Gry - Microsoft

Artykuły - Microsoft (1359)

 • Najciekawsze zapowiedzi Microsoftu z imprezy X019

  Najciekawsze zapowiedzi Microsoftu z imprezy X019

  ​Microsoft przeprowadził wczoraj prezentację X019, w ramach której zaprezentował bliższą i dalszą przyszłość dla konsol Xbox oraz komputerów PC. Ujawniono nowe projekty autorstwa Obsidian, Rare oraz Dontnod, a także szereg innych nowości.
 • Microsoft kusi Xbox Game Pass Ultimate - mnóstwo nowych gier i darmowe Discord, Spotify oraz EA Acce

  Microsoft kusi Xbox Game Pass Ultimate - mnóstwo nowych gier i darmowe Discord, Spotify oraz EA Acce

  ​Wczorajsza konferencja giganta z Redmond przyniosła wiele ciekawych zapowiedzi, szczególnie dla osób korzystających z abonamentowych usług koncernu albo się do nich przymierzających.
 • Najpierw Sony, teraz Microsoft zapowiada troskę o ekologię

  Najpierw Sony, teraz Microsoft zapowiada troskę o ekologię

  ​Dopiero co informowaliśmy wczoraj, że Sony połączyło siły z ONZ, a plany japońskiej korporacji zakładają, że nowy model PlayStation będzie bardziej energooszczędny. Wszystko to w trosce o ratowanie plany przed klimatyczną zagładą. Microsoft nie może być gorszy i ma własne pomysły.
 • Pracownicy Microsoftu słuchali rozmów nagranych przez Xboksy

  Pracownicy Microsoftu słuchali rozmów nagranych przez Xboksy

  ​Kilku pracowników Microsoftu przyznało, że słuchało rozmów nagranych przez konsole Xbox w domach użytkowników. Celem takiej operacji było poprawienie funkcji wykrywania poleceń głosowych i bazowano głównie na "oficjalnych" poleceniach, ale zdarzały się także inne sytuacje.
 • Microsoft pozwoli swoim studiom wydawać gry nie tylko na Xboksach

  Microsoft pozwoli swoim studiom wydawać gry nie tylko na Xboksach

  ​Microsoft w ostatnim okresie nie liczył się z kosztami i przejmował liczne studia deweloperskie na całym świecie, na czele z Obsidian Entertainment, odpowiedzialnym za serię Pillars of Eternity oraz za Tyranny, a wcześniej także za cenione Fallout: New Vegas oraz niedocenione Alpha Protocol.
 • Sony i Microsoft łączą siły, by rozwijać technologie

  Sony i Microsoft łączą siły, by rozwijać technologie

  ​Sony i Microsoft to konkurenci na rynku konsol do gier, rywalizujący o pieniądze oraz czas użytkowników. Od czasu do czasu wypada jednak połączyć siły, by żyło się lepiej, wszystkim. Najnowsza inicjatywa firm ma na celu "poprawę doświadczeń konsumentów", w kilku dziedzinach.
 • Microsoft zapowiada dużą konferencję na E3

  Microsoft zapowiada dużą konferencję na E3

  ​Wydaje się, że gorączka związana z debiutem konsol nowej generacji rozpędza się na dobre. Niecałą godzinę po niespodziewanym ujawnieniu pierwszych detali na temat PlayStation 5 przez Sony, Microsoft ujawnił szczegóły swojej konferencji an targach E3, zapowiadając ważne ogłoszenia.
 • Microsoft i Nintendo dogadują współpracę?

  Microsoft i Nintendo dogadują współpracę?

  Ostatnie Nintendo Direct było całkiem interesujące, jednak wychodzi na to, że było to tylko preludium do naprawdę wielkich ogłoszeń.
 • Pracownicy Microsoftu nie chcą pomagać armii USA

  Pracownicy Microsoftu nie chcą pomagać armii USA

  ​Część pracowników Microsoftu domaga się anulowania kontraktu opiewającego na niemal pół miliarda dolarów, w ramach którego korporacja opracowuje rozwiązania przeznaczone dla amerykańskiej armii. Mowa między innymi o specjalnej wersji gogli rzeczywistości rozszerzonej.
 • Xbox One ze wsparciem myszy i klawiatury już od środy

  Xbox One ze wsparciem myszy i klawiatury już od środy

  ​Microsoft potwierdził podczas imprezy X018 w Meksyku, że już w najbliższą środę, 14 listopada, konsole Xbox One wzbogacą się o obsługę myszy i klawiatury. Początkowo nowa opcja obejmie czternaście pozycji, w tym Fortnite oraz Warhammer: Vermintide 2, gdzie na pewno się przyda.