michniewicz

Synonimy:
Czesław Michniewicz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Michniewicz (381)

Filmy - Michniewicz (26)

 • Czesław Michniewicz dla Interii o różnicach w grze między Polską a zachodem. Wideo

  - U nas w piłce jest dużo spontaniczności, piłka – prosta gra. Niektórzy nie chcą jej utrudniać i przy tej prostocie zostają. Ale ta prostota często polega na intuicji, na inteligencji piłkarza. Czasami zawodnik podejmuje dobre decyzje zawsze lub w większości sytuacji, a czasami ma odwrotną filozofię – kiedy powinien strzelać, to podaje i odwrotnie. Gry w takich sytuacjach musimy zawodnika nauczyć. Do pewnego poziomu można pewne zachowania wyszkolić, ale ci najwięksi piłkarze mają intuicję i inteligencję na dużo, dużo wyższym poziomie od innych. Szybciej myślą, szybciej oceniają sytuację, szybciej reagują - mówi w rozmowie z Interią Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej.
 • Czesław Michniewicz dla Interii: Gumny może być jak Lahm, a Moder to materiał na środkowego obrońcę. Wideo

  - Robert Gumny – moim zdaniem może być bardzo dobrym defensywnym pomocnikiem. Jako „szóstka”, bo świetnie odbiera piłkę. To mógłby być przypadek taki, jak Philippa Lahma, który u Guardioli grał jako środkowy pomocnik. Robert świetnie czyta grę, jest bardzo inteligentny. Za to Jakubowi Moderowi powiedziałem na kadrze: „Jesteś świetnym materiałem, żeby zrobić z ciebie środkowego obrońcę. Masz fantastyczne wprowadzenie, prawa, lewa noga”. Trzeba popracować jeszcze nad uderzeniem piłki głową, ustawieniem się, ale on czyta grę, on wprowadza piłkę do gry – nie kopie jej, on wprowadza ją do gry - mówi w rozmowie z Interią Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej.
 • Czesław Michniewicz o kulisach Euro U-21 i problemach polskiej piłki. Wideo

  Jeśli nie masz techniki, to wszystko wolno trwa. Jeśli wolno trwa, to przeciwnik ma dużo czasu, żeby się zabezpieczyć przed atakiem. Dlatego mamy duży problem. Polska liga niestety tak wygląda. Najwięcej bramek pada po kontratakach i stałych fragmentach gry. Nie mamy takiej drużyny, która potrafi zdominować przeciwnika, zamknąć go na 30 m i stworzyć sytuację bramkową. - mówi w rozmowie z Interią Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej.
 • Czesław Michniewicz: Oni są naturalnym następcami. Wideo

  Czesław Michniewicz w rozmowie dla Interii mówi o tym, kogo z kadry U-21 widziałby w dorosłej reprezentacji Polski.