miedź

Synonimy:
Cu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Miedź (1319)

 • Byki na rynku miedzi będą silniejsze w przyszłym roku

  Byki na rynku miedzi będą silniejsze w przyszłym roku

  Miedź powinna w przyszłym roku podrożeć w porównaniu z aktualnymi cenami nie przekraczającymi 6,2 tys. dolarów za tonę.
 • Co zrobi OPEC i Rosja w Wiedniu nie jest takie pewne

  - Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje o 0,7 proc. po zniżce w poniedziałek o 1,4 proc. W czwartek spotkanie producentów ropy z OPEC i Rosji w Wiedniu - co zrobią producenci ropy to nie jest jeszcze takie pewne - podają maklerzy.
 • Miedź najdroższa od 1,5 roku - winny strajk w największej kopalni świata

  Miedź najdroższa od 1,5 roku - winny strajk w największej kopalni świata

  Ceny miedzi znajdują się na najwyższym poziomie od maja 2015 roku przez rozpoczęty w czwartek strajk w największej kopalni miedzi na świecie. 2500 członków związków zawodowych strajkuje w należącej do BHP Billiton Ltd. kopalni Escondida w Chile.
 • Ceny miedzi w Londynie bez zmian

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są bez zmian, ale na rynkach utrzymują się obawy o globalny wzrost gospodarczy po danych o spadku wskaźnika zaufania konsumentów w USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.066,00 USD za tonę.
 • Ceny miedzi w Londynie spadają z powodu obaw o kryzys zadłużenia w Europie

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o kryzys zadłużenia w Europie - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.493,00 USD za tonę, po spadku notowań o 0,5 proc.
 • Ceny miedzi w Londynie odbijają po najmocniejszym spadku od miesiąca

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odbijają się po najmocniejszym spadku od miesiąca - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9 tys. 639,50 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,2 proc.
 • Lepszy niż "Między słowami"?

  Lepszy niż "Między słowami"?

  Kilka lat temu wszyscy zachwycali się jej filmem "Między słowami". Czy najnowszy obraz Sofii Coppoli - "Somewhere", który wygrał zeszłoroczny festiwal filmowy w Wenecji, także okaże się dziełem wybitnym?
 • Ceny miedzi w Londynie odbijają się po spadkach

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odbijają się po wcześniejszych spadkach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.610,0 USD za tonę, po wzroście o 0,3 proc. Wcześniej metal taniał o 0,6 proc.
 • Ceny miedzi w Londynie nadal spadają z powodu obaw o rosnące koszty energii

  Ceny miedzi w Londynie nadal spadają z powodu obaw o rosnące koszty energii

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nadal spadają w reakcji na obawy o rosnące koszty energii. Ropa zdrożała w USA do 106 USD/b - najwyższego poziomu od 29 miesięcy, bo w Libii nie ustają zamieszki. Nadal niespokojnie jest też w innych krajach na Bliskim Wschodzie - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.831,75 USD za tonę, po spadku notowań o 0,6 proc.
 • Zawarcie znaczącej umowy z KGHM Polska Miedź S.A.

  Raport bieżący nr 8/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (z późn. zm.) Zarząd Bipromet S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 03 m

Filmy - Miedź (3)

 • Innowacyjny pomysł KGHM Polska Miedź

  Czysty kwas siarkowy, powstający jako produkt uboczny przy produkcji miedzi w Polsce, może mieć zastosowanie na złożach w Chile, w najnowszej technologii pozyskiwania miedzi. Do tej pory KGHM płacił za jego utylizację. Komentuje Herbert Wirth, prezes KGHM (źródło: Newseria).
 • Życie między dźwiękami

  Łukasz Zagrobelny wraca. "Między dźwiękami" - to jego druga płyta, gdzie każda piosenka dotyczy prawdziwych przeżyć, każda coś mówi...
 • Między teatrem a telewizją

  Gościem programu E-MISJA była aktorka Anna Guzik.