Gry - Microsoft

Artykuły - Microsoft (1354)

 • Microsoft nie wyda aplikacji xCloud na iOS, bo Apple nie pozwala

  Microsoft nie wyda aplikacji xCloud na iOS, bo Apple nie pozwala

  ​Google Stadia nie działa na systemie operacyjnym iOS, a wczoraj Microsoft potwierdził, że jego usługa strumieniowania - xCloud - także nie pojawi się na tym oprogramowaniu. Stąd taka niechęć do streamingu na platformie Apple? Okazuje się, że problem nie leży po stronie Google czy Microsoftu.
 • Microsoft: 60 klatek na sekundę ma być standardem dla Xbox Series X

  Microsoft: 60 klatek na sekundę ma być standardem dla Xbox Series X

  ​Przedstawiciel giganta z Redmond przyznał, że docelowo Xbox Series X ma zaoferować w grach minimum 60 klatek na sekundę. Czy jest to w praktyce możliwe?
 • Po krytyce niedawnej prezentacji Microsoft przyznaje, że zbytnio rozbudził oczekiwania

  Po krytyce niedawnej prezentacji Microsoft przyznaje, że zbytnio rozbudził oczekiwania

  Przedstawiciel Microsoftu przyznał, że jego firma powinna zapewne lepiej tonować oczekiwania graczy. To reakcja na szeroką krytykę, jaka spadła na dział Xbox po ostatniej prezentacji wideo, w której firma prezentowała gry zewnętrznych wydawców na nadchodzącą konsolę Xbox Series X.
 • Microsoft spowolni tempo aktualizowania Windows

  Microsoft spowolni tempo aktualizowania Windows

  ​Microsoft poinformował, że tymczasowo wstrzymuje aktualizowanie systemów operacyjnych Windows o łatki, które nie są krytyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników i urządzeń. Nowa polityka obejmuje popularny Windows 10 i wejdzie w życie począwszy od maja obecnego roku.
 • Microsoft: Przychody działu odpowiadającego za gry spadły o 21%

  Microsoft: Przychody działu odpowiadającego za gry spadły o 21%

  ​Według najnowszych danych Microsoft odnotował mniejsze przychody płynące z gier oraz sprzedaży konsol Xbox.
 • Najciekawsze zapowiedzi Microsoftu z imprezy X019

  Najciekawsze zapowiedzi Microsoftu z imprezy X019

  ​Microsoft przeprowadził wczoraj prezentację X019, w ramach której zaprezentował bliższą i dalszą przyszłość dla konsol Xbox oraz komputerów PC. Ujawniono nowe projekty autorstwa Obsidian, Rare oraz Dontnod, a także szereg innych nowości.
 • Microsoft kusi Xbox Game Pass Ultimate - mnóstwo nowych gier i darmowe Discord, Spotify oraz EA Acce

  Microsoft kusi Xbox Game Pass Ultimate - mnóstwo nowych gier i darmowe Discord, Spotify oraz EA Acce

  ​Wczorajsza konferencja giganta z Redmond przyniosła wiele ciekawych zapowiedzi, szczególnie dla osób korzystających z abonamentowych usług koncernu albo się do nich przymierzających.
 • Najpierw Sony, teraz Microsoft zapowiada troskę o ekologię

  Najpierw Sony, teraz Microsoft zapowiada troskę o ekologię

  ​Dopiero co informowaliśmy wczoraj, że Sony połączyło siły z ONZ, a plany japońskiej korporacji zakładają, że nowy model PlayStation będzie bardziej energooszczędny. Wszystko to w trosce o ratowanie plany przed klimatyczną zagładą. Microsoft nie może być gorszy i ma własne pomysły.
 • Pracownicy Microsoftu słuchali rozmów nagranych przez Xboksy

  Pracownicy Microsoftu słuchali rozmów nagranych przez Xboksy

  ​Kilku pracowników Microsoftu przyznało, że słuchało rozmów nagranych przez konsole Xbox w domach użytkowników. Celem takiej operacji było poprawienie funkcji wykrywania poleceń głosowych i bazowano głównie na "oficjalnych" poleceniach, ale zdarzały się także inne sytuacje.
 • Microsoft pozwoli swoim studiom wydawać gry nie tylko na Xboksach

  Microsoft pozwoli swoim studiom wydawać gry nie tylko na Xboksach

  ​Microsoft w ostatnim okresie nie liczył się z kosztami i przejmował liczne studia deweloperskie na całym świecie, na czele z Obsidian Entertainment, odpowiedzialnym za serię Pillars of Eternity oraz za Tyranny, a wcześniej także za cenione Fallout: New Vegas oraz niedocenione Alpha Protocol.

Filmy - Microsoft (1)

 • Xbox One i moc "chmury"

  Od pierwszej zapowiedzi Xboksa One, Microsoft zaczął kłaść nacisk na promowanie swojej technologii "chmury", która miała zapewnić developerom dodatkową moc obliczeniową. Na imprezie Build firma zaprezentowała jej możliwości, pokazując demo technologiczne, na którym porównano grę uruchomioną na sprzęcie lokalnym i serwerach zewnętrznych.