Michel Barnier

Artykuły - Michel Barnier (0)

 • Polska przejmie bardzo ważne kierownictwo

  Polska przejmie bardzo ważne kierownictwo

  W tej chwili za jednolity rynek odpowiada jeden komisarz, a inny za przemysł i przedsiębiorczość. W obecnej Komisji rynek wewnętrzny i usługi to jeden z najważniejszych resortów. Zajmował się nim Francuz Michel Barnier.
 • Barnier: Chcemy stworzyć jednolity rynek 28 państw członkowskich UE

  Barnier: Chcemy stworzyć jednolity rynek 28 państw członkowskich UE

  Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Michel Barnier ocenił w piątek, że inicjatywy podejmowane przez Komisję Europejską zmierzają do stworzenia jednolitego europejskiego rynku obejmującego wszystkie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej.
 • Barnier: Duże firmy mają ujawniać zyski i podatki w każdym kraju

  Barnier: Duże firmy mają ujawniać zyski i podatki w każdym kraju

  Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier zapowiedział w czwartek, że zaproponuje, aby duże firmy - tak jak banki - ujawniały swoje zyski, zapłacone podatki i subsydia w rozbiciu na poszczególne kraje. Ma to ograniczyć unikanie płacenia podatków.
 • Eurodecydenci forsują kontrowersyjny projekt dla bankowych depozytów

  Według Komisji Europejskiej istnieje możliwość, aby kosztami ratowania banków obciążać depozyty przekraczające 100 tys. EUR. Zdaniem rzecznik Michel Barnier taka propozycja KE jest obecnie przedmiotem dyskusji. Po południu na rynek napłynęła informacja od jednego z przedstawicieli Parlamentu Europejskiego (Gunnara Hokmarka), który przyznał, iż taki dopisek może znaleźć się w nowych przepisach, które mogą obowiązywać od 2015 r.
 • Ministrowie finansów porozumieli się ws. nadzoru bankowego

  Ministrowie finansów porozumieli się ws. nadzoru bankowego

  Ministrowie finansów krajów UE osiągnęli w czwartek porozumienie w sprawie utworzenia centralnego europejskiego nadzoru bankowego. Nadzór ma osiągnąć pełną zdolność do działania 1 marca 2014 roku - powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.
 • Barnier: Kraje spoza euro będą mieć prawo głosu w radzie nadzoru

  Barnier: Kraje spoza euro będą mieć prawo głosu w radzie nadzoru

  - Kraje spoza strefy euro, które przystąpią do wspólnego nadzoru bankowego, będą brały udział w głosowaniach rady nadzoru na równi z krajami ze strefy euro - poinformował po wtorkowym posiedzeniu ministrów finansów komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.
 • Wreszcie koniec manipulowania naszymi ratami

  Wreszcie koniec manipulowania naszymi ratami

  Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier zaproponuje poprawki do unijnych przepisów, które mają zapewnić, by manipulowanie wskaźnikami rynkowymi, takimi jak Libor, podlegało sankcjom karnym.
 • Kryzys: Europie grozi unia bankowa?

  Kryzys: Europie grozi unia bankowa?

  - KE zaproponowała w środę nowe zasady restrukturyzacji i likwidacji banków w UE, które mają uchronić podatników przed kosztami. To ważny krok ku unii bankowej, choć zasady wejdą w życie najwcześniej za rok - przyznał komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.
 • KE chce przeforsować nowe zasady przetargów publicznych

  KE chce przeforsować nowe zasady przetargów publicznych

  Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier zapowiedział we wtorek zmniejszenie biurokracji dla firm startujących w przetargach publicznych. Jednocześnie zapowiedział unijną regulację koncesji na roboty budowlane i usługi użyteczności publicznej.
 • KE: Poważny incydent mógł spowodować krach

  KE: Poważny incydent mógł spowodować krach

  Komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier uznał wczoraj za "poważny incydent" omyłkową wiadomość agencji ratingowej Standard and Poor's o obniżeniu ratingu Francji. Dzień wcześniej Nadzór Rynków Finansowych podał, że wszczęto w tej sprawie dochodzenie.