Biznes - Microsoft

Artykuły - Microsoft (163)

 • Po pandemii biznes przeniesie się do chmury

  Po pandemii biznes przeniesie się do chmury

  Po ustąpieniu pandemii jedną z najmocniejszych dźwigni dla odradzającego się biznesu będzie cloud computing, czyli wykorzystanie usług, jakie daje chmura. Rozwiną się w niej także usługi publiczne - przewiduje Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska.
 • Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów

  Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów

  Operator Chmury Krajowej oraz Microsoft zawarły strategiczne partnerstwo. Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów.
 • Microsoft może stracić na sankcjach - minister łączności Rosji

  Microsoft może stracić na sankcjach - minister łączności Rosji

  Rosyjski minister łączności Nikołaj Nikiforow ostrzegł, że Microsoft może stracić miliardy dolarów, jeżeli zastosuje się do amerykańskich sankcji gospodarczych i ograniczy sprzedaż swojego oprogramowania w Rosji - podała we wtorek agencja Reutera.
 • Ponad 600 tys. złotych odszkodowania za piractwo komputerowe

  Ponad 600 tys. złotych odszkodowania za piractwo komputerowe

  Sąd Rejonowy w Opolu orzekł ponad 600 tys. zł odszkodowania oraz karę ograniczenia wolności dla trzech osób skazanych za niezgodne z prawem rozpowszechnianie kluczy produktów informatycznych - poinformował we wtorek koncern Microsoft.
 • Okulary do analizowania ludzi: Microsoft otrzymał patent

  Okulary do analizowania ludzi: Microsoft otrzymał patent

  Odkąd Edward Snowden ujawnił informacje świadczące o skandalicznej ingerencji w prywatność "szarych obywateli", wkroczyliśmy w nową erę. Odtąd nic nie jest już pewne. Paranoja szpiegowania opanowała świat, a najnowsza technologia przekracza wszelkie wyobrażenia, czego najlepszym przykładem jest wynalazek okularów, które mają służyć do "skanowania" ludzkiego nastroju.
 • Nokia: Zapomnij tę nazwę telefonu komórkowego

  Nokia: Zapomnij tę nazwę telefonu komórkowego

  Bye, bye Nokia? Jedna z fińskich gazet twierdzi, że firma produkująca popularne telefony komórkowe ma zmienić nazwę na Microsoft Mobile Oy. Firma na razie nie komentuje tych informacji.
 • Połączenie Microsoftu i Nokii korzystne dla obu firm

  Połączenie Microsoftu i Nokii korzystne dla obu firm

  Ponad 7 mld dolarów zapłacił Microsoft za przejęcie działu Urządzeń i Usług fińskiej Nokii. To zwieńczenie trwającej od trzech lat bliskiej współpracy tych dwóch firm. Zyskają obydwie - Microsoft wejdzie na rynek smartfonów, a dla Nokii to koniec kłopotów finansowych.
 • Synthos podpisał umowę na wdrożenie systemu CRM

  Firma XPLUS SA podpisała umowę z Grupą Kapitałową Synthos SA na wdrożenie systemu Microsoft Dynamics CRM 2011.
 • Microsoft przejmie część zakładów Nokii

  Microsoft przejmie część zakładów Nokii

  Amerykański gigant informatyczny Microsoft porozumiał się z fińską Nokią w sprawie przejęcia jej zakładów produkujących telefony komórkowe za 5,44 mld euro. Oprócz fabryk Microsoft nabędzie też prawa patentowe.
 • Polska musi stawiać na jakość

  Polska musi stawiać na jakość

  Rumunia, Bułgaria i kraje byłej Jugosławii są silnym konkurentem dla Polski. Rumuni znają języki obce lepiej niż Polacy i mogą pochwalić się edukacją na poziomie tak samo wysokim, jak Polska. Takich zasobów nie dostaniemy w naszym kraju - twierdzi Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu. Nasz kraj ma jednak swoje atuty - więcej szczegółów w naszym specjalnym wywiadzie.