michigan

Artykuły - Michigan (67)

 • Michigan rozwija autonomiczną drogę przyszłości

  Michigan rozwija autonomiczną drogę przyszłości

  Stan Michigan nawiązał współpracę z firmą transportową Cavnue, aby stworzyć autonomiczną drogę przyszłości.
 • Zbudowali miasto za 6,5 mln dolarów. Nikt w nim nie mieszka

  Zbudowali miasto za 6,5 mln dolarów. Nikt w nim nie mieszka

  6,5 mln dolarów. Tyle zapłacił Uniwersytet Michigan za zbudowanie miasta, w którym nie uświadczycie żadnego mieszkańca. Powstało ono wyłącznie po to, by testować samochody. Co więcej, w samochodach nie zobaczycie nawet kierowców...
 • USA: Romney wygrywa prawybory w Michigan i Arizonie

  USA: Romney wygrywa prawybory w Michigan i Arizonie

  Mit Romney zwyciężył we wtorek w republikańskich prawyborach w swym rodzinnym stanie Michigan, ale swego głównego rywala Ricka Santoruma pokonał zaledwie kilkoma punktami procentowymi - informują amerykańskie stacje telewizyjne.
 • Mocny wzrost w USA przed świąteczną przerwą

  Mocny wzrost w USA przed świąteczną przerwą

  Środowa sesja na Wall Street przyniosła mocne wzrosty głównych indeksów, gdyż najnowsze dane makroekonomiczne pokazały siłę amerykańskiej gospodarki. Dane te odsunęły na dalszy plan informacje o eskalacji konfliktu na Półwyspie Koreańskim oraz o kłopotach części państw strefy euro, które jeszcze dzień wcześniej rozpalały emocje inwestorów.
 • USA: Zaatakowała szefa komisji... szarlotką

  Młoda kobieta uderzyła w twarz senatora Carla Levina szarlotką podczas spotkania Komisji Sił Zbrojnych z wyborcami w stanie Michigan (środkowy-zachód) - poinformowały w poniedziałek tamtejsze władze.
 • Konsumenci dźwigają na swoich barkach gospodarkę USA

  Mówi się, że jaki poziom życia obywateli Stanów Zjednoczonych, taka kondycja amerykańskiej gospodarki. I faktycznie, spadek tempa wzrostu wydatków konsumpcyjnych zwykle zapowiada spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego, a niejednokrotnie jest zwiastunem nadchodzącej recesji. Wobec rosnącej stopy bezrobocia bądź też spadku siły nabywczej dolara w wyniku przyspieszającej inflacji, konsumenci tracą poczucie pewności i w związku z tym redukują swoje wydatki, co najczęściej w pierwszej kolejności dotyka dóbr trwałego użytkowania.
 • USA: Mały samolot wpadł do jeziora Michigan

  Jedna osoba przeżyła, a cztery inne są poszukiwane, po tym jak mały medyczny samolot wpadł w piątek do jeziora Michigan na Środkowym Zachodzie USA. W akcji poszukiwawczej biorą udział helikoptery i łodzie Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
 • Tornada i burze w USA, wiele ofiar śmiertelnych

  Tornada i burze w USA, wiele ofiar śmiertelnych

  Tornada i burze z piorunami, które przeszły wczoraj przez stany Illinois, Ohio i Michigan, zabiły co najmniej 7 osób i spowodowały automatyczne zamknięcie elektrowni atomowej w stanie Michigan. Setki domów zostało zniszczonych lub uszkodzonych, w tym budynek szkoły średniej, gdzie miało się odbyć wręczenie świadectw.
 • Przetrwanie długookresowego bezrobocia

  Przetrwanie długookresowego bezrobocia

  Sharon McRill sądziła, że nigdy się nie pozbiera po stracie ciepłej posady w dużej amerykańskiej sieci księgarni. - Pierwsze trzy dni spędziłam zwinięta na kanapie, opłakując pracę, którą uważałam za najlepszą szansę w życiu - wspomina mieszkanka Michigan.
 • FBI aresztuje chrześcijańskich ekstremistów

  Siedem osób aresztowano w czasie weekendu w wyniku obławy policyjnej pod kierownictwem FBI na siedzibę organizacji prawicowej milicji w miejscowości Adrian w stanie Michigan.

Filmy - Michigan (1)

 • Policjanci uratowali pijanych żeglarzy

  Policjanci uratowali dwóch żeglarzy, których łódź przewróciła się na jeziorze Michigan. Według funkcjonariuszy, mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Obaj trafili do szpitala na obserwację (Agencja TVN/CNN Newsource).