Mickey van der Hart

Artykuły - Mickey van der Hart (20)

Filmy - Mickey van der Hart (3)

  • Mickey van der Hart stara się mówić po polsku. Wideo

    - Mam dwa, trzy razy w tygodniu zajęcia na stadionie, sam na nie przychodzę, z własnej woli. Jestem tu i chcę mówić w tym języku. Teraz porozumiewam się po angielsku, hiszpańsku, holendersku i niemiecku, polski będzie piąty. Lubię to, a w waszym języku, choć bardzo trudny, pewnie będę lepiej mówił. Na razie mówię tylko trochę - powiedział Mickey van der Hart, bramkarz Lecha Poznań.
  • Van der Hart o pierwszych miesiącach w Lechu. Wideo

    Bramkarz Mickey van der Hart to pewny punkt drużyny Lecha Poznań. W rundzie jesiennej miewał jednak kłopoty, także z aklimatyzacją.
  • Lech Poznań. Mickey van der Hart o różnicach między ligą holenderską a polską. Wideo

    - Największą stanowi styl gry, tu jest bardziej bezpośredni, fizyczny. Zespoły grają częściej pressingiem, stąd więcej jest gry długą piłką, czasem na oślep. Do tego piłkarze są silniejsi, ale też i z większym doświadczeniem. Liga holenderska jest dobra dla młodych i utalentowanych zawodników, w Polsce średnia wieku jest wyższa - twierdzi van der Hart. I dodaje, że w naszym kraju nie ma tak wyraźnych faworytów, jak w Holandii. Inaczej mówiąc, giganci pokroju Ajaksu, Feyenoordu czy PSV nie istnieją. - W Polsce każdy może wygrać z każdym. Czasem spojrzę na parę meczową i myślę: OK, ten musi wygrać. A jest dokładnie odwrotnie. Tu trzeba walczyć w każdym spotkaniu - ocenia bramkarz Lecha.