Microsoft

Artykuły - Microsoft (4500)

Filmy - Microsoft (17)

 • Xbox One i moc "chmury"

  Od pierwszej zapowiedzi Xboksa One, Microsoft zaczął kłaść nacisk na promowanie swojej technologii "chmury", która miała zapewnić developerom dodatkową moc obliczeniową. Na imprezie Build firma zaprezentowała jej możliwości, pokazując demo technologiczne, na którym porównano grę uruchomioną na sprzęcie lokalnym i serwerach zewnętrznych.
 • Google Glass w wersji Microsoftu

  Jak wyglądałoby Google Glass zaprojektowane i wykonane przez Microsoft? Business Insider odnalazł wideo, które w humorystyczny i nieco ironiczny sposób odpowiada na to pytanie.
 • Premiera Microsoft Xbox One w Nowym Jorku

  21 listopada swoją premierę miała konsola Xbox One. Niestety, nie wiadomo, kiedy konsola będzie dostępna w Polsce.
 • Połączenie Microsoftu i Nokii korzystne dla obu firm

  Microsoft od dawna miał takie plany. Nie przypadkiem w 2010 roku pierwszym nie-fińskim szefem Nokii został Stephen Elop, który przeszedł z działu biznesowego Microsoftu z zadaniem zacieśnienia współpracy. Ma to miejsce od lutego 2011 roku, kiedy telefony Nokii zaczęły być przygotowywane pod system operacyjny Windows Phone – przypomina Tomasz Kulisiewicz, analityk wiodący Audytela. – Microsoft zachowa sobie markę Nokii, markę, która kiedyś miała ponad 40 proc. udziałów w rynku telefonów komórkowych na całym świecie, więc jest za cenna, by ją "utopić".