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  Mieszkańcy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych przygotowują się na nadejście huraganu. "Florence" ma już czwartą kategorię w pięciostopniowej skali. Huragan nagrały kamery Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. (RUPTLY/x-news)
 • Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wrócili na Ziemię. Kapsuła Sojuz bezpiecznie wylądowała w Kazachstanie

  Żezkazgan, Kazachstan. Astronauci z ekspedycji nr 53/54 na Międzynarodową Stację Kosmiczną pożegnali swoich kolegów, zmienników z ekspedycji nr 55 i wrócili na Ziemię. Przed opuszczeniem stacji członkowie wyprawy przekazali swoim zmiennikom symboliczny klucz do pojazdu. - Ekspedycjo nr 55 twój czas się rozpoczął, a to jest klucz do tego fascynującego pojazdu – powiedział jeden z astronautów. Astronauci spędzili na orbicie 168 dni. Z MSK zabrał ich statek Sojuz MS-06, który bezpiecznie wylądował w Kazachstanie. Członkowie ekspedycji przebywali w kosmosie od 13 września 2017 r.
 • Kurs korzystania z kosmicznej toalety

  Brytyjski astronauta Tim Peake, który pracuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, nagrał krótki film, w którym wyjaśnia ciekawskim, w jaki sposób w kosmosie korzysta się z toalety. - To naprawdę całkiem proste - przekonywał Peake. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Trzech astronautów wróciło na Ziemię

  Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) spędzili sześć miesięcy. O 09:24 czasu lokalnego kapsuła Sojuz wylądowała na stepach Kazachstanu. Na pokładzie znajdowało się trzech astronautów: Amerykanin Mike Hopkins oraz Rosjanie – Oleg Kotow i Siergiej Riazański. Rosyjska kapsuła Sojuz TMA - 10M opadła powoli na spadochronie na ośnieżone rosyjskie stepy. Ekipy ratownicze, którzy utrzymywały stały kontakt z załogą podczas opadania, były w pełnej gotowości, ale humory dopisywały. Duże opady śniegu i silne wiatry w miejscu lądowania spowodowały, że rozważano odłożenie lądowania o jeden dzień. W końcu zdecydowano jednak o lądowaniu zgodnie z pierwotnym planem. Koichi Wakata, który został pierwszym Japończykiem piastującym stanowisko dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pozostanie na stacji do połowy maja. Towarzyszą mu Rick Mastracchio i Michaił Tiurin. Przez najbliższe dwa tygodnie, aż do przybycia kolejnych astronautów, będą tworzyć trzyosobową załogę.